loader

Makyaj fırçalarını kolayca temizle

Favoriye Ekle

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir, en kolay yöntemlerle anlatıyoruz!

Makyaj fırçalarını temizlemediğinde doğabilecek sonuçları biliyorsun, değil mi? Makyaj fırçalarında oluşabilecek bakteriler, yüzünde sivilcelenmeye ve alerjik reaksiyona sebep olabilir. Acı gerçeklere rağmen makyaj fırçalarını temizleye üşeniyorsan, kulübe hoş geldin. Makyaj fırçalarını düzenli bir şekilde temizlemek hem cilt sağlığın için önemli, hem de makyaj fırçalarının kullanım ömrünün uzun olması için gerekli. İşte karşında, makyaj fırçalarını temizlemenin kolay yolları...

En pratik makyaj fırçası temizleme yöntemleri

1- Bebek şampuanı ile makyaj fırçalarını yıkamak

1- Bebek şampuanı ile makyaj fırçalarını yıkamak

Öncelikle, makyaj fırçalarını temizlerken çok sıcak su kullanmamalı ve nazik davranmalısın. Birçok makyaj fırçasında, fırçanın kılları silikon ile yapıştırılır. Çok sıcak su hem fırçanın kıllarına zarar verebilir, hem de fırçanın dökülmesine neden olabilir.

Makyaj fırçalarını temizlerken en sık kullanılan yöntem, bebek şampuanı ile yıkamak. Nazik bir temizleme yapan bebek şampuanları sayesinde fırçalar yıkandıktan sonra yumuşacık oluyorlar.

2- Makyaj temizleme suları ile temizlemekMakyaj fırçalarını kolayca temizle_2

 Makyaj fırçalarını kolayca temizlemenin bir diğer yolu ise bir kavanoza makyaj temizleme suyu koyup, fırçaları içinde bir süre bekletmek. Makyaj temizleme sularının, makyaj çıkarma özelliği sayesinde, özellikle fondöten ve kapatıcı fırçalarındaki inatçı ürün kalıntılarını kolayca çözdüğünü görebilirsin. Tek yapman gereken kavanozu, makyaj fırçanın kıllarının boyu kadar makyaj temizleyiciyle doldurmak ve 10 dakika kadar baş aşağı içinde bekletmek. Makyaj temizleyicinin, fırçanın metal kısımlarına kadar gelmemesine dikkat etmelisin.

3- Katı beyaz sabunla makyaj fırçalarını temizlemek

3- Katı beyaz sabunla makyaj fırçalarını temizlemek

El yıkarken kullandığımız katı beyaz sabunlar da makyaj fırçalarını temizlemek için çok sık kullanılıyor. Fırçaları katı sabuna sürterek köpürtmek, inatçı fondöten ve far kalıntılarının kolayca çıkmasını sağlıyor. Bu yöntemin tek dezavantajı, katı sabunun makyaj fırçalarının kıllarını sertleştirme ihtimali. Kuru sabunla yıkadıktan sonra fırçanın kılları sertleşerek formu bozulabilir, bu yüzden dikkatli olmanı öneririz.

 4- Makyaj fırçası yıkama aparatları

4- Makyaj fırçası yıkama aparatları

Son dönemde çıkan makyaj fırçası temizleme aparatları da bu zorlu süreci son derece kolaylaştırıyorlar. Silikondan yapılan ve üzerinde kabartılar olan bu aparatların üzerine bir miktar makyaj temizleme sabunu dökerek, fırçalarını kolayca yıkayabilirsin. Aynı şekilde fırçalarını durularken de bu aparatı kullandığında, daha çabuk temizlendiğini göreceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön