Makyaj malzemelerini düzenle: Bilmen gereken 7 kural

Makyaj malzemelerini düzenle: Bilmen gereken 7 kural

Gitgide büyüyen kozmetik koleksiyonun makyaj masanda karmaşa yaratmaya başlayabilir. Yere düşen rujlar, kırılan allıklar, karışan maskaralar... Bu gibi sorunlarla karşılaşmaman için aşağıdaki 7 kuralı unutma!

1. Çekmeceleri tercih et

Makyaj malzemelerini çekmecende sakla ve böylece güneş ışığından ve dağınıklıktan koru. Böylece masa üstün ferah olacak ve yalnızca favori ürünlerin sergilenecek.

2. Temizle ve kategorize et

Son kullanma tarihi geçmiş makyaj malzemelerini saklamanın hiçbir anlamı yok. Aynısı asla kullanmayacağın ürünler için de geçerli. En son ne zaman kullandığını dahi hatırlamıyorsan, at gitsin. Sakladığın ürünleri bir çok kategoriye ayırabilirsin, bizim önerilerimizse şu şekilde: göz farları; eyeliner, göz kalemi ve kaş kalemi; maskara; primer ve fondöten; kapatıcı; pudra, allık ve bronzer; ruj; dudak parlatıcı ve dudak kalemi.

3. Alan yarat

Her ürün kategorisinin kendi alanı olmalı. Bir çok ev eşyaları satan mağazalarda plastik ev düzenleyicileri bulabilirsin.

4. Düzenli olarak kullandıklarını ayır

Gündelik hayatta göz farı kullanmıyorsan, elinin altında durmalarına gerek yok. Her gün kullandığın makyaj malzemelerini diğerlerinden ayırarak işini kolaylaştır.

5. Renklerini gör

Rujlarını ters olarak düzenlersen, altlarında yazan ismi ve rengi görebilirsin. Aynısı farlar ve pudralar için de geçerli. Eğer yukarıdan anlaşılacak gibiyse ters koymana gerek yok tabii, eğer değilse ters çevir ve etiketi gör! Aynı tonda olanları ise üst üste koy böylece aradığın rengi bulmakla dakikalarca uğraşma.

6. Fırçalarını düzenle

Fırçalar iki kategoriye ayrılır: yüz ve göz. Bunları ayırırsan, eyeliner fırçanı geniş makyaj fırçaları arasında aramak zorunda kalmazsın. Fırça kısımları yukarıda kalacak şekilde kavanoza koy. Her kavanozun dibine kahve tomurcukları veya prinç koy böylece fırça başları birbirine değmeyecektir.

7. Sıklıkla kontrol et

Her altı ayda bir, kozmetik ürünlerini tekrar organize et. Ayda birse, esrarengiz bir şekilde allıklarının arasına karışan göz farın gibi küçük dağınıklıkları düzenle. Ayda bir makyaj fırçalarını temizlemeyi de unutma.

 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
3 Lü Makyaj Seti

3 Lü Makyaj Seti

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
3 Lü Makyaj Seti

3 Lü Makyaj Seti