loader

Makyaj masanı temizliyoruz! Neleri atmalı, neleri saklamalı?

Favoriye Ekle

Size de olur mu öyle? Zaman zaman kendimi evdeki her çekmeceyi, her rafı deli gibi düzenlerken buluyorum. İşe yaramayan veya uzun zamandır kullanmadığım eşyalardan vazgeçiyorum. Sonrası büyük bir rahatlama. O rahatlama duygusunu o kadar seviyorum ki bazen atma işlemini abartıyorum, işe yarayan eşyalarım da arada kaynıyor…

Temizliğin her türlüsü güzel, ancak neyi atıp nerede duracağını bilmen gerek. Makyaj rutinin içinde bu geçerli! Bu sezon neleri saklamalı, neleri atmalısın keşfetmek için hazırladığım rehberden faydalan. E, bu konuda uzman sayılırım ne de olsa!

#1. Saç rengini değiştirdiğinde…

via GIPHY

Yeni bir saç rengi, yeni bir makyaj rutini demektir! Yeni saç renginle uyumlu makyaj tonlarını keşfet ve bu tonları makyaj çantanın olmazsa olmazı yap.

#2. Makyaj malzemenin son kullanma tarihi geçtiğinde…

via GIPHY

Evet, makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihi var! Bunu duymaktan hoşlanmayacaksın ama maskaranı 3 aydan fazla kullanmamalısın mesela. Eğer son kullanma tarihi geçen makyaj malzemen varsa acımadan çöp kutusuna fırlat ve en yakın kozmetik dükkanına arşınlan. Ne de olsa sağlığın söz konusu!

Makyaj malzemelerin son kullanma tarihi keşfetmek için bu yazımıza göz at: Dikkat! Makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihleri var

#3. Mevsim değiştiğinde…

via GIPHY

Hepimizin tanık olduğu gibi, farklı sezonların cildimize farklı etkileri var. Kışın kuruluk, yazın yağlı T bölgesi gibi. Bir de yazın canlı tonları, baharda vamp tonlarla yer değiştirince doğa ana bile makyaj ve bakım ürünlerimizi değiştirmek için bizi zorluyor! Ona kim karşı koyabilir?

#4. Favori makyaj ürünün bittiğinde…

via GIPHY

Maalesef favori rujunun da sonu geliyor. Hemen Markafoni’ye koşup, o vazgeçemediğin ruju aratmak yerine, neden bu fırsatı yeni bir renk denemek için kullanmıyorsun. Eğer kendini şımartmak için zaman kolluyorsan, tam sırası!

#5. Cilt tipin değiştiğinde…

via GIPHY

Geçen yıllarla beraber, cildinin ihtiyaçları da değişiyor. Mevsim ve sezon trendlerinin değişmesinin yanı sıra, cilt bakım rutininle beraber makyaj malzemelerinin dokusunu da değiştirmelisin. Kuru bir cilde sahipsen, farından, bronzerına kadar likit ürünler kullanmanı öneriyoruz. Eğer cildin yağlıysa, matlaştırıcı etkiye sahip toz makyaj malzemelerine yönel.

Seni yenilik için bu sezon motive eden şeyler ne? Cevabını bize Facebook ve Instagram (@makyajcom) üzerinden iletebilirsin! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler