loader

Makyaj çantana mutlaka diş fırçası eklemen için 7 neden

Favoriye Ekle

Senin de eminiz evde kullanmadığın bir sürü diş fırçan var. Onları öyle sonsuzluğa terketmektense, faydalı bir şeyler için kullanmaya ne dersin? Diş fırçan, makyaj çantanın favori gereci olabilir. Nasıl mı? Okumaya devam et!

1. Elektriklenen saçlarını yola getir:

Kusursuz görünen saç stillerine bayılıyoruz, ancak saçlarımız elektriklenmeye başladığında kusursuz görünüm bir anda bambaşka bir hal alıyor. Neyse ki diş fırçana bir parça saç spreyi sıkarak elektriklenen saçlarını yola getirebilirsin.

2. Kaşlarını şekillendir:

Kaşların dağıldığında ve yoldan çıktığında yanında kaş fırçası yoksa diş fırçandan yardım al. Hatta diş fırçana birazcık saç jölesi ekleyerek kaşlarının sabit kalmasına yardımcı ol.

3. Saçlarına hacim ver:

Hacimli bir atkuyruğu veya saç diplerine fazladan volüm kazandırmak için diş fırçanla saç diplerine krepe yapmayı dene.

4. Topaklanan kirpikleri toparla:

Fazla maskara uygulaması mı? Zaman zaman hepimiz aynı hataya düşüyoruz! Kirpiklerini birbirinden ayırıp topaklanmaları önlemek için diş fırçandan yardım alabilirsin!

5. Tırnaklarını hazırla:

Evde manikür yapmayı seviyoruz. En kusursuz sonuçlar içinse, tırnak etlerine bulaşan ojelerimizi diş fırçamızla temizliyoruz. Eğer tırnak etlerine bakım yapmak istersen de bir badem yağına diş fırçanı batır ve nazikçe tırnak etlerine uygula!

6. Dudaklarına peeling yap:

Peeling uygulamasını yüzüne ve vücuduna yaptığından eminiz, peki ya dudakların? Peeling yapılmış dudaklar her zaman daha kusursuz görünür ve tüm rujlar dudaklarda çok daha iyi durur. Dudaklarını diş fırçanla nazikçe fırçalayarak, ölü deriden arındır!

7. Boya lekelerini sil:

Saçlarını yeni mi boyadın... ve boyan alnına bulaştı? Yüz temizleyici, zeytin yağı ve bebek yağını diş fırçanla birlikte boya bulaşan yere uygulayarak boya lekelerinden kurtul!

Sen diş fırçanı diş fırçalamak dışında kullanıyor musun? Aşağıya yorum bırakmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön