loader

Makyaj dersi: Krem allıkları nasıl uygulamalıyız?

Favoriye Ekle

Krem allıklar nasıl uygulanır, cildine göre krem allık önerilerimizle birlikte adım adım anlatıyoruz!

Sabahları uyandığında cansız ve solgun görünüyorsan, krem allıklar tam da sana göre! Cildine anında ışıltı veren ve seni canlı gösteren krem allıklar bizim makyaj çantamızın olmazsa olmazı! Doğru uygulandığında mükemmel sonuç veren bu allıklar, aydınlık bir cilt görünümü için ideal. Mat ve donuk görüntüler yerine aydınlık ve canlı cilt görünümünü tercih ediyorsan, bu yazımız tam senlik. İşte cilde içten gelen sağlıklı bir görünüm veren krem allıkları kullanmanın yolları!

Krem allıklar nasıl uygulanır?

Krem allıklar nasıl uygulanır?

Krem allıkları bu kadar çok sevmemizin sebebi, hem toz allıklara oranla daha kalıcı olmaları hem de çok doğal bir etki vermeleri. Özellikle doğal, yokmuş gibi makyajları seviyorsan, makyajında krem veya likit allık kullanman istediğin etkiyi elde etmene yardımcı olacak.

Peki, krem allık nasıl uygulanır? Öncelikle, kullanacağın krem allığın, fondöteninle uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Fondötenini uyguladıktan sonra, krem allığının uygularken fondötenini kaldırmamasına dikkat etmelisin. Bu durum, bu iki kremsi ürünün formülleriyle ve senin uygulama yönteminle yakın alakalı. Mat ve pudralı bitişli bir fondötenle toz allıklar daha iyi anlaşabilirler. Tercih ettiğin fondötenin formülü ne kadar likit ve kremsi olursa, üzerine krem allık uygulamak daha kolay olacaktır. Aynı şekilde kremsi formülü olan, kolay dağılan ve üst üste uygulanabilen krem allıkları seçersen, allığı uygularken hiç zorlanmayacaksın.

Krem allık neyle uygulanır?

Krem allık neyle uygulanır?

Krem allığın doğal ve güzel bir sonuç vermesi için en çok dikkat etmen gereken nokta, neyle uyguladığın olacaktır. Bir kere kesinlikle toz allıklarını uyguladığın allık fırçanla uygulamayı düşünmemelisin. Krem allıkları uygulamak için duo-fiber fırçaları tercih edebilirsin. Likit ürünleri homojen bir şekilde uygulamaya yarayan bu fırçalar, likit ve krem allıkları kolayca dağıtmanı sağlayacak.

Bize sorarsan, krem allıkları uygulamanın en iyi yolu parmaklar! Elin ısısıyla krem allıklar daha da yumuşayarak kolay uygulanabiliyorlar, üstelik kontrol etmesi de son derece kolay. Krem allığı parmaklarınla tampon hareketlerle yanaklarına dağıtabilirsin. Burada dikkat etmen gereken nokta, cildini çekmeden sadece tampon hareketler yapmak. Aksi halde fondöteninin yerinden oynamasına neden olabilirsin.

Krem allıkları uygulamak için bir diğer yöntem ise nemli makyaj süngerleri. Fondöteni kusursuz bir şekilde uygulamak için severek kullandığımız makyaj süngerleri, krem ve likit allıkları uygulamak için son derece kullanışlılar. Tıpkı parmaklarınla olduğu gibi, makyaj süngeri ile tampon hareketlerle krem allığını rahatlıkla uygulayabilirsin.

En İyi Krem Allık Önerileri

Maybelline Cheek Heat Allıklar

Maybelline Cheek Heat Allıklar

Formülünü en sevdiğimiz, kolay uygulanan ve cilde çok doğal bir renk veren Maybelline Cheek Heat Allıkları mutlaka denemelisin. Kremsi dokusu, hafif ve ipeksi bitişi ile bu allıkların etkisini istediğin gibi artırabilirsin. Üstelik en iyi tarafı, altındaki fondötenin yerinden oynamasına asla neden olmuyorlar.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar

NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar

Köpüksü ve kremsi bir formüle sahip olan NYX Professional Makeup Sweet Cheeks Likit Allıklar, uygularken ciltle bütünleşen ve cildin kendi rengiymiş gibi gösteren en iyi allıklardan biri. Yoğun pigmentasyonu ile tek seferde istediğin etkiyi elde edebilir, dilersen yoğunluğunu da artırabilirsin. Shea yağı içeren formülleriyle çok doğal bir etki veriyorlar ve uzun süre de kalıcılar!

Armani Beauty Fluid Sheer Likit Allıklar

Armani Beauty Fluid Sheer Likit Allıklar

Armani Beauty'nin Fluid Sheer Likit Aydınlatıcılar'ının mercan, pembe ve bronz tonları likit allık olarak çok kullanışlılar. İpeksi formülleri sayesinde ciltte çok kolay dağılan ve doğal sonuç veren bu likit allıkların en güzel tarafı ışıltı içeriyor olmaları. Bu sayede ciltte içten gelen doğal bir sıcaklık ve ışıltı ön plana çıkıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler