0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Makyaj sabitleyiciler hakkında her şey!

Favoriye Ekle

Makyaj sabitleme spreyleri nasıl kullanılır? Gün boyu kalıcı makyaj için makyaj sabitleyici spreyler hakkında her şeyi bir araya getirdik!

Makyaj sabitleyici spreyler emiziniz ki senin de makyaj çantanın vazgeçilmezleri! Makyajımızın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlamak ve gün içinde alın, çene gibi bölgelerin parlamasını engellemek için oldukça ideal ürünlerdir. Ancak önemli olan, doğru adımları uygulamak.

Yoğun geçen günler, en eğlenceli partiler, zorlayıcı hava şartları veya hesapta olmayan duygusal anlar: İşte bu yüzden makyajımızda kalıcılık şart! Eğer sen de makyajının kalıcılığını arttırmak istiyorsan ve makyaj sabitleyici spreylerden maksimum fayda elde etmek istiyorsan seni yazımızın devamına alalım!

Makyaj Sabitleyici Nedir? Ne İşe Yarar?

Makyaj Sabitleyici Nedir?

Makyaj sabitleyici spreyler, makyajın en son adımında uygulanan spreylerdir. Cildine uyguladığın fondöten, kapatıcı, allık, bronzer, kontür, aydınlatıcı ve farın performansını artırarak gün boyu kalıcı olmasını sağlar.

Özellikle yağlı bir cilde sahipsen, makyaj sabitleme spreyleri ten makyajının yüzünden akıp gitmesine engel olurken, aynı zamanda yağ kontrolü yaparak cildinin parlamasına da engel olur.

Aslında bilinenin aksine, en iyi makyaj sabitleyici sadece sıcak havalarda, terleyebileceğin durumlarda kullanılmamalı. Günlük makyajını yaptıktan sonra da kullanırsan, gün içerisinde makyajına rötuş yapmak zorunda kalmazsın. Ayrıca makyajın taze ve temiz görünür.

Makyaj Sabitleyici Sprey Nasıl Kullanılır?

Makyaj Sabitleyici Spreyler

Makyaj sabitleyici sprey kullanımı aslında son derece kolay. Pudranın aksine cilde kolaylıkla uygulanır, iz bırakmaz. Makyaj sabitleme spreyleri cilt tipine göre değişir. Aydınlık ten makyajı sevenler ıslak bitişli makyaj spreylerini tercih etmelilerdir. Mat ciltler için mat bitişli makyaj spreyleri mevcuttur.

En iyi makyaj sabitleyici spreyler cilt tipine en uygun olanlardır. Makyaj tarzına ve cildinde nasıl bir bitiş istediğine göre makyaj sabitleyici spreyini seçip makyajının gün boyu sabit görünmesini sağlayabilirsin. Makyaj sabitleyici sprey kullananlar genellikle aşağıdaki adımları takip ediyorlar:

  • Fondöten ve kapatıcı gibi likit / krem ten ürünlerini uyguladıktan sonra, yüze 15 cm. uzaktan uygulayabilirsin.
  • Tüm makyajını tamamladıktan sonra en son adımda makyajı yüzünde kilitlemek için uygulayabilirsin.
  • Gün içerisinde cildini canlandırmak ve makyajının kalıcılığını artırmak için tekrarlayabilirsin.

Makyaj Sabitleyici Pudra Nedir?

Makyaj Sabitleyici Pudra

Makyaj sabitleyici pudra nedir diye sorarsan; Makyaj sabitleyci pudra mat ten makyajı için en uygun olanıdır. Transparan pudra olarak bilinen makyaj sabitleyici pudralar cildinin yağlanmasını ve parlamasını engeller. Eğer yağlanmaya müsait bir cilt yapın varsa makyaj sabitleyici pudra tam sana göre!

Makyaj Sabitleyici Pudra Nasıl Kullanılır?: Pudranı fondötenden sonra sabitlemek istediğin, özellikle çabuk yağlanan bölgelere uygula. Pudranı göz kenarı veya dudak kenarı gibi çizgilerin bol olduğu bölgelere uyguladığında mimik yapmadan 10 saniye kadar dur. Yoksa pudran çizgilere dolabilir.

Nasıl uygulaman gerektiğine gelecek olursak: Pudra fırçası ile ürünü aldıktan sonra fırçadaki fazlalıkları ufak darbelerle silkele. Tüm yüzüne, özellikle de göz altlarına ve çabuk yağlanabilecek T bölgesine uygulayarak makyajını sabitle. İşte bu kadar kolay. Daha önce neden kullanmadığın için hayıflanma garantili makyaj sabitleme pudrası hakkında yanılmayacağımıza emin olarak teşekkürlerini şimdiden kabul ediyoruz.

Makyaj Sabitleyici Spreyler Cildi Kurutur Mu?

Makyaj Sabitleyiciler Cildi Kurutur Mu?

 

Hayır, makyaj sabitleyiciler yüzünün daha pürüzsüz görünmesini ve yumuşak olmasını sağlar. Hatta NYX Professional Makeup Makeup Setting Işıltılı Makyaj Sabitleme Spreyi gibi bir makyaj sabitleyici ile daha ışıltılı ve ıslak makyaj görünümü elde ederek taze bir görünüme kavuşabilirsin. NYX makyaj sabitleyici kullandıktan sonra makyajına farklı bir hava geldiğini göreceksin.

Kimler Makyaj Sabitleyici Kullanmalı?

Kimler Makyaj Sabitleyici Kullanmalı?

Her cilt tipi makyaj sabitleyicileri kullanabilir. Ciltte yağ üreten sebumu kontrol altına alır ve mat bir görünüm elde etmek için idealdir. Kuru ciltlerin nem dengesini bozmaz ancak her zaman belirttiğimiz gibi, her cilt tipi makyajına başlamadan önce nemlendirici krem uygulamalı. Kısacası makyaj sabitleyiciler makyajının dış etkenlere karşı korunmasını sağlar.

Makyaj Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Cildini nemlendir

İlk önce nemlendirici kremini unutmaman gerekir. Nemlendiricini yüzüne uygula ve kurumasını bekle.

Makyaj bazını uygula

Ardından makyaj bazını yüzüne uygulayıp gözenek görünümünü azaltabilir ve makyajın için harika bir yüzey oluşturabilirsin.

Makyajını tamamla ve fıs!

Sonrasında her zamanki gibi fondötenini ve makyajını uygula. En iyi fondötenler arasından favorini seçerek makyajının kusursuzluğunu artırabilirsin. Makyajın bittikten sonra yüzünden biraz uzakta tutarak makyaj sabitleyicinden birkaç ''fıs'' uygula. Tüm yüzüne uygulamayı unutma!

En İyi Makyaj Sabitleyici Spreyler

1. L'Oréal Paris Infaillible Magic Makyaj Sabitleme Spreyi

Makyaj sabitleyiciler hakkında her şey!_1

Makyajının gün boyu cildinde kıpırdamadan kalmasını, aynı zamanda da canlı görünmesini ve parlamamasını istiyorsan, L'Oréal Paris Infaillible Magic makyaj sabitleme spreyini kullanabilirsin. Güçlü formülü ile makyajı 24 saate kadar sabitleyen bu sprey aynı zamanda yağlanma kontrolü yaparak cildin parlamasına da engel oluyor. Sabah yaptığın makyajın kullanım süresini artırıp, gün boyu bozulmadan kalmasını istiyorsan, bu makyaj sabitleme spreyini deneyebilirsin.

2. Maybelline New York Face Studio Lasting Fix Sabitleyici ve Matlaştırıcı Makyaj Spreyi

2. Maybelline New York Face Studio Lasting Fix Sabitleyici ve Matlaştırıcı Makyaj Spreyi

Makyajın kalıcılığını 16 saate kadar artıran, ince yapılı pudra içeriği ile yüzdeki parlamayı kontrol altına alan ve mat bir bitiş veren Maybelline Lasting Fix makyaj spreyi, mat makyaj sevenler için ideal. 

Kalıcı makyajın etkisini 16 saate çıkaran bu makyaj spreyi, yüze eşit bir şekilde dağılıyor ve tüm ten ürünlerini hemen sabitliyor.

3. Lancôme Fix It Forget It Makyaj Spreyi

Lancome Fix It Forget It Makyaj Spreyi

Makyajının kalıcılığını 24 saate çıkaracak, bir kere kullandıktan sonra makyajını unutmanı sağlayacak bir makyaj spreyi arıyorsan, Lancôme'un Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyini denemelisin. Bu makyaj spreyinin en sevdiğimiz tarafı ise fondötenin gün içerisinde oksitlenerek renk değiştirmesine engel oluyor.

4. Maybelline New York Glass Makyaj Sabitleme Spreyi

Maybelline New York Glass Makyaj Sabitleme Spreyi,

Makyaj sabitleme spreyleri arasında en çok önerilen ürünlerden biri Maybelline New York Glass Makyaj Sabitleme Spreyi oluyor. Bu ikonik makyaj sabitleme spreyi makyajı tüm gece bozulmadan yerinde kalmasını sağlıyor ve makyaj ayna parlaklığı kazandırıyor.

Özelikle gece makyajlarında terlemeye, dansa ve sıcak veya soğuk havaya karşı makyajını garanti altına almak istiyorsan sana mutlaka önerdiğimiz makyaj sabitleme spreyi olacak. Glass Sprey'in çift fazlı özelliği sayesinde ten makyajın sabitlenirken aynı zamanda ışıltılı ve parlak bir ten makyajı görünümü ile ışıldıyorsun!

5. NYX Professional Makeup Setting Sprey Matte Finish

5. NYX Professional Makeup Setting Sprey Matte Finish

Bugüne kadar kullandığımız en iyi makyaj sabitleme spreylerinden biri de NYX Professional Makeup Setting Sprey Matte Finish. Cildin mat görünmesini ve aynı zamanda makyajın gün boyu kalıcı olmasını sağlıyor. Ayrıca niasinamid içeren formülü ile cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Bu makyaj sabitleme spreyine dair en sevdiğimiz şeylerden biri de, spreyinin yüze eşit miktarda ürün dağıtması ve damlacıklara neden olmaması. Özellikle kuru ciltlerde fondötenin pul pul görünmesine de engel olduğu gibi yağlı ciltlerde de parlama kontrolü sağlıyor. Her makyaj çantasında olması gereken ürünlerden biri!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler