0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Makyaj hileleri: Daha kıvrımlı kirpikler için 5 ipucu

Favoriye Ekle

Daha güzel, canlı ve aydınlık bakışlar elde etmek için kıvrımlı kirpikler ideal! Ne yazık ki hepimizin doğuştan kıvrımlı kirpikleri yok ama neyse ki maskaralarımız ve makyaj hilelerimiz var. İşte daha kıvrımlı kirpikler için ihtiyacın olan ipuçları!

1.Makyajının kurumasını bekle

Tüm göz makyajın bitmeden kirpiklerine geçmemelisin. İlk önce göz farını, ardından göz kalemini ya da eyeliner'ı uyguladıktan sonra kirpik kıvırıcını kullanıp son olarak da maskaranı uygulamalısın.

2.Kıvırıcının açısını değiştir

Kirpik kıvırıcının her zaman kirpiklerine paralel olduğundan emin olmalısın. Kıvırıcıyla kirpiklerini kavradıktan sonra hafif ve nazikçe yukarı doğru kaldırarak daha kıvrımlı bir görünüm oluşturabilirsin. Ancak bu noktada oldukça dikkatli olmalısın, kirpiklerinin kopmasını istemezsin değil mi?

3.Kıvırıcıyı ısıt

Aynı saçlarını düzleştirir ya da maşa uygular gibi, kirpiklerini de şekillendirebilirsin! Kirpik kıvırıcıyı kullanmadan önce fön makinesiyle ısıtıp uygulayabilirsin. Ancak ekstra dikkatli olman gerekiyor! Çok fazla sıcak şekilde kullanırsan gözlerine ve kirpiklerine zarar verebilirsin.

4.Gözlerini açık tut

Gözlerin kapalıyken kıvırmak daha rahatmış gibi görünse de gözlerini açık tutarak uygulamanı öneririz.

5.Kaşık kullan

Kirpik kıvırıcın yoksa bir kaşıktan da yardım alabilirsin. Temiz bir kaşığın içini göz kapağına, tersini ise kirpiklerine bakacak şekilde çevirip parmak uçlarınla hafifçe kirpiklerine kaşığa bastırarak kullanabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler