loader

Makyaj malzemelerini düzenlemek için kullanabileceğin 5 mutfak gereci

Favoriye Ekle

Makyaj masan seninde savaştan çıkmış gibi mi görünüyor? Endişelenme. Seni anlıyoruz, ve dürüst olmak gerekirse biz de aynı durumdayız. Hiç birşey dağınık bir makyaj masasından daha kötü olamaz, bu nedenle cebini de zarara uğratmayacak bir çözümle çıkageldik! Makyaj malzemelerini düzenlemeye giden yol midenden geçiyor! Dur bir dakika, aslında mutfaktan geçiyor! Aşağıdaki beş mutfak gerecini makyaj masana taşımaya başlamanı öneririz.

1. Kurabiye kavanozları

O kavanozdaki lezzetli şeyleri tükettikten sonra, maskaranı, makyaj fırçanı, göz ve dudak kalemini saklamayı dene. Eğer ekstra zamanın varsa, kavanozlarını banyonun veya yatak odanın dekoruna uygun bir biçimde boyamayı deneyebilirsin.

2. Kahve mugları

Makyaj fırçalarının etrafta dağınık bir şekilde durmasını ve makyaj masanın tozlarını süpürmesini istemeyiz. Düzenli bir makyaj masası için onları kahve kupana dizmeyi dene.

3. Saklama kapları

Annenin saklama kabı koleksiyonu kontrolden çıkmaya mı başladı? Birkaçını kendin için kullanmaya ne dersin? Farklı ebatlardaki kaplarla farklı malzemelerini organize et (rujlar, farlar, kapatıcılar, fondötenler vs...). Hava almayan bu kaplar malzemelerini nemden ve tozdan koruyarak makyaj malzemenin ömrünü dahi uzatacak!

4. Çatal bıcak düzenleyiciler

Bu düzenleyiciler, çatal, bıçak ve kaşıklar için mucize niteliğinde ise makyaj malzemelerimiz için neden olmasın? Güzellik malzemelerini düzenli bir şekilde muhafaza etmek için çekmecene bir adet çatal bıçak düzenleyici yerleştirmeyi dene.

5. Kek tutacağı

Pastaların ve renkli macaronların altında, şahane durdukları kesin. Peki ya rengarenk ojelerini sergilerken? Güzellik departmanlarını utandıracak güzel bir sunuma hazır mısın?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön