Makyaj dersi: Takma kirpik nasıl takılır?

Makyaj dersi: Takma kirpik nasıl takılır?

Gece makyajının olmazsa olmazı vurgulu ve hacimli kirpiklerdir. Sen de gecenin yıldızı olmak ve herkesin bakışlarını üzerinde toplamak için takma kirpikten yardım alabilirsin. Özellikle yaz davetlerinde, düğün veya nişan gibi etkinliklerde göz makyajını tamamlaması için takma kirpik kullanabilirsin. Peki, güzellik marketlerinde gördüğün takma kirpiklerin nasıl kullanılacağını biliyor musun? İşte sana tüm detaylarıyla takma kirpik rehberi!

Göz makyajı

Takma kirpiğini uygulamadan önce göz makyajının bazını tamamlamalısın. Eğer vurgulu bir göz makyajı yapmak istersen tercihini dumanlı göz makyajından yana kullanabilirsin. Göz makyajını sade tutmak istersen, mutlaka göz kapağına renkli far bazı sürmeni tavsiye ediyoruz. Çünkü takma kirpik bütün dikkatleri gözlerinde toplayacaktır.Gözüne göre ayarla

 

Takma kirpikler standart boyutlarda satıldığı için senin göz yapına göre bu kirpikleri ayarlaman gerekiyor. Göz pınarından yarım cm. ayırarak göz kapağını ölç ve takma kirpiğini ona göre kes.

Yapıştırıcı

 

Kirpiğini yapıştırmak için takma kirpik yapıştırıcını ister göz kapağına ister takma kirpiğine uygula. Merak etme, her iki yolla da yapıştırıcın belli olmayacaktır. Eğer kirpiklerine zarar gelmesinden korkuyorsan, yapıştırıcını takma kirpiğine sürebilirsin. Daha sonra takma kirpiğini cımbızla tutarak kirpik diplerine yapıştır. Bizim tavsiyemiz, göz pınarından yarım cm. ayırarak yapıştırarak daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin.

Editörün önerisi: Eğer uzun sürecek bir davete katılıyorsan, takma kirpik yapıştırıcını yanına almanda fayda var.

Eyeliner ve maskara sürecek miyim?

 

Takma kirpiğini yapıştırdıktan sonra kirpik diplerine eyeliner veya far uygulamalısın. Siyah, kahverengi gibi koyu renkler seçerek takma kirpik çizgini gizleyebilirsin. Göz makyajını maskara ile tamamlamalısın. Evet, takma kirpik taksan dahi maskara kullanmanı tavsiye ediyoruz. Böylece daha doğal ve etkileyici göz makyajı elde edeceksin.

 

Takma kirpiği nasıl çıkarabilirim?

 

Takma kirpiğini çıkarmadan önce göz makyajını çıkarmalısın. Göz farını ve eyelinerını pamukla hafifçe sildikten sonra sıra geldi takma kirpiğini çıkarmaya... Yağ bazlı göz makyajı temizleme suyunu pamuğa dök. Daha sonra pamuğu kirpiğinin üzerinde birkaç saniye tut. Yumuşayan takma kirpiğin cımbız yardımıyla kolayca çıkacaktır.


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Nyx Professional Makeup Wicked Lashes Takma Kirpik

Nyx Professional Makeup Wicked Lashes Takma Kirpik

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Nyx Professional Makeup Wicked Lashes Takma Kirpik

Nyx Professional Makeup Wicked Lashes Takma Kirpik