loader

Makyaj Şehirde: Cansu Dengey ile Kurumsal Makyaj

Favoriye Ekle
Makyaj Şehirde: Cansu Dengey ile Kurumsal Makyaj

Hayatımıza son yıllarda giren 'kurumsal dönem' günden güne popülerleşmeye devam ediyor. Eğer sen de beyaz yakalı iş hayatına başladıysan kurumsal döneme girmiş bulunuyorsun.

Kurumsal iş hayatında, imajın ne kadar önemli olduğu bir gerçek. Her şey oldukça hızlı aktığı için makyajında da hızlı ve kusursuz adımlara ihtiyacın var. Tahmin ediyoruz ki kurumsal ofislerde çalışan kadınların ofis günlerine dayanıklı makyaj yapmak için bol bol zamanı olmuyor. Yoğun ve hareketli bir iş hayatında, makyajı daha bakımlı görünmek için bir silah olarak kullanıyoruz, yorgunluğumuzu saklamak ve bunu hızlı birkaç adımda yapabilmek için Alp Kavasoğlu'ndan ipuçları alacağız!

Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu'nun Cansu Dengey'e yaptığı 'kurumsal makyaj' beyaz yakalılara veya kurumsal şirketlere iş başvurusunda bulunanlara adeta rehber oluşturacak. Her sabah erkenden kalktığında, bu videodan öğreneceğin birkaç makyaj ipucuyla kendini çok daha iyi hissedeceğine ve iş gününün harika geçeceğine emin olabilirsin!

Soğuk tonlarda göz makyajı ile başlayalım

Alp Kavasoğlu kurumsal makyaj için soğuk tonlarının daha uygun olduğunu düşünüyor. Sen de cilt alt tonuna uygun renkleri değerlendirerek kendine yakışan far rengini bu makyaja adapte edebilrsin. 

Kahve tonlarındaki göz makyajı her ortama uyum sağladığı gibi kurumsal çalışma şartlarına da çok yakışıyor. Maybelline New York Gigi Hadid Eyeshadow Palette Cool paletindeki soğuk kahve rengini Alp Kavasoğlu, Cansu'nun tüm göz kapağına iyice yayıyor. 2018 yılının trendlerinden olan tek renk göz makyajı, çalışan kadınların kısa zamanda kusursuz görünmesine yardımcı olacak. Kirpik diplerine eyeliner çekecek zamanı olmayanlar, far paletindeki gri rengini kirpik diplerine uygulayarak gözlerini ortaya çıkarabilirsin. 

Göz makyajının ışıl ışıl parıldaması için aynı paletteki aydınlatıcı rengini göz pınarlarına nokta şeklinde uygulayabilirsin. Bu minik adım sayesinde Cansu Dengey'in göz makyajı bir anda ortaya çıkıyor. 

Hacimli kirpikler için Alp Kavasoğlu'nun her zamanki tercihi Maybelline New York Total Temptation Maskara oluyor. Kirpikleri yapıştırmadan uzatan ve dolgunlaştıran bu maskayı biz de çok seviyoruz. 

Gözeneklerini yok et

Ofis ortamında yoğun ten makyajı yapmak yerine kusurlarını gizleyerek doğal görünümleri tercih etmelisin. Alp Kavasoğlu da Cansu Dengey'e yaptığı makyajda hem gözenekleri gizleyen hem de gün boyu mat görünüm sağlayan ikonik bir fondöten kullanıyor. 

Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten, ülkemize geldiğinden beri güzellik tutkunlarının favorisi haline geldi. Bizim de makyaj çantamızdan çıkarmadığımız bu fondöten, çalışan kadınların günlük rutinine kusursuz bir uyum sağlıyor. Fondötenini makyaj süngeri ile tüm yüzüne uygula. 

Kusursuz kapatıcılık için göz altına ve eğer varsa cildindeki sivilce izlerinin üzerine Maybelline New York Fit Me! kapatıcıyı uygula ve dağıt. Fondöteninle harika bir bütünlük sağlayan bu kapatıcı göz altlarında aydınlık bir bitiş sağlıyor. 

Son olarak kapatıcını sabitlemek ve ofis makyajının gün boyu harika görünmesini sağlamak için göz altlarına baking yapmalısın. Göz altlarına Maybelline New York Master Fix Makyaj Sabitleyici Pudranı büyük pudra fırçası ile uygula. Bir iki dakika sonra temiz pudra fırçası ile pudranı süpür ve kusursuz göz atlarına 'merhaba' de. 

Bronzer ile sıcak bir görünüm yakala

Kurumsal makyajda her gün kontür yapmaya vaktin olmayabilir. Hem yüz hatlarını ortaya çıkarmak hem de sıcak bir görünüm yakalamak için Alp Kavasoğlu bronzer kullanmanı öneriyor. 

Maybelline New York Master Bronze paletteki renkleri karıştırarak kendine özel bir ton yakala ve yüzünün yüksek bölgelerine bronzerı uygula ve doğal görünmesi için iyice dağıt. Oldukça ışıltılı bir yapısı olan bu bronzer sayesinde ofis ortamında gün boyu ışıl ışıl görüneceksin. 

Yanaklarına renk vermesi ve daha dinamik görünmek için Maybelline New York Master Blush Aydınlatıcı ve Allık paletini kullanmalısın. Allık paletindeki pembe rengi yanaklarının tam ortasından yukarı doğru uygula. 

Kontür önerisi: Eğer kontür yapmak istiyorum diyorsan Maybelline New York Master Contour Stick kullanabilirsin. Alp Kavasoğlu, Cansu Dengey'in burun kenarlarına ve yüz çevresine kontür stick yardımıyla oldukça doğal görünen bir çerçeve çiziyor ve kontür fırçasıyla dağıtıyor. Sen de bu adım sayesinde hızlı ve kolay kontür yapabilirsin. 

Kaşlarını doldur

Makyajının bir bütün olarak görünmesi için kaşların çok önemli. Alp Kavasoğlu, Cansu Dengey'e yaptığı makyajda doğal şekillendirilmiş kaşları tercih ediyor.

Maybelline New York Brow Precise Micro Pencil kaş kaleminin tarağı ile önce kaşlarını aşağı doğru tara. Daha sonra kaşlarının aralarındaki boşlukları kaş kalemiyle doldur. Kaş kaleminin incecik ucu sayesinde oldukça doğal bir sonuç alacağına eminiz. Son olarak kaşlarını yukarı doğru tarayarak sabitle. 

Kurumsal dudaklar

Kurumsal iş hayatında en çok doğal nude görünümlü dudaklar dikkatimizi çekiyor. İş görüşmesine giderken veya önemli toplantılarda dudaklarına nude ruj sürerek modern bir görünüm yakalayabilirsin.

En iyi nude ruj denilince Alp Kavasoğlu ve Cansu Dengey ortak noktada buluşuyor:  Maybelline Color Sensational 745 Wooden Brown. Yumuşacık yapısı, mat bitişi ve tam dudak rengi sayesinde 745 Wooden Brown ruj nude rujlar arasında açık ara en sevdiğimiz oluyor. 

Sen de Alp Kavasoğlu'nun kurumsal makyajından ilham alarak ofis hayatını alt edebilirsin! Makyaj Şehirde’nin diğer videolarından esinlenmek istersen, buraya tıklayarak tüm videolara ulaşabilirsin

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön