loader

Makyaj ile burun küçültme operasyonu

Favoriye Ekle

Burnunun büyük olduğunu mu düşünüyorsun? Burnunun daha küçük görünmesi için illaki bıçak altına yatmana gerek yok. Acısız, kolay ve mükemmel sonuç alabileceğin bir makyaj hilesi biliyoruz: Burun kontürü sayesinde hayallerindeki gibi bir buruna ulaşabilirsin. 

Şimdi burun kontürünü nasıl yapacağını anlatıyoruz, hazır mısın?

1. Adım: Kontür ürünü seçimi

burun kontürü

Burun kontürü yapmak için aslında sana hangisi kolay geliyorsa o kontür malzemesini kullanabilirsin. İster kontür pudrası, istersen krem kontür, istersen de kontür sticklerinden yardım alabilirsin. Eğer burun kontüründe henüz yeniysen, kontür stickler daha kolay ve kontrollü uygulama yapmanı sağlayacak.

Stick Kontür önerisi: NYX Professional Makeup Wonder Stick

Çift taraflı bu stick kontürün koyu tarafı gölgelendirmek, açık tonlu tarafı da aydınlatmak için çok pratik. Ayrıca yumuşacık yapısı sayesinde çok kolay uygulanıyor ve dağıtılıyor. 4 farklı renk seçeneğinden cilt tonuna uygun olanı kolayca seçebilirsin.

Pudra Kontür paleti önerisi: NYX Professional Makeup Highlight & Contour Pro Palette

Hem pudra formüldeki ürünleri kullanmayı tercih ediyor, hem de fazla renk seçeneğine sahip olmak istiyorsan, bu toz kontür paletini kullanabilirsin. Yüzüne uygun kontür ve aydınlatıcı rengini kolayca seçebilir, pudraların yumuşacık formülü sayesinde çok kolay bir şekilde kontür yapabilirsin. Ayrıca bu paletteki renklerin biri daha önce biterse, tekli olarak da favori rengini alıp, yenileyebilirsin.

Krem kontür paleti önerisi: NYX Professional Makeup Highlight & Contour Cream Pro Palette

Pudra kontür paletinin krem formüllü versiyonu olan bu kontür paleti, krem kontür ürünlerini daha çok sevenler için ideal. Kremsi formülü sayesinde çok kolay uygulanan ve etkisi artırılabilen bu palet, kalıcı bir sonuç veriyor. Eğer kontürünün daha belirgin ve kalıcı olmasını istersen, önce krem kontür uygulayıp, üzerine toz versiyonu ile sabitleyebilirsin.

Editörün Notu: NYX Professional Makeup'ın bu kontür ürünlerinin vegan formüle sahipler! :)

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Adım. Doğru bölge seçimi

burun kontürü nasıl yapılır?

Burnuna kontür yaparken, yüzünü ve burun şeklini iyi tanımalısın. Herkesin burun şekli farklı olduğu için, Youtube videolarında gördüğün uygulamaları birebir denemek, sende doğru sonuç vermeyebilir. Aksine burnunu yanlış bir şekilde boyutlandırabilirsin. Bunun için bir aynanın karşısına geç ve tam karşıdan burnuna bak: Hangi kısımlarının daha geniş olduğunu gözlemle, kontür yaparken gölgelendirip geri plana atacağın noktalar tam olarak bu kısımlar olacak.

3. Adım: İyice dağıt

Makyaj ile burun küçültme operasyonu_1

  • Burnunun daha ince görünmesini istediğin noktalara çizgi halinde kontür ürününü uygulayabilirsin.
  • Burnunun kanat kısmının daha ince görünmesi için, burnunun kanatlarına uygulayabilirsin.
  • Burnunun daha kalkık görünmesi için, alt kısmını gölgelendirebilirsin.
  • Gözlerinin ve burun hattının daha belirgin ve burnunun daha uzun görünmesi için, gözlerinle burnunun birleştiği yerden aşağı doğru bir hatta da kontür uygulayabilirsin.

Yüzünü doğal bir şekilde boyutlandırmak ve burnunun daha küçük, ince ve kalkık görünmesini sağlamanın en önemli noktası, kontürü iyi bir şekilde dağıtmak. İyi dağıtılmamış bir kontür uygulaması, burunun olduğundan daha büyük görünmesine bile neden olabilir. Bu yüzden hangi yapıda kontür ürünü kullanırsan kullan, iyi bir şekilde dağıtmaya özen göstermelisin. Kontür tekniği hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler