loader

Makyaj Masamızı Organize Ediyoruz!

Favoriye Ekle

Makyaj malzemelerini pratik bir şekilde yerleştirmeyi ve makyaj masanı en kullanışlı şekilde organize etmeyi öğrenmek ister misin?

Makyajı ve makyaj malzemeleri ile oynamayı çok seviyoruz, bu bir gerçek. Gün geçtikçe sayıları artan makyaj malzemelerimizi nasıl yerleştireceğimizi, makyaj masamızı nasıl en kullanışlı şekilde organize edeceğimizi öğrendiğimizde de işler bizim için epey kolaylaştı. İşte şimdi seninle bu yazımızda, makyaj masanı nasıl organize edebileceğin hakkında ipuçlarını paylaşıyoruz. Artık dağınıklığa ve karmaşaya son! Tüm kullandığın ürünler artık elinin altında, gözünün önünde olacak. Hazırsan, başlıyoruz!

Makyaj Organizerları ile Düzenli Bir Görünüm

Makyaj Masamızı Organize Ediyoruz!_1

Pleksi malzemeden üretilen çekmeceli makyaj organizerları hem çok kullanışlı hem de gerçekten çok güzel görünüyorlar. Güzel görünmenin yanı sıra tabii ki pratikliği daha önemli. Düzenli olarak kullandığın, hatta kullanmayı unutmamak için gözünün önünde olmasını istediğin tüm makyaj malzemelerini bu tarz makyaj organizerlarına yerleştirebilirsin.

Bizim 3 çekmeceli pleksiden yapılmış bu makyaj organizerına koyacağımız ürünler belli: Öncelik rujlarda! Senin de eğer bizim kadar çok rujun varsa, muhtemelen bazı çok sevdiğin rujların çekmecenin derinliklerinde kayboluyor ve kullanmayı unutuyor olabilirsin. Bunun için günlük kullanabileceğin, renklerini sevdiğin ve daha sık kullanmak istediğin rujlarını bir çekmeceye yerleştirebilirsin.

via GIPHY

Bir de açıkçası tüm rujlar yan yana bir çekmecede harika görünüyor. Bizim ilk çekmecedeki tercihimiz, L’Oréal Paris’in yapılarına, duruşlarına ve renklerine bayıldığımız Color Riche Matte Addiction rujlarını yerleştirmek. Hepsinin bir aradaki görüntüsü, bir makyaj severi derinden mutlu ediyor, öyle değil mi?

via GIPHY

İkinci çekmeceye geldiğimizde, pratik olması açısından, günlük makyajımızda kullandığımız belli başlı ürünleri koymayı tercih ediyoruz. İnce bir çekmece olduğu için tercihimiz göz farı, far bazı, maskara ve kapatıcı gibi daha az yer kaplayacak ürünlerden yana. İkinci çekmeceye, günlük makyajımızda çok severek kullandığımız ve son derece kalıcı olan Maybelline Color Tattoo krem farları yerleştirerek başlıyoruz.  Sonrasında far bazı, vazgeçilmez kapatıcılarımız, en sevdiğimiz maskaraları koyarak bu çekmeceyi de tamamlıyoruz.

En üst çekmeyece geldiğimizde de, en sevdiğimiz ve sürekli gözümüzün önünde olsun istediğimiz rujları yerleştirmeye başlıyoruz. Özellikle son zamanlarda bizde inanılmaz heyecan uyandıran Gigi x Maybelline özel koleksiyonunun rujları ilk sırada yerlerini alıyor. Bu üst çekmece bizim daha sık kullanmak istediğimiz rujlarımızın çekmecesi oluyor ve bu sayede sevdiğimiz rujları hiç atlamıyoruz.

via GIPHY

Fondöten, makyaj bazı, aydınlatıcı ve kontür ürünleri için bize biraz daha geniş bir çekmece gerekli. Bunun için, derinliği biraz daha fazla olan çekmecelerin tekli olanlarından alıp en alta ekliyoruz. İçinde de günlük makyajımızda en sık kullandığımız fondötenleri, NYX Professional Makeup’ın gözenek gizleyici bazı Pore Filler’ı, yine Gigi x Maybelline koleksiyonundan hologram efektli Iridescent likit aydınlatıcıyı ve YSL Beauty’nin kontür pudrasını yerleştiriyoruz. Bu ürünler günlük makyajımızın olmazsa olmazları olduğundan, kolay bir şekilde ulaşabilmemiz için hep gözümüzün önünde olmalı.

via GIPHY

Far Paletlerini Bir Arada Tutmanın En Güzel Yolu

via GIPHY

Far paletlerinin çok yer kapladığı bir gerçek. Eğer hepsini bir arada bir çekmecede tutarsak, varlığını unutup o paleti bir daha kullanamaz hale geliyoruz. Diğer yandan büyük bir hevesle aldığımız ve çok sevdiğimiz paletleri hep görmek istiyoruz, sende de durum öyle mi? Dekoratif ev eşyaları satan mağazalardan alabileceğin metal sepetlere sen de bizim yaptığımız gibi far paletlerini yerleştirebilirsin. Böylece tüm paletlerin elinin altında olacak ve daha sık kullanabileceksin.

Bakım Ürünleri Her Zaman Kolay Ulaşabileceğin Yerde Olmalı

via GIPHY

En çok atladığımız konu da cilt bakımı ve özellikle de makyaj temizleme aşaması. Bu adımı atlamamak için makyaj temizleme ve cilt bakım ürünlerinin her zaman görünür ve kolay ulaşılabilir bir yerde olması önemli. Yine metal sepetlere veya benzer şekilde kutulara bakım ürünlerini yerleştirerek masana koyabilirsin. Böylece bakım ve temizleme aşamalarını atlama ihtimalın daha azalacak. Bu sayede özellikle Kiehl’s’ın Midnight Recovery Concentrate serumunu gece sürmeden yatağa girmiyoruz!

Düzenli Bir Makyaj Masası İçin İpuçları

via GIPHY

Tüm bu organizerları makyaj masana, en kolay ulaşabileceğin şekilde yerleştirdikten sonra, bu düzenin çok hoşuna gideceğine eminiz. Bunlarla beraber, sık kullandığın kremler, pamuklar ve makyaj fırçalarını da yerleştirebilirsin. Makyaj fırçaları için yine dekoratif bir saksı kullanabilirsin. Aynanı da masana yerleştirdikten sonra, gözüne boş gelen yerlere ufak dekoratif objeler de koyarak masanı çok daha hoş bir görünüme kavuşturabilirsin.

Biz makyaj masamızı bu şekilde organize ettik ve durumdan son derece memnunuz. En az ayda bir, düzene ufak eklemeler ve değişiklikler yaparak kullanmaya devam ediyoruz. Eğer sen de bizim makyaj masamızdan ve organize etme şeklimizden ilham alırsan, bizimle paylaşmayı sakın ihmal etme!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler