loader

Makyaj Pişirmek Ne Demek?

Favoriye Ekle
Makyaj Pişirmek Ne Demek?

Pişirmek denince hemen aklına ocağın altını yakmak gelmesin. Vücut ısısıyla cilt makyajını daha kalıcı hale getirmekten bahsediyoruz!

Instagram aleminin hayatımıza yeni kattığı ama aslında uzun zamandır porselen gibi pürüzsüz bir cilt görünümüne kavuşmak için uygulanan makyaj pişirme tekniğinin nasıl uygulandığından bahsedeceğiz. Merak ettiysen işe videomuzu izlemekten başla!

Özellikle doğum günlerinde, düğünlerde yani makyaj tazelemeye gitmenin neredeyse imkânsız olduğu günlerde başvuracağın bu teknikle tanıştığın için rahat bir nefes alabilirsin. Çünkü makyajının aynada son kez kendine baktığın anki gibi gece boyunca tazeliğini korumasını sağlayacak! Peki, bu pişirme tekniğini nasıl uygulamalısın? Hemen anlatalım. Ten makyajını bitirdiğinde, yani fondöten ve kapatıcını uyguladıktan sonra NYX Professional Makeup Studio Finishing Powder pudrayı nemli bir sünger yardımıyla elmacık kemiklerinin alt kısmına, göz altlarına, alnının orta kısmından başlayarak burnun üst kısmına ve çenene uygula. Sonrasında pudrayı cildinde bu şekilde 10-15 dk boyunca bekletmen gerekiyor. Bu süre içerisinde dilersen göz makyajını tamamlayabilir ya da çay içebilirsin. Orası sana kalmış. :) Beklemenin sebebini de söylemeden geçmeyelim. Amacımız pudranın vücut ısın yardımıyla fondöten ve kapatıcı ile bütünleşmesini sağlamak. İşte buna da pişirmek deniyor. Aslında bu kadar basit!

null

10-15 dakika sonrasında pudranın fazlasını büyük bir fırça yardımıyla süpürge hareketleri yaparak cildine yedir. Aynaya baktığında porselen gibi pürüzsüz ışıldayan cildinle karşılaşınca bizi de anmayı unutma. Pudra ile en kısa sürede bütünleşecek ve porselen görünümüne kavuşmak için en uygun zemini hazırlayacak fondöten de bahsedelim ki eksiğimiz kalmasın. Bu konuda da NYX Professional Makeup’ın Total Control fondötenini nasıl övsek az kalır. İnceden yoğuna, ne kadar kapatıcı olmasını arzu ediyorsan o kadar kapatıcı olabilen bir fondöten. Kapatıcılığını arttırmak için daha fazla ürün uygulaman yeterli olacaktır. Ama sakın gözün korkmasın. Ne kadar ürün kullanırsan kullan kadifemsi ve mat görünümünden ödün vermeyen bu fondötenle mükemmel sonuç alacaksın. 

Editörün Önerisi: Baking tekniği ile sabitlediğin makyajına uyumlu olarak kalıcı bir likit mat ruj seçebilirsin. Böylece hem ten makyajını hem de dudak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin. Ruj olarak önerimiz ise, son zamanları favori trendlerinden metalik likit mat rujlar!

null

NYX Professional Makeup ürünlerine www.nyxcosmetics.com.tr adresinden hemen ulaşabilirsin!

Eğer makyaj pişirme tekniğini hemen denemeliyim diyorsan pişirme tekniği uyguladığın makyajını #makyajselfiem etiketiyle bizlerle paylaşmayı unutma! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön