loader

Makyaj malzemesi düzenleyici evde nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Evde makyaj malzemesi düzenleyici yapmanın pratik yollarını anlatıyoruz!

Sen de bizim gibi bir makyaj tutkunuysan, evdeki makyaj malzemelerinin boyunu aştığına eminiz! Artık onları düzene sokmanın zamanı gelmedi mi? Alışveriş sitelerinde, Instagram'da ve Pinterest'te birazcık gezindik ve şahane makyaj düzenleyicisi fikirleri edindik! Aşağıdaki makyaj düzenleyicilerden birini bizimle birlikte uygulamaya ne dersin? Artık makyaj masasının dağınıklığından ve hiç bir makyaj malzemesini bulamamaktan şikayet etmeyeceksin.

1. Takı kutusu

takı kutusu

Çekmecelerin içinde yer alan takı kutusu gibi bölmeleri makyaj malzemelerine ayırabilirsin. Ne de olsa makyaj malzemelerimiz de bizim için mücevherlerimiz kadar değerli! Takı bölmelerinin büyüklüğüne göre fondötenlerini, aydınlatıcılarını ve allıklarını düzenli bir şekilde yerleştir.

Makyaj masasını düzenlerken L'Oréal Paris True Match gibi şık ambalajı olan fondötenleri ön sıralara koymalısın. Cam şişede yer alan fondötenler çok şık ve havalı görünecekler. Hem de True Match fondötenin cildine bakım yapan ve yüzünü daha pürüzsüz gösterme etkisinden daha sık yararlanmış olacaksın. Fondöten bölmesinin tam yanına makyaj süngerlerini koyabileceğin bir yer ayır. Böylece True Match fondöten ile sabah makyajını saniyeler içinde pratik bir şekilde uygulayabilirsin.

2.Seyahat boyu düzenleyiciler

2. Kumaş ve kalın kağıtlar

Tatile çıkarken veya arkadaşlarına kalmaya giderken yanına alacağın seyahat boyu düzenleyiciler hayat kurtarabiliyor. Hatta biz bu düzenleyicileri hep banyo kapısının arkasında sabit olarak tutuyoruz. Günlük olarak en çok kullandığımız makyaj malzemeleri içinde yer alıyor ve hızlı makyaj yapmak için bu düzenleyicinin şeffaf ceplerindeki ürünleri çıkarıp pratik bir şekilde uyguluyoruz.

Seyahat boyu düzenleyicilere ürün yerleştirirken ten makyajı, göz makyajı, allık ve aydınlatıcılar gibi kategoriler yaratabilirsin. Hem yerden tasarruf etmek, hem de ekonomik alışveriş yapmak için tekli farlar yerine far paletlerini tercih etmelisin. En çok sevilen Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti, hem gündüz hem de gece makyajını kusursuz bir şekilde tamamlayabilir! İçindeki nude, toprak ve ışıltılı tonlardaki far renkleri ile farklı farklı görünümler yaratabilirsin. Makyaj koleksiyonunda az ve öz ürünler olmasını istiyorsan Nudes of New York tam sana göre!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Makyaj malzemelerini minik dolabında tut 

Makyaj malzemeleri için minik dolap önerisi

Makyaj masanı daha sevimli bir hale getirmek için minik bir dolap alabilirsin. Tabii elektriksiz olanlarından! İçinde tutacağın makyaj malzemelerinin daha düzenli görünmesini sağlamak için boyutlarına göre ayır. (Elektrikli mini buzdolaplarına ise cilt bakım ürünlerini kotabilirsin.)

Mini makyaj dolabının içine mutlaka en güzel ve tatlı ambalajı olan ürünleri yerleştirmelisin. Tıpkı NYX Professional Makeup Diamonds & Ice, Please! koleksiyonun far paletleri gibi! Bu koleksiyondaki Diamond Delirious rengi tam da makyaj trendlerini yansıtıyor. Hem ışıltılı hem de mat pembe far renklerine sahip olan bu far paletini her makyajında rahatlıkla kullanabilirsin. NYX far paletinin şeker mi şeker ambalajına kayıtsız kalamayacaksın.

4. Şeffaf makyaj organizeri kullan

şeffaf organizerleri kullan

Makyaj masasının daha düzenli görünmesi ve her şeyin gözünün önünde olması için pileksi organizerleri kullanabilirsin. Makyaj masasını daha şık gösteren şeffaf organizer ve makyaj kutuları masasının dağılmasına izin vermeyecek. Biz makyaj masasında pamuk, fırça ve kulak çubuğu gibi makyaja yardımcı olacak malzemeleri de şeffaf kutulara yerleştiriyoruz. Makyaj kutularını düzenlerken en sık kullandıklarını öne çıkarmalı, daha az kullandıklarını ise arkalara yerleştirmelisin. Rujlarını kategorilere ayırırken mat ve ıslak bitişli olanları da ayırmayı unutma. Böylece makyaj yaparken elin ayağına dolaşmayacak :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler