loader

Makyaj dersi: Renk eşitleyici makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Pürüzsüz ve tek renk cildin

ne kadar önemli olduğunu cildinde renk eşitsizliği olanlar iyi bilirler...Sadece allık ve maskara uygulayarak dışarı çıkmak bazen imkansız olur. Özellikle uykusuz veya hasta olduğumuz günlerde göz altımız mor, burun kenarlarımız kırmızı görünür. Böyle durumlarda nasıl makyaj yapacağını, ne renk kapatıcı kullanacağını biliyor musun? İşte senin için hazırladığımız renk eşitleyici makyaj önerileri ile karşındayız.

Yeşil

Yeşil renkli kapatıcılar, cildimizdeki kırmızılıkları nötrlemek için kullanılır.

Kırmızı sivilceler

, burun kenarındaki kızarıklıklar veya kırmızı güneş yanığı gibi görünümleri, yeşil renkli kapatıcılar ile ten rengi görünümüne getirebilirsin. Yeşil kapatıcını uyguladıktan sonra, ihtiyaç duyarsan, tekrar fondöten uygulayabilirsin.

Mor

Mor rengi, sarı cilt lekelerini kapatmak için birebirdir. Soluk göründüğün günlerde veya göz altının sarı göründüğü zamanlarda mor, lila tonlarındaki kapatıcın ile bir anda sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsin.

Pembe

Pembe, somon gibi renkler,

göz çevresini aydınlatmak için

 idealdir. Eğer göz altlarındaki koyu renkli halkalardan şikayetçiysen, pembe kapatıcılar ile en yakın zamanda dost olmalısın. Bir dokunuşta bütün yorgunluğunu gizleyen bu kremler adeta mucize!

Sarı

Sarı ve sarının tonu olan kapatıcılar, mor ve mavi tondaki cilt lekelerini ustalıkla gizleyebilir. Özellikle mor göz altı problemin varsa, cilt tonuna uygun seçtiğin sarı tonlu kapatıcı ile göz altı problemlerini gizleyebilirsin. Eğer uzun bir süre dışarıda kalacaksan, kapatıcını uyguladıktan sonra transparan pudra ile sabitleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler