loader

Makyaj Malzemelerini Nasıl Dezenfekte Edebilirsin?

Favoriye Ekle

Sağımız solumuz dezenfektan oldu! Artık her yere giderken yanımızda mini boy dezenfektan taşıyoruz, ellerimizi ve telefonumuzu sürekli temizliyoruz. Bu temizlik seansları arasında makyaj malzemelerini de dezenfekte etmeyi unutmamalısın. Özellikle makyaj malzemesini ailesiyle veya arkadaşları ile paylaşanlar mutlaka düzenli olarak makyaj malzemelerini temizlemeli. Makyaj malzemeleri ve makyaj fırçaları nasıl dezenfekte edilir, anlatıyoruz!

Editörün Notu: Bu dönemde, makyaj malzemelerini kimseyle paylaşmamanı şiddetle öneriyoruz. Virüslerin ve mikropların kişisel eşyalar üzerinden kolay bir şekilde yayıldığını düşünürsek, kendi ve sevdiklerinin sağlığını riske atmamak için makyaj malzemelerini kesinlikle çevrendekilerle ortak kullanmamanı ve düzenli olarak dezenfekte etmeni öneririz.

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

En çok bakteri barındıran ve kirlenmeye müsait olan makyaj eşyamız, makyaj fırçaları oluyor. Cildimiz ile makyaj malzemeleri arasında köprü görevi gören makyaj fırçalarını her kullanımdan sonra dezenfekte etmelisin. Makyaj fırçalarını temizlemek için ihtiyacın olan tek şey NYX Makeup Professional Makeup Brush Cleaner ve On the Spot Fırça Temizleme Pedi. Makyaj fırçası temizleyicisini fırçalarının üzerine dök ve fırça temizleme pedinin üzerinde yuvarlak hareketler yaparak fırçalarını temizle. Makyaj fırçasının yapısını bozmadan temizlemene yardımcı olan bu temizleyici, sadece fırça yüzeyini değil fırçaların arasını da temizlemeni sağlıyor. Böylece makyaj fırçalarının üzerinde biriken makyaj kalıntılarından tamamen kurtulabilir ve daha temiz makyaj fırçalarına sahip olabilirsin.

Ruj nasıl dezenfekte edilir?

Ruj nasıl dezenfekte edilir?

Makyaj malzemelerini dezenfekte ederken aynı zamanda makyaj malzemelerinin yapısını korumaya da dikkat etmelisin. Alkolle ruj temizlemek, rujun yapısını bozabilir ve etkisinin değişmesine yol açar. Bu nedenle eğer klasik rujları temizlemek için her zaman maket bıçağı ile minik bir katman kesmelisin. Rujunu arkadaşın kullandıktan sonra en üstteki ince katmanı maket bıçağı keserek rujunun daha güvenli olmasını sağlayabilirsin. Maybelline New York Super Stay Ink Crayon rujlarının ince ucu dezenfekte etmeye çok uygun. Arkasındaki kalemtıraşı sayesinde anında bir kalem gibi rujunun ucunu kolayca açabilirsin.

Likit rujları dezenfekte ederken alkollü temizleyici kullanabilirsin. Aman alkolu sadece uygulama fırçasına sürmelisin, rujunun içine değil. Ruj uygulama fırçasını al ve alkollü pamuğun üzerine sil. Bu işlem için el dezenfektanı veya 80 derecenin üzerine kolonya da kullanabilirsin. Alkolle temizledikten sonra birkaç dakika dışarıda kurumasını bekle ve daha sonra fırçayı rujunun içine koyabilirsin.

Fondöten nasıl dezenfekte edilir?

Fondöten nasıl dezenfekte edilir?

Fondöteni dezenfekte etmek ve cilt sağlığını korumak için pompalı uygulaması olan fondötenleri kullanmanı öneriyoruz. Pompalı ambalajı olan L'Oréal Paris True Match fondöteni uygulaması ve temizlemesi çok basit! Ambalajın üzerini düzenli olarak sabunlu suyla yıkadığında veya dezenfaktan ile sildiğinde üzerindeki bakteriler ve virüsler ölecek. Önemli olabilecek tek kısım, fondötenin pompa kısmı. Elle en çok temas eden ve fondötenin havayla buluştuğu nokta, mikroplara daha açık olabilir. Bunun için fondöteninin pompa kısmını kolonyalı mendille veya dezenfektanla temizleyebilirsin. Cildine bakım yapan ve temizlemesi çok kolay olan True Match fondöteni yanında güvenle taşıyabilirsin.

Eğer fondötenini makyaj süngeri ile uyguluyorsan her fondöten sonrası süngerini beyaz sabunla yıkamanı öneriyoruz. Beyaz sabun ve ılık suyla fondöten süngerini köpürt ve bembeyaz su akana kadar süngeri suyun altında yıkamaya devam et.

Far paleti nasıl dezenfekte edilmeli?

Far paleti nasıl dezenfekte edilmeli?

Arkadaşlarınla en çok paylaştığın makyaj malzemesi far paleti, değil mi? Far paletini paylaşmak, aynı far rengine farklı fırça dahi batırmak senin far paletinden virüs kapmana yol açabilir. Far paletini arkadaşınla paylaştıktan sonra mutlaka dezenfekte etmeli, eğer kimseyle paylaşmıyorsan dahi 2-3 kullanımdan sonra temizlemelisin.

Maybelline New York Nudes of New York gibi farklı renkleri olan far paletlerini dezenfekte etmek için alkol içeren makyaj temizleme sularını veya alkollü dezenfektanları kullanabilirsin. Sprey formundaki dezenfektanı 10 cm kadar uzaktan far paletinin üzerine püskürt. Birkaç fıs sprey sıkarak paletindeki tüm farların temizlendiğine emin ol. Far paletinin kapağını hemen kapatma, bir süre kurumasını bekle.

Göz kalemi nasıl dezenfekte edilir?

Göz kalemi nasıl dezenfekte edilir?

En sevdiğimiz göz kalemlerinden olan L'Oréal Paris Infaillible Paint Gel Crayon Eyeliner Göz Kalemi'ni düzenli olarak dezenfekte ederek daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Sen de bizim gibi en favori makyaj malzemene iyi bakmak için keskin uçlu bir göz kalemi kalemtıraşı edinmelisin.

L'Oréal Paris Infaillible Paint Gel Crayon Eyeliner Göz Kalemi'ni, kalemtıraş ile açarak dışındaki ince tabakanın atılmasını sağlıyoruz. Böylece göz kaleminin ucu da sivrileşiyor ve uygulaması daha kolay oluyor.

Editörün önerisi: Loreal göz kaleminin farklı renkleri sayesinde eğlenceli makyaj görünümleri yapıyorsun değil mi? Birkaç farklı göz kalemini kullanarak rengarenk makyajlar yapabilirsin. Tabii her uygulamadan sonra göz kalemini temizlemeyi unutma.

Maskara nasıl dezenfekte edilir?

L'Oréal Paris Lash Sensational Maskara

Maskara dezenfekte ederken maskaranın kendisine değil, aplikatörüne odaklanmalısın. Maskara fırçasını al ve dilersen sabunlu su yardımıyla veya alkollü solüsyon kullanarak temizle. Eğer doğal kıllı maskara fırçası temizliyorsan, sabunlu suyla temizlemen daha doğru olacaktır. Alkollü temizleyiciler, doğal kılların hasar görmesine yol açabilir. Eğer plastik fırçan varsa her iki yöntem de uygun olacak.

Maskara önerisi arayanlar için Maybelline New York Lash Sensational maskarayı şiddetle öneririz. Kirpikleri dipten uca kavrayan fırçası sayesinde kirpiklerin doğal bir şekilde uzuyor ve hacim kazanıyor. Simsiyah yapısı kirpiklerine yoğun renk veriyor, göz makyajın daha belirgin bir hale geliyor. Üstelik silikon yapıdaki fırçasını temizlemesi de son derece kolay.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler