loader

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı

Favoriye Ekle

Hepimizin hayranlıkla izlediği Çağla Şikel bugün Makyaj.com'un konuğu oluyor! Çağla Şikel'in ikonik makyajını herkes gibi biz de çok merak ediyorduk! Her daim kusursuz görüntüsünü oldukça pratik adımlarla tamamladığını söyleyen Çağla Şikel, bugün makyajının o ikonik adımlarını bizimle paylaşıyor.

Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu ve Çağla Şikel'in adım adım uyguladığı ikonik makyajı senin için mercek altına aldık. Maybelline New York ürünleri kullanılarak yapılan bu makyaj, Çağla Şikel'in güzellik sırlarını ortaya çıkarıyor!

1. Adım: Göz Makyajı

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı_1

Çağla Şikel, makyajına ilk olarak göz makyajıyla başladığını anlatıyor. Göz makyajı yaparken göz altına sürekli eli değdiği için hiçbir ten ürünü sürmeden ilk olarak göz bazıyla makyajına başlıyor. 

Alp Kavasoğlu'nun önerisiyle Maybelline New York Color Tattoo 24H Krem Farlardan 93 numaralı Creme De Nude rengini Çağla Şikel tüm göz kapağına uygulayarak baz oluşturuyor. Daha sonra Maybelline New York The Nudes far paletindeki kahve tonlarını karıştırarak göz kapağının katlanma bölgesinin üzerine dağıtarak uyguluyor. Gözlerini gölgeli ve çekik göstermeyi seven Çağla Şikel, göz makyajında kahve tonlarını kullanmayı çok sevdiğini söylüyor. Aynı rengin bir ton koyusunu da Alp Kavasoğlu, Çağla Şikel'in katlanma çizgisinin tam üzerine sürerek gözleri ön plana çıkarıyor. 

Alt kirpik diplerine yarım far uygulamayı seven Çağla Şikel, bu tekniği sayesinde gözlerini daha çıkık gösterebiliyor. Far paletindeki kahve tonunu gözlerinin yarısından itibaren ince bir fırça ile uyguluyor. Gözlerini daha aydınlık göstermek için kirpik diplerine Maybelline New York Master Drama Lightiner kalemlerden 10 numaralı Star Light rengini sürmeyi unutmuyor. 

Maskarada ile Çağla Şikel'in tercihi Maybelline New York Total Temptation maskara oldu. Kirpikleri tek tek ayıran ve hacimle kaldıran bu maskara göz makyajını birden ortaya çıkardı. 

Editörün önerisi: Göz makyajını ortaya çıkarmak ve kirpik diplerini doldurmak için eyeliner uygulamayı unutmamalısın. Alp Kavasoğlu, Çağla'ya Maybelline New York Hyper Precise All Day eyeliner uygulayarak hem gözlerini daha çekik gösteriyor hem de kirpiklerinin ön plana çıkmasını sağlıyor. 

2. Adım: Mat ten makyajı

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı_2

Çağla Şikel'in ten makyajına her daim bayılıyoruz! Hep mat ve kusursuz görünen bu makyaj için tercihi Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten oluyor. 

Fondötenini makyaj fırçasıyla sürmeyi tercih eden Çağla Şikel, yüzünün dış kısımlarından başlayarak ortalarına doğru fondötenini sürüyor. Doğal makyaj görünümünü seven Çağla, ince yapılı fondötenleri tercih ettiği de ekliyor.

Çağla Şikel'in göz altlarını Maybelline Fit Me! kapatıcı ile gizleyen Alp Kavasoğlu, Çağla'nın yüzünde kusursuz uyumu yakalıyor. Kapatıcını nokta nokta uygulayarak makyaj fırçasıyla dağıtıyor. 

3. Adım: Renkli yanaklar ve aydınlık ten

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı_3

Alp Kavasoğlu, Çağla Şikel'in allıklara olan zaafını biliyor ve onu son zamanların en popüler allığı ile tanıştırıyor. Maybelline New York Master Blush Allık paleti ilk dokunuşta bile Çağla'nın dikkatini çekmeyi başardı!

Çağla Şikel, allık paletindeki renkleri karıştırarak uygulamayı seviyor ve yanaklarının üzerinde saç diplerine doğru uygulamayı tercih ediyor. Böylece yüzünde daha canlı ve enerjik bir görüntü yakalıyor. Pembe tonlarındaki bu allık paleti, Çağla'nın buğday tenine çok yakıştı!

Çağla Şikel aydınlık ten makyajı için yardımı aydınlatıcılardan alıyor. Alp Kavasoğlu'nun favori aydınlatıcısı olan Maybelline New York Master Strobing Stick şimdi Çağla Şikel'in testinden geçiyor. Çağla Şikel elmacık kemiklerini ortaya çıkarmak için aydınlatıcıyı kemiklerinin tam üzerine parmaklarıyla uyguluyor. 

4. Adım: Kaşlara doğal dokunuş

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı_4

Çağla Şikel'in kaşlarını her daim doğal görüyoruz. Kaşlarının sadece aralarını dolduran Çağla Şikel, böylece daha naturel bir görüntü elde ediyor. 

Maybelline New York Brow Tattoo Micro Pen Tint ile kaşlarının aralarındkai boşluklarını dolduran Çağla Şikel, acısız microblading yöntemiyle daha dolgun kaşlara kavuşuyor. Kaşlarının gün içinde bu görüntüyü koruması ve aşağı düşmemesi için Maybelline New York Brow Drama kaş maskarası ile de sabitliyor. 

5. Adım: Nude dudaklar

Makyaj Şehirde: Çağla Şikel'in İkonik Makyajı_5

Çağla Şikel'i her daim doğal ve nude tonlarla görüyoruz. Çağla'nın bugünkü tercihi ise Maybelline New York Super Stay Matte Ink 65 Seductress rengi oluyor. Pembe alt tonlu bu nude ruju ile birlikte Çağla Şikel'in ikonik makyajı tamamlanıyor. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler