loader

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?

Favoriye Ekle

Çantanın içinde veya bavulunda, makyaj malzemelerinin kırılmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek ister misin?

Makyaj çantanı her gün yanında taşıyorsan veya seyahate çıkarken bavuluna koyduğun makyaj malzemelerini nasıl yerleştireceğini düşünüyorsan, şu an tam olarak doğru yerdesin. Makyaj malzemelerini kırmadan nasıl yanında taşıyabileceğini adım adım anlatıyoruz!

Pudra ürünlere dolgu yap

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_1

Pudra ürünlerin makyaj çantan içinde kırılmasını önlemek için çok pratik bir önerimiz var: pudranın veya allığının içine disk pamuklardan koyduğunda, kırılmalarına engel olabilirsin. Eğer disk şeklinde pamuk bulamadıysan, normal pamuktan veya tuvalet kağıdından bile yardım alabilirsin. Far paletleri için de aynı yöntemi uygulayabileceğin gibi, hava kabarcıklı ambalaj malzemelerini de kullanabilirsin. Paletin iç kısmı kadar bir parçayı kesip yerleştirirsen, far paletinin çantan içinde kırılmayacağına emin olabilirsin.

Plastik şişelerden edin

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_2

Yolculuk için özel olarak üretilen minik plastik şişeler, gerçekten de hayat kurtarıcı! Eğer nemlendiricini, makyaj temizleyicini veya toniğini yanında taşıman gerekiyorsa, tüm şişeyi çantaya koymak yerine, ihtiyacın olan kadarını minik plastik şişelere aktarabilirsin. Eğer kapağını da bantlarsan, çantanın içinde asla bir kaza yaşanmayacağına gözün kapalı güvenebilirsin!

Sihirli lens kutuları

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_3

Boş lens kutularının, yanına az miktarda alacağın krem ürünleri saklamak için harika bir seçenek olduğunu biliyor muydun? Kapatıcı, göz kremi gibi krem yapıda ve az miktarda kullanılan ürüleri boş lens kapları ile kolayca dökülmeden çantanda taşıyabilirsin!

Lastik ve bantlardan yardım al

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_4

Çantanın içinde rujların kapaklarının çıkmasını, şişelerin sızdırmasını ve allıklarının kapaklarının açılmasını engellemek için paket lastiklerinden ve bantlardan yardım alabilirsin. Basarak açılan şişelerin kapaklarına veya kavanoz şeklindeki ürünlerin kapaklarına bant yapıştırarak kendiliğinden açılmalarını önleyebilirsin. Şişelerin kapaklarının altına streç film koymak da yine dökülmelerini engelleyecektir. Rujların kapaklarının çıkmalarını engellemek ve aynalı kapağı olan allık gibi malzemelerin açılmasını engellemek için de paket lastiklerini kullanabilirsin.

Kilitli poşetler

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_5

Yemek saklamak için mutfaklarda kullandığımız kilitli poşetler de makyaj malzemelerini saklamak için son derece işlevliler. Ne kadar bantlarsak bantlayalım, yine de bazı ürünler çantamızın içine akabilir. Akabilecek bu likit ürünlerin hepsini kilitli bir poşetin içinde taşırsan, çantanın içini keyif kaçırıcı sızıntılardan da korumuş olacaksın!

Plastik fileler ile fırça korumak

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_6

Makyaj çantasında taşımanın zor olduğu bir diğer şey de makyaj fırçaları! Fırçaların şeklinin bozulması, en korktuğumuz şeylerden biri. Bunun için marketlerde satılan plastik fileleri kullanabilirsin. Fırçanın kıl kısmınan biraz daha uzun bir miktar kesip fırçanın ucuna taktığında, makyaj çantan ne şekle girerse girsin içinde fırçalarına hiçbir şey olmayacağına emin olabilirsin.

Son olarak: Çok amaçlı ürünleri tercih et

Makyaj Malzemelerinin Kırılmasını Nasıl Engelleyebilirsin?_7

Tüm bu yöntemleri uygulasan da, makyaj çantana ne kadar az malzeme koyarsan, kırılmaların da o kadar kolay önüne geçersin. Makyaj çantanın içindeki eşya sayısını azaltmak için çok amaçlı ürünler tercih edebilirsin. Örneğin allık, bronzer, pudra ve aydınlatıcıyı bir arada bulunduran bir paleti taşımak, tek tek 4 farklı ürün taşımaktan çok daha pratik. Bir ruju hem ruj hem allık olarak kullanabilir, aynı zamanda allık, bronzer veya aydınlatıcını da göz makyajında kullanabilirsin.

Hepimizin hazinesi, gözümüz gibi baktığımız bir makyaj malzememizin çantamız içinde kırıldığını görmek, kalbimizi kırıyor. Bunun önüne geçmek ve o çok sevdiğimiz makyaj malzemelerimizle vedalaşmamak için bu yöntemleri denedik ve hepsi çok işimize yaradı, umarız senin de işine yarar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler