loader

Deniyoruz: Alp Kavasoğlu ile Aydınlık Makyaj

Favoriye Ekle

Aydınlık ten makyajının ne kadar popüler olduğunu duymuşsundur. Canlı ve parlak görünümler bu sezon her yerde karşımıza çıkıyor. Sosyal medyada gördüğümüz trendleri uygulamak her seferinde çok kolay olmayabiliyor. Neyse ki bu sefer imdadımıza Alp Kavasoğlu ile Gökçe Yıldırım yetişti ve aydınlık ten makyajına dair her bir detayı bizlere anlattılar. Biz de onların videosundan ilham alarak ofiste aydınlık makyaj yaptık ve senin için fotoğrafladık. Sen de Alp'in uyguladığı adımları takip ederek Gökçe Yıldırım’ın aydınlık görünümünü elde edebilirsin.

Gözlerini aydınlat

Maybelline New York Master Drama Lightliner

Aydınlık makyajın kilit noktası gözler oluyor. Alp Kavasoğlu’nun aydınlık ten makyajı videosundan ilham alarak göz kapağıma Maybelline New York Master Drama Lightliner 15 Goldray rengini sürüyorum ve parmaklarımla dağıtıyorum. Daha sonra gözlerimin dış köşelerine 05 Bronze Light rengini sürüyorum. Parmaklarımın ısısıyla yayılan bu göz kalemleri, gözlerimi şimdiden daha aydınlık göstermeyi başardı bile. 10 Gold Light rengini de göz pınarlarıma sürerek far adımına geçiyorum.Göz makyajımı sabitlemek ve daha aydınlık göstermek için Maybelline New York’un yeni Total Temptation Far ve Aydınlatıcı paletindeki ilk sıradaki ışıltılı farı tüm göz kapağıma, etkisini maksimum şekilde alabilmek için parmaklarımla uyguluyorum. Sonrasında da somon tonu göz kapağımın katlanma çizgisine uygulayarak gözlerime sıcak bir derinlik veriyorum.

Kirpiklerini ortaya çıkar

Maybelline New York The Colossal Big Shot Daring Black Maskara

Göz makyajımı ortaya çıkarmak için tıpkı Alp Kavasoğlu’nun kullandığı gibi Maybelline New York The Colossal Big Shot Daring Black maskarayı kirpiklerime uyguluyorum. Yaz makyajında simsiyah ve hacimli kirpikler çok popüler! Sen de göz makyajını ön plana çıkarmak için bu simsiyah maskaraya bir şans vermelisin, yok zannettiğin kısa kirpiklerinin bile görünür olacağına emin olabilirsin!

Göz çevrene pürüzsüz bir görünüm ver

Maybelline New York Instant Age Rewind kapatıcının Nude

Aydınlık göz makyajını ortaya çıkarmanın sırrı tertermiz ve pürüzsüz aydınlatıcıdan geçiyor. Bu nedenle far uyguladıktan sonra göz çevreme pürüzsüz bir görünüm vermek için yenilenen Maybelline New York Instant Age Eraser kapatıcının Nude rengini sürüyorum (Eski adıyla Age Rewind kapatıcı). Yumuşacık yapısı ve yoğun kapatıcılığı sayesinde göz çevreme anında aydınlık bir hava katıyorum. Daha sonra göz çevremi ve yüzümü biraz daha aydınlatmak için yine Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'nın bu sefer Ivory rengini tıpkı Alp gibi, göz çevreme, burun üzerime, kaş üzerime ve elmacık kemiklerime uygulayarak aydınlık ten makyajının bazını oluşturuyorum.

Aydınlık ten makyajının sırrı

Maybelline New York Fit Me! Matte   Poreless fondöten

Aydınlık ten makyajının bizi en çok heyecanlandıran adımına geçtik. Alp Kavasoğlu’ndan öğrendiğim bu taktiği seninle paylaşıyorum: Maybelline New York Master Strobing Liquid aydınlatıcıyı, Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten ile karıştırıyorum. Bu adımda elimi hiç korkak alıştırmadım ve harika bir sonuç aldım. Bu karışımı cildime makyaj fırçasıyla uyguluyorum ve ışıl ışıl bir görünüm elde ediyorum.

Yüz hatlarını belirginleştir ve aydınlan

Maybelline New York Master Strobing Stick aydınlatıcı

Yüzümün aydınlık kısımlarını biraz daha ön plana çıkarmak için yüzümü çok doğal bir şekilde boyutlandıracağım. Gölgede bıraktığım kısımlar sayesinde yüzüm daha da aydınlık görünecek. Bunun için ben de Alp gibi Maybelline New York Master Contour Stick'i istediğim bölgelere uyguluyorum. Elmacık kemiklerimin altına, burun kemiğime hafifçe uyguluyorum ve makyaj fırçasıyla dağıtarak doğal bir görünüm yakalıyorum.

Aydınlık ten makyajın başrolünde tabii ki aydınlatıcı var. Alp Kavasoğlu, bizim en sevdiğimiz aydınlatıcılardan birini tercih ederek bizim gönlümüzü çoktan fethetti bile! Maybelline New York Master Strobing Stick aydınlatıcıyı göz çevreme C şeklinde sürüyorum,dudak üzerime ve çene ucuma da biraz ekliyorum. Doğal bir ışıltı sağlayan, sanki içten gelen bir aydınlanma yaratan bu aydınlatıcı yanımdan ayırmıyorum. Son olarak Maybelline New York Total Temptation Far ve Aydınlatıcı Paleti’ndeki aydınlatcıyla krem ürünün yoğunluğunu sabitliyor ve etkisini arttırıyorum.

Kaşlarda acısız microblading etkisi!

Maybelline New York Tattoo Brow Microblading Micro Pen Tint

Son zamanlarda çok trend olan microblading işleminin acısız hali olan Maybelline New York Tattoo Brow Microblading Micro Pen Tint ile Alp sayesinde tanıştık ve bu kaş kalemi gerçekten yılın ürünü! Doğal ve belirgin kaş görünümü için acılı microblading işlemine hiç gerek kalmadan, bu kalemle kaşlarımı kolayca belirginleştiriyorum. Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint’in 4'lü ucu tek tek kaşlar çizerek kusursuz bir görünüm elde etmeme yardımcı oluyor.

Alt kirpiklerine maskara uygulamayı unutma

Ten makyajım bittiğine göre artık alt kirpiklerime de maskara uygulayabilirim. Yine Total Temptation paletteki somon rengi hafifçe alt kirpik diplerime geçtikten ve dumanlı bir görünüm elde ettikten sonra, Maybelline New York The Colossal Big Shot Daring Black Maskara'yı alt kirpiklerime sürerek göz makyajımı sonlandırıyorum.

Aydınlık görünümlü ruj

Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude Likit Mat Ruj

Aydınlık ten makyajımı pembe alt tonlu nude rujumla tamamlıyorum. Alp Kavasoğlu’nun tercih ettiği bu renk aynı zamanda 16 saate kadar kalıcılığı ve süper matlığı sayesinde ofis makyajım için de çok uygun. Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude serisinden 55 Driver ruju ben de Alp gibi far fırçası ile dudaklarıma sürüyorum. Dudaklarımın daha canlı görünmesi için üzerine de biraz Maybelline New York Super Stay Matte Ink Unnude 80 Ruler rengini uyguluyorum. Son adımda da dudaklarımın orta kısmında aydınlık bir görünüm elde etmek için Total Temptation paletteki aydınlatıcıyı hafifçe uyguluyorum.

Ta taam!

Deniyoruz: Alp Kavasoğlu ile Aydınlık Makyaj_1

Aydınlık ve doğal makyajım bitti. Ofiste kolaylıkla yapabileceğin ve bu mevsime oldukça uygun olan aydınlık ten makyajını sen de en kısa sürede denemeli ve sonuçlarını bizimle paylaşmalısın.

Sen de Alp Kavasoğlu'nun aydınlık makyajından ilham alarak canlı ve parlak görünüme kavuşabilirsin. Makyaj Şehirde’nin diğer videolarından esinlenmek istersen, buraya tıklayarak tüm videolara ulaşabilirsin

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön