loader

Makyaj Koleksiyonumuzu Düzenliyoruz: Asla Vazgeçemeyeceklerimizi Listeledik!

Favoriye Ekle

Evde kaldığımız bu günlerde, kendimizi meşgul etmek için makyaj koleksiyonumuzu düzenledik. İşte makyaj malzemesi organize etmenin püf noktaları ve asla vazgeçemeyeceğimiz makyaj malzemelerimiz!

Kendimizi ve sevdiklerimizi güvende tutmak adına evde kaldığımız bu günlerde, evde kendimizi biraz olsun oyalamak ve kafamızı dağıtmak için en sevdiğimiz şeylere sarıldık: Makyaj malzemelerimiz. Uzun zamandır makyaj koleksiyonumuzu düzenlemek için fırsat bulamamıştık, evde olduğumuz bu zamanı değerlendirmek istedik. Belki sana da ilham olur ve modunu yükseltir diye düşündük: İşte makyaj koleksiyonumuzda vazgeçemediğimiz malzemelerimiz!

Makyaj malzemelerini düzenleme yöntemleri

Makyaj malzemelerini düzenleme yöntemleri

Makyaj malzemelerini düzenlerken, dikkat etmen gereken esas nokta, ürünün cilt tipine ve rengine uyup uymadığı. Aşağıdaki maddeler, seni makyaj malzemelerini düzenlerken yönlendirebilir:

-       Renkli bir makyaj malzemesinin, örneğin fondötenin cilt tonuna uyup uymadığını kontrol etmelisin.

-       Bir makyaj malzemen, ne zaman aldığını bile hatırlayamadığın kadar eskiyse, mutlaka veda etmelisin.

-       Son 6 ayda kullanmak aklına gelmediyse, başka bir yere ayırıp biraz daha zaman tanıyabilirsin. Bir süre daha kullanmak istemezsen, kenara ayırabilirsin.

-       Eskisi gibi renk vermeyen göz kalemleri, kaş kalemleri ve eyeliner gibi ürünlerle de vedalaşabilirsin.

-       Kremsi ve likit ürünleri kokla, eğer kokuları bozulduysa, veda etmenin zamanı gelmiştir.

-       “Hiç kullanmıyorum” diyerek hemen vazgeçme, bazı malzemelerin başka potansiyelleri olabilir. Örneğin ruj olarak elinin gitmediği bir ürünü allık olarak bile kullanabilirsin.

En İyi Makyaj Bazları

En İyi Makyaj Bazları

Bundan birkaç yıl önce, makyaj bazı nedir bilmezken, bugün baz olmadan bir makyaj yaptığımızı düşünemiyoruz bile. Cildi fondöten adımına hazırlayan makyaj bazlarından en sevdiklerimizden biri, gözeneklerimizi ve ince çizgileri gizleyen, fondötenin pürüzsüz durmasını sağlayan NYX Professional Makeup Pore Filler makyaj bazı.

Bir diğeri ise cilde ışıltı veren, aydınlık görünmesini sağlayan L’Oréal Paris Glow Cheri renkli nemlendirici. İçerisindeki karpuz özleri ile cildi nemlendiren ve çok doğal, içten gelen bir ışıltı veren bu renkli nemlendirici, hem makyaj bazı olarak hem de tek başına bir harika.

En İyi Fondötenler

En İyi Fondötenler

Makyaj koleksiyonumuzda sayısı en çok olan ürünlerin başında fondötenler geliyor. Farklı bitişte ve kapatıcılıkta birçok fondötenimiz var ve aralarından bazılarını da bittikçe yeniliyoruz. Maybelline Fit Me! Fondöten, bugüne kadar defalarca kullandıklarımızdan. Doğal-mat bitişi ve gözenek gizleme etkisiyle çok kullanışlı. L’Oréal Paris True Match fondöten ise makyaj yapmaya başladığımız ilk günden beri vazgeçemediğimiz bir fondöten. Üstelik şimdi cilde bakım yapma özelliği ile de en iyi fondötenler listemizde. Son olarak, porselen gibi bir cilt görünümü istediğimiz zamanlarda, yüksek kapatıcılık, doğal görünüm ve parlama kontrolü ile L’Oréal Paris Infaillible Matte Cover fondöteni severek kullanıyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

En İyi Kapatıcılar

En İyi Kapatıcılar

Kapatıcı dendiğinde bizim için akan sular duruyor. Göz altı morluklarını, kızarıklıkları, lekeleri ve sivilce izlerini gizlemek için en iyi kapatıcıları bulmak için bugüne kadar birçok ürün denedik. Asla vazgeçemeyeceklerimizin başında da Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcı geliyor. Hem kusur gizleme hem de aydınlık bir etki verme konusunda çok başarılı. NYX Professional Makeup’un Born To Glow kapatıcısı da tek seferde yüksek kapatıcılık veren diğer bir vazgeçilmez kapatıcı. Üstelik formülündeki E vitamin ve mikro inci tanecikler ile çok doğal ve aydınlık bir etki veriyor. Tüm yüze kullanılabilen L’Oréal Paris More Than Concealer ise fondöten kullanmak istemediğimiz günlerde kurtarıcımız.

En İyi Kaş Ürünleri

En İyi Kaş Ürünleri

Son zamanlarda doğal ve belirgin kaş modelleri yükselişte. Bu görünüm için de kaş kalemleri ve kaş pomadlarından yardım alıyoruz. L’Oréal Paris’in Skinny Definer kaş kalemi, incecik ucu ile kaşları doğal bir şekilde doldurmak için çok başarılı. İnce ve seyrek kaşları daha belirgin bir hale getirmek için de Maybelline Tattoo Pomade kaş pomadı asla vazgeçemediklerimizden. Hem dövme etkili kalıcılıkta, hem de içinden çıkan çift taraflı kaş fırçası ile uygulaması çok kolay.

En İyi Farlar

En İyi Farlar

Tek bir far paletin olsa ve içinde hem günlük hem gece, her durumda kullanılabilecek renkler olsa hangisini seçerdin? Bizim cevabımız: Maybelline Nudes of New York far paleti. İçerisindeki 16 nude renk, her cilt tonu ve her stil için çok kullanışlı. Üstelik yoğun pigmentasyona sahip ve gün boyu da kalıcılar. Pratik göz makyajları için de Maybelline Color Tattoo krem farlar, bizim için olmazsa olmazlardan.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

En İyi Eyeliner

En İyi Eyeliner

Makyaj koleksiyonumuzda vazgeçemediğimiz, bitirdikçe yenisini aldığımız, arkadaşlarımıza önerdiğimiz NYX Professional Makeup Epic Ink Liner eyeliner, her zaman en iyi eyelinerlar listemizin başında. Renkli bir eyeliner makyajı istediğimizde ise L’Oréal Paris’in Matte Signature likit eyelinerları en iyi seçeneklerden. Üstelik bu iki eyelinerı uygulaması da inanılmaz kolay.

En İyi Maskaralar

En İyi Maskaralar

Maskara, bizim için olmazsa olmaz, hatta öyle ki, maskara sürmeden adımımızı atmayız desek yanlış olmaz. Son zamanlarda deneyip çok sevdiğimiz iki maskaramız var: Maybelline Falsies Lash Lift maskara, kirpik liftingi etkisiyle en iyi maskaralardan. Gözlerin daha büyük, ceylan gibi görünmesini sağlayan L’Oréal Paris Bambi maskara ise diğer favorimiz. Bu iki maskara bittikçe, yenilerini alacağımıza eminiz.

En İyi Kontür Pudrası

En İyi Kontür Pudrası

Yüzünü boyutlandırmak, bazı bölgeleri geri plana atıp bazı bölgeleri de ön plana çıkarmak için vazgeçemediğimiz kontür paletimiz, NYX Professional Makeup Higlight & Contour Pro Palette. Bu kontür paletinin en iyi tarafı, içerisinde tüm cilt tonlarına uygun kontür ve aydınlatıcı pudralar barındırması. Ayrıca bir rengi bitirdiğinde, sadece o rengi yenileyebildiğimiz için bu palet daha uzun zaman bizimle.

En İyi Bronzer

En İyi Bronzer

Yüze sıcaklık vermek için bronzer, ten makyajımızda olmazsa olmazlardan. İçerisinde turunculuk barındırmayan, kolay uygulanan, doğal bir görünüm veren L’Oréal Paris Back To Bronze, çok uzun süredir favori bronzerlarımızdan. Bu bronzer, aynı zamanda yüzü boyutlandırmak için de çok kullanışlı.

En İyi Allıklar

En İyi Allıklar

Sen de bizim gibi allık bağımlısı mısın? Makyaj koleksiyonumuzda toz, krem ve likit allıklar, çeşit çeşit tonlar var. Her makyaj için farklı bir allık kullandığımız için, allık sayımız epey fazla ama sana aralarından favorilerimizi söyleyelim: Maybelline Fit Me allıklar, doğal renkleri ve bitişleriyle çok iyiler. Likit allık önerisi istersen ise sana gözümüz kapalı Maybelline Cheek Heat allıkları önerebiliriz. Parmaklarla bile saniyeler içinde dağılan ve doğal bir etki veren bu allıklar bir harika. Eğer ışıltılı bitişli allıkları seviyor ve her yerde olmayan özel renkler arıyorsan, NYX Professional Makeup’ın Sweet Cheeks allıklarına bakabilirsin.

En İyi Aydınlatıcılar

En İyi Aydınlatıcılar

Aydınlatıcı sürmeden bir makyajı tamamlamamız mümkün değil! Özellikle sim içermeyen, metalik bitişli aydınlatıcılar bizim için olmazsa olmaz! Asla vazgeçemediğimiz, en sevdiğimiz aydınlatıcılar ise Maybelline Chrome Extreme toz aydınlatıcılar. Rose Gold, Diamond Glow ve Sandstone Shimmer renkleri ayrı ayrı mükemmeller!

En İyi Rujlar

En İyi Rujlar

Birbirine benzeyen ama asla aynı olmayan, kırmızı, nude, pembe, kahverengi, bordo… Makyaj çekmecemizdeki rujların sayısını biz bile bilmiyoruz! Ama asla vazgeçemediklerimizi sorarsan, mat rujlar deriz. Maybelline Matte Ink rujlar, zaten çıktıkları ilk günden beri favorimiz ve beğendiğimiz tüm renkleri sırayla koleksiyonumuza ekliyoruz. Nude mat ruj dendiğinde L’Oréal Paris Free The Nudes rujlar, pembe tonlar dendiğinde de mis gibi makaron kokularıyla L’Oréal Paris Les Macarons likit mat rujlar en iyilerden.

En İyi Makyaj Sabitleme Spreyleri

En İyi Makyaj Sabitleme Spreyleri

Makyaj sabitleme spreylerinin, makyajın kalıcılığını ne kadar çok artırdıklarını kullanana kadar bilemezsin. Sprey kullanmayı alışkanlık haline getirdiğinde de “Ben daha önce ne yapıyormuşum!” diye düşünmen normal. L’Oréal Paris Shake & Glow makyaj sabitleme spreyi aydınlık bir görünüm için, uzun saatler kalıcı ve matlık için de Maybelline Lasting Fix makyaj sabitleme spreyi favorilerimizden.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler