loader

Makyaj dersi 101: Allığı nasıl uygulamalıyız?

Favoriye Ekle
Makyaj dersi 101: Allığı nasıl uygulamalıyız?_1

Allığı neden bu kadar çok seviyoruz? Cevabı çok basit. Allık, kadınlar için adeta mucize! Ufak bir hareketle ifademizi tamamen değiştiren allıklar, makyajımızın en önemli parçalarından. Elmacık kemiklerimizi daha da vurgulayan, yüz ifademizi yukarı kaldıran allıkların her rengini ve çeşidini çok seviyoruz. Mevsimine ve kullanımı amaçlarına göre değişen allık türlerini senin için mercek altına aldık! Bakalım senin allığın hangisi?

Pudra allıklar

En yaygın kullanılan allık türü, pudra allıklardır. Bütün cilt tiplerine uygun kullanılabilen bu allıklar, özellikle yağlı ciltlerin kurtarıcılarındandır. Pudra allıklar, fondötenin üzerine uygulanmalıdır. Böylece cildinde daha uzun süre bozulmadan ve parlama yapmadan kalabilir. Pudra allığını, kutusundan fırçaya aldıktan sonra birkaç kere üfleyerek, fazla pigmentlerden arınmasını sağlayabilirsin. Allığını ince ve geniş açılı fırça ile elmacık kemiğinin altına uygulamalısın. Makyajını bitirdikten sonra allığını sabitlemek için, transparan pudra kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Krem allıklar

Krem allıklar özellikle yaz ayları için harika bir makyaj malzemesi! Bizlere daha genç ve taze bir görüntü sunan krem allıkları, ister plajda, ister gece dışarı çıkarken kullanabilirsin. Krem yapıda olan bu allıkları, cildini nemlendirdikten sonra elmacık kemiklerine parmak yardımıyla uygulamalısın. Yaz aylarında, fondöten sürmek istemeyenlerin favori ürünü bu allıklar, kalıcı ve gün boyu bir renk sunuyor. Krem allık seçerken, koyu renkler yerine, daha yumuşak ve doğal tonları tercih etmelisin.

Senin favori allığın hangisi?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön