loader

Makyaj özel: Hepimizin yaptığı en büyük fondöten hatası nedir?

Favoriye Ekle

Fondötenin cildinde tam olarak istediğin gibi durmuyor mu? Bazen başkasında görüp aldığımız o muhteşem fondötenler cildimizde mükemmel gözükmeyebilir. Öncelikle kendi cilt tipini belirleyip, cilt tipine ve tonuna uygun ürünler seçmelisin. Peki, bu adımları yaptın ama hala işler istediğin gibi gitmiyorsa belki de küçük bir hata yapıyorsundur. Herkesin yaptığı bu küçük hatayı açıklıyoruz!

Nemlendirici

Fondöteni uygulamadan önce nemlendirici sürmen gerektiğini bildiğine eminiz. Peki, nemlendiriciyi sürdükten sonra ne kadar bekliyorsun? İtiraf et, bazen sabırsızlanıp nemlendiriciden hemen fondöteni sürüyorsun, değil mi? Nemlendiricin cildinde emilmeden fondötenini sürmek en büyük makyaj hatalarından biridir. Cilt tipine uygun nemlendiricini sürdükten sonra en az 5-7 dakika bekleyip daha sonra fondötenini sürmelisin. Nemlendiriciden hemen sonra fondöteni sürmek, cildinin hemen yağlanmasına, fondöteninin cildinde tam olarak emilmemesine neden olur.

Fondöteni nasıl uygulamasın?

Nemlendiricini sürdükten sonra emilmesini bekledin. Sıra geldi fondötenini sürmeye... Nasıl uygulayacaksın, fırçayla mı yoksa süngerle mi?

Eğer kalın yapılı bir fondötenin varsa, parmaklarınla sürebilirsin. Ellerinin ısısıyla yumuşayan fondöten, cildinde daha doğal duracaktır.

Canlı ve parlak cilt makyajından hoşlanıyorsan, makyaj süngerini ıslatıp fondötenini ıslak süngerinle uygulayabilirsin.

Yağlı cilde sahip olanlar, fondötenini fırça yardımı ile sürebilir ama kuru ciltlilere fırça ile fondöten uygulamalarını tavsiye etmiyoruz.

Editorden not: Fondöten sürdüğün fırçayı ve süngeri haftada bir mutlaka yıkamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/