Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

İnternetten alışveriş hızla hayatımızın bir parçası haline gelirken, makyaj malzemelerini online satın alırken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Kıyafetten market alışverişine, makyaj malzemelerinden mobilyaya kadar neredeyse tüm alışverişlerimizi artık “online” yapar olduk. Artık bir çoğumuz bu konuda uzmanlaştık ama yine de her gün değişen online alışverişin püf noktalarını da takip etmeden yapamıyoruz. Özellikle de konu makyaj malzemelerini internetten satın almaya gelince.

Sana bu yazımızda, her seferinde memnun kaldığımız ve makyaj alışverişimizi gönül rahatlığıyla yaptığımız birkaç internet sitesinden bahsedeceğiz.

Makyaj Malzemelerini Online Satın Almak


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Hepimiz makyaj malzemelerimizi satın alırken testerları denemeyi, cildimizde nasıl durduğunu bilmek istiyoruz ama internet sayesinde, artık neredeyse her ürünün swatchlanmış fotoğrafına ulaşabiliyor ve az çok yapısını ve duruşunu görebiliyoruz. Makyaj.com editörleri olarak en sevdiğimiz yazılar da hep ürün denemeleri oluyor, bundaki amaç da bizim gibi makyaj tutkunlarına bir ürünün tüm açılarıyla detaylarını verebilmek. Hal böyle olunca da artık makyaj malzemelerini internetten satın almak çok daha kolaylaşıyor.

Online alışverişin son derece partik olduğu bir gerçek. Aklını kurcalayan ve denemek istediğin ürüne tıklayıp sepete eklemek en fazla 5 dakikanı alıyor. Pek çok ürünü bir arada inceleyebilmenin yanı sıra, zamandan tasarruf gerçekten online alışverişi tercih sebebi bizim için. Peki makyaj malzemelerini internetten satın alırken nelere dikkat etmek gerek? En iyi deneyimi sunan internet siteleri hangileri? Neden internetten alışveriş yapmak daha avantajlı? En sevdiğimiz siteler hangileri? Eğer hazırsan, anlatmaya başlıyoruz!

Ürün çeşitliliği


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Mağazalardaki kalabalıktan ve karışıklıktan uzak, evde bilgisayar başında rahat rahat ürünleri inceleme rahatlığı, belki de online alışverişin en iyi tarafı. Kimse olmadan, keyifle ürünleri incelemek ve doğru karar vermek bizce çok cazip. Tüm ürünleri, şikayete ve ihtiyaca göre filtreleyerek bulabilme imkanı, doğru ürün seçimini son derece kolaylaştırıyor.

Kiehl’s’ın online alışveriş sitesinde, cilt şikayetleri ve ihtiyaçlara göre ürün seçimi yapabiliyor olmak en sevdiğimiz özelliklerinden. Örneğin siyah nokta şikayeti için hangi ürünü seçmemiz gerektiğini, şikayeti seçtikten sonra sitenin bizi yönlendirmesi ile bulup, ürün içeriklerini inceleyip bir de kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra doğru ürünü seçmek iyice kolaylaşıyor. Kararsız kaldığınız noktada ise devreye giren Canlı Destek özelliği ile müşteri temsilcisine bile danışabiliyorsunuz. Müşteri temsilcisiyle videolu görüşme üzerinden karşılıklı olarak birbirini görmek ve yüzündeki problemli bölgeleri göstererek veya sorularını daha iyi tarif ederek konsültasyon almak, çok büyük bir lüks ve bu sayede ürünle ilgili akılda soru işaretine yer kalmıyor.

Bunun gibi harika bir özellik de NYX Professional Makeup’ın Facebook sayfasında var. Daha önce heyecanla inceleyip yazısını hazırladığımız Messenger Bot uygulaması, bizce bugüne kadar online alışveriş için yapılmış en başarılı geliştirmelerden. Cilt tipine, rengine göre doğru ürünü bulmayı inanılmaz bir şekilde kolaylaştıran Messenger Bot uygulamasına, Facebook Messenger üzerinden ulaşabiliyorunuz. Birkaç kelime ile aradığınız ürünün özelliklerini chat üzerinden söyleyip bilgi alabiliyorsunuz.

Kampanyalar, indirimler ve kişiye özel hediyeler


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Şimdi alışverişin en zevkli kısmına geldik: Deneme boyu ürünler ve kişiye özel ekstra hediyeler! Bazen ufak hediyelerin, bizi alışverişin kendisinden daha çok mutlu ettiğini düşünüyoruz :) Durum böyle olunca online alışveriş yapmak çok daha keyifli bir hal oluyor.

Bu konuda yüzümüzü en çok güldüren markalar ise Kiehl’s, Urban Decay ve Lancôme! Çoğunlukla denemek istediğimiz ve bizi heyecanlandıran ürünler kargo paketinden çıktığında yüzümüzdeki o gülümsemeyi görmelisiniz.

İşin bir diğer tarafı da internete özel kampanyalar. Özellikle Ücretsiz Kargo her zaman çok cazip bir seçenek. “Kendim gidip alabilecekken bir de neden üzerine kargo parası vereyim?” Sorusunu anında eliyor ve alışverişi internetten yapmamak için geçerli bir sebep kalmıyor. Bunun yanında özel günlerde gerçekleştirilen indirimler de son derece cazip. Mağazalarda olmayan, çok daha işe yarar indirimlerden web siteleri üzerinden yararlanmak çok daha kolay. Kiehl’s, Urban Decay, Lancôme ve NYX Professional Makeup online alışveriş sitelerinde bu tarz kampanyalar ve indirimler sık sık yapılıyor.

En yeni ve internete özel ürünler


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

İşin kaçırılmayacak diğer bir yönü ise en yeni ürünleri kolayca takip edebilmek ve çıktığı gibi hızlıca sahip olabilmek. Çoğu markanın sadece internet sitelerine özel satışa sunduğu ürünler hepimizin iştahını kabartıyor. Bu konuda Urban Decay bizi en çok heyecanlandıran markalardan. Mağazalarda bulamayacağımız, sadece Urban Decay online satış sitesine özel koleksiyon ürünlerini incelemek ve yeni gelen ürünleri ön satış fırsatıyla satın almak insanı gerçekten özel hissettiriyor.

Kolay iade ve değişim


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

İnternetten alışveriş giderek yayılınca, haliyle müşteri memnuniyeti de son derece önemli bir rol oynamaya başladı. Müşterinin görmeden, dokunmadan satın aldığı ürünler için markalar son derece ciddi bir içerik ve editöryel bilgi çalışması yapsa da, sonuç zaman zaman beklendiği gibi olmayabiliyor. Standart iade işlemleri 14 gün içinde gerçekleşiyor ama özellikle Kiehl’s online sitesinden alışveriş yaptıysanız, ürünü deneyip memnun kalmasanız bile iade edebiliyorsunuz.

İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmek gerek?


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Satın alınan ürünün orijinal olmasına ve son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına dikkat etmek gerektiğini zaten hepimiz biliyoruz. Sevdiğimiz ve düzenli olarak kullandığımız markaların eğer kendi siteleri varsa, ürünleri bu sitelerden daha detaylı inceleyebilmek ve tüm bilgilere ulaşabilmek çok daha avantajlı. Kendi e-online alışveriş siteleri yoksa da, güvenilir e-ticaret sitelerinden satın almak da her zaman çok pratik. Üzerine bir de yukarıda saydığımız avantajdan yararlanmak, alışverişi son derece avantajlı bir hale getiriyor.

Ürünlerin içeriklerine dikkat etmek de önemli bir nokta. Burada devreye içerik bilgileri giriyor. Markaların çoğu detaylı içerik bilgilerine yer verirken, gerektiğinde online uzman yardımını devreye sokarak ürünleri hakkındaki tüm bilgileri kullanıcının önüne seriyor. Eğer bir ürünle ilgili kafanıza bir şey takılıyorsa, sorunuzun cevabını mutlaka alıyorsunuz.

En sevdiğimiz online alışveriş siteleri hangileri?


Makyaj Malzemelerini Online Satın Alırken Dikkat Etmen Gerekenler

Mağazalara gidip gezmeyi, ürünlere dokunup denemeyi çok seviyoruz evet, vakit buldukça da bunu yapmak hoşumuza gidiyor fakat günlük koşuşturmacada vakit bulamadığımızda, online alışveriş her zaman hayatımızı kurtarıyor. Harika bir alışveriş deneyimi sunan ve bugüne kadar yaptığımız alışverişlerden hep memnun kaldığımız siteler ise şu şekilde:

Özellikle ara sıra kargo kutusunun içine ekledikleri minik sürprizler sayesinde yüzümüz gülüyor!