loader

Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?

Favoriye Ekle

Kışa uygun makyaj malzemeleriyle makyaj çantanı en iyi şekilde güncellemenin püf noktalarını anlatıyoruz!

Sıcacık tutan kazaklar, atkılar ve berelerle gardırobumuzu güncellediğimiz gibi sıra kışa uygun makyaj malzemeleriyle makyaj çantamızı da yenilemeye geldi! Soğuk rüzgarlara, üşüten yağmurlara ve kar havasına dayanıklı, kış makyaj çantasında olması gereken ürünleri bir araya getirdik!

Makyaj çantan kışa hazır mı?

1. Nemlendirici makyaj bazı

Nemlendirici makyaj bazı

Kış aylarında, havaların soğumasıyla beraber cildimiz kurumaya başlıyor. Cildi nemlendirmeden makyaj yaptığımızda da kuru bölgeler kendini daha çok gösteriyor. Bu pul pul dökülmelerin ve kuru görünümün önüne geçmek için makyaj çantana mutlaka nemlendirici etkili bir makyaj bazı eklemelisin. Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı, cildi iyi bir şekilde nemlendirerek makyaja hazırlıyor. Bu bazdan sonra uyguladığın fondötenin cildinde daha uzun süre ve doğal kalacak, aynı zamanda da gün içinde kuru bölgelerin ortaya çıkmayacak.

2. Kapatıcı ile yorgun görünümü gizle

2. Kapatıcı ile yorgun görünümü gizle

Kapatıcının önemi, belki de kış aylarında daha büyük. Hem koyu göz altı halkalarıyla yorgun görünümü gidermek, hem de yüze biraz daha aydınlık ve enerjik bir etki vermek için kışın kapatıcılara daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, yüzdeki yorgun görünümü ortadan kaldırma konusunda son derece başarılı bir kapatıcı. Donuk ve mat görünen cildi aydınlatıyor, en koyu göz altı morluklarını bile gizleyerek cilt tonunu eşitliyor, bir de bonus: Kontür için de kullanılabiliyor! Daha ne isteriz ki?

 3. Bronzer ile yüzünü ısıt ve boyutlandır

Maybelline City Bronzer

Kış aylarında solgun ve mat görünen cildimizi ısıtmak için elimiz en çok bronzerlarımıza gidiyor. Nötr ve doğal tonlu bir bronzer, kış makyaj çantanın en kullanışlı üyelerinden biri olacak. Maybelline City Bronzer, doğal ve turunculuk içermeyen tonlarıyla hem yüze bronzluk vermek hem de kontür yapmak için ideal. Bu yüzden bizce City Bronzer, kış makyajının olmazsa olmazlarından!

4. Kalıcı krem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Kalıcı krem farlar ile ışıltılı göz makyajı

Işıltılı ve kalıcı göz makyajları yılın her mevsiminde tercihimiz. Gözlere daha aydınlık ve enerjik bir etki veren ışıltılı krem farlar, kış makyajında da ayrı bir enerji yakalıyor. Tüm zamanların favorisi olan, metalik ve mat bitişi ve pratik uygulamasıyla Maybelline Color Tattoo Krem Farlar. Krem formülü ile sadece parmakla göz makyajı yapabilir, anında sabitlenen 24 saat kalıcı formülü ile kış aylarında hava şartları nasıl olursa olsun, bozulmayan bir göz makyajı yapabilirsin.

5. Hem nemli hem dolgun dudaklar

5- Hem nemli hem dolgun dudaklar

Kışın en büyük dertlerinden biri de soğuktan kuruyan ve çatlayan dudaklar. Dudaklarımız kuruyken de ruj sürme işi iyice zorlaşıyor. Peki bunun için harika bir çözüm bulduğumuzu söylesek? Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcıları sayesinde dudaklarımıza hem nemlendirici hem de lip gloss uygulamış oluyoruz. Nasıl mı? Lifter Gloss'ların hyaluronik asit içeren formülleri dudakları harika bir şekilde nemlendiriyor, daha dolgun ve kalkık görünmelerini sağlıyor. Lifting etkili bu rujlar aynı zamanda dudakların daha kalkık görünmesini de sağlıyor.

6. Krem allıklarla doğal görünüm

Krem allıklarla doğal görünüm

Kışın makyaj çantamızdan eksik etmediğimiz bir diğer makyaj malzememiz de krem allıklar. Toz allıklara göre çok daha kalıcı ve doğal bir etki veren krem allıklar, uygulama açısından da çok pratik. Maybelline Cheek Heat allıklar, kremsi-jel formülleriyle yanaklara içten gelen, sanki kendiliğinden kızarmış gibi bir etki veriyor. Aynı zamanda bu kremsi formül çok kolay dağılmalarını da sağlıyor. Kesinlikle kış makyaj çantalarında olması gereken bir makyaj malzemesi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/