loader

Makyaj çantanda mutlaka olması gereken 5 makyaj malzemesi

Favoriye Ekle

Makyaja yeni başlayanlardansan veya makyaj rutinini bir adım öteye taşımak istiyorsan, bu 5 makyaj malzemesinin makyaj çantanda olduğundan emin ol.

Makyaj çantanı en son ne zaman şöyle bir gözden geçirdin? Eğer uzunca bir süredir makyaj malzemelerini incelemediysen, şimdi tam zamanı! Makyaj rutinini bir adım öteye taşımak için ihtiyacın olan her şeye sahip olduğuna emin misin? Hadi, hep beraber ihtiyaç listesini gözden geçirelim!

1. Cushion fondöten

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Oca 2017, 06:41 PST)

Klasiklerden ödün vermeyenleri üzmek istemeyiz ama yeni nesil cushion fondötenlerden edinmenin vakti geldi de geçiyor. Bir süngerle birlikte gelen bu likit yapıdaki fondötenler özellikle ıslak bitişli aydınlık ten makyajları için ideal. Üstelik kompakt bir paketle gelen cushion fondötenleri taşıması da bir o kadar pratik.

Ürün önerisi: L’Oréal Paris True Match Lumi Cushion Foundation

Nasıl kullanmalı?: Nazikçe aplikatörünü cushion fondötenine batır ve ardından aplikatörü cildine uygula. İstediğin kapatıcılığı elde edene kadar uygulamayı tekrarlayabilirsin. 

2. Renk eşitleyici kapatıcı

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (12 Ara 2016, 02:49 PST)

Her yerde görmeye başladığımız pastel renkli kapatıcıları fark ettin mi? Eğer saklamak istediğin cilt kusurların varsa, renk eşitleyici bir kapatıcı paleti edin. Renk eşitleyici makyajın tek bir altın kuralı var; yüzündeki cilt kusurunun rengini, renk tekerine göre tam karşısında bulunan renkteki kapatıcıyla nötrleyebilirsin. Kolay bir örnekle kafa karışıklığını giderelim: Renk tekerine göre kırmızının karşısında yeşil var, bu da cildindeki kızarıklığı yeşil kapatıcınla eşitleyebileceğin anlamına geliyor.

Ürün önerisi: L’Oréal Paris Infallible Total Cover Color Correcting Kit

En çok kullanılan kapatıcı tonlarını bulabileceğin bu paletle (somon, mor, yeşil, sarı, bej) cildindeki her kusuru gizleyebilirsin.

Nasıl kullanmalı?: Seçtiğin kapatıcı tonunu, kusurlu bölgeye parmakların yardımıyla uygula. Daha fazla kapatıcılık istersen uygulamayı tekrarla. Ardından dilersen fondötenini uygulayabilirsin. 

3.  Allık paleti 

Selen Can (@biguzellikeditoru)`in paylaştığı bir gönderi (17 Şub 2017, 00:54 PST)

Herkesin kabul edeceği gibi; doğru tonlarda ve doğru şekilde uygulanan allık, makyajını bir adım öteye taşır. Eğer açık tenliysen, açık pembe veya şeftali tonlarını; eğer buğday tenliysen gül tonlarını ve eğer esmersen daha yoğun vişne tonlarını dene. Allık paleti, renkleri karıştırıp kendi imza allık rengini bulmak için doğru bir yatırım olacak!  

Ürün önerisi: L’Oréal Paris Infallible Blush Paint

Bu palet sayesinde istersen tek bir tonu yalnız başına, istersen birkaç tonu karıştırarak istediğin makyaj görünümünü yakalayabilirsin.

Nasıl kullanmalı?:  Klasik bir allık görünümü için gülümse ve elmacık kemiklerinin en yüksek noktasına allığını uygula.

4. Maskara primerı

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (4 Oca 2017, 08:54 PST)

Konu maskaralar oldu mu birçoğumuzun aklına maskara bazı uygulamak gelmiyor. Bildiğin gibi, kusursuz bir makyaj uygulaması için makyaj bazı olmazsa olmaz. Aynı şey maskaraların için de geçerli. Üstelik maskara bazı uygulayarak daha hacimli ve kalın kirpiklere kavuşman da an meselesi!

Ürün önerisi: L’Oréal Paris Superstar eXtra Fiber Mascara

Bu fiber maskaranın siyah maskara bazı, maskara uygulaması öncesinde kusursuz bir baz hazırlayacak.

Nasıl kullanmalı?: Fırçayı kirpik diplerine yerleştir ve ardından uçlara doğru uygula. Maskara bazın kurumadan üzerinden maskaran ile geç. Daha fazla vurgu için maskara bazını iki kat uygula.

5. Mat ruj

L`Oréal Paris Makeup (@lorealmakeup)`in paylaştığı bir gönderi (17 Kas 2016, 08:41 PST)

Mat rujları makyaj çantamıza atmak için bir bahaneye ihtiyacımız yok aslında! Sofistike ve şık bir makyaj stili peşindeysen, mat rujunu yanından ayırma.

Ürün önerisi: L’Oréal Paris Infallible Paints/Lip

Klasik kırmızı, nude veya fuşya… Bu seride aradığın tüm tonları bulabilirsin!

Nasıl kullanmalı?: Dudaklarını ölü deriden arındırıp makyaja hazırladıktan sonra, ürünün aplikatör ucuyla dudak çevreni çerçevele ve ardından çerçevenin içini doldur. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön