loader

Makyaj Şehirde ile Makeup Hits 1: Melis Deniz

Favoriye Ekle

Makyaj videolarını izlemeyi hep çok seviyorduk ama bu seferki başka! Makyaj vloggerları Makyaj Şehirde sayesinde bambaşka bir formatta karşımıza çıkıyor. Müzik ve makyajın birleştiği bu yarışmada en sevdiğimiz makyaj vloggerları dinledikleri müziğe göre makyaj yapıyorlar ve diğer vloggerlar da ona puan veriyor! Oldukça eğlenceli geçen bu yarışmanın ilk bölümüne biz ba-yıl-dık!

"Makyaj Şehirde Makeup Hits" yarışmasına Şeyda Erdoğan, Melis Deniz, Gökçe Yıldırım, Ece Dinç ve Deniz Karasu katılıyor. Her bölümde 5 yarışmacıdan biri, dinlediği Türkçe pop şarkıya göre makyaj yapıyor. Diğer yarışmacılar da bu makyaja yorum yapıyor ve en sonunda da puan veriyorlar.

Makyaj videolarına bambaşka bir boyut getiren Makeup Hits yarışmasının ilk bölümü Makyaj Şehirde kanalında yayınlandı bile! İlk bölümde Melis Deniz, Hadise'nin Sıfır Tolerans şarkısını dinleyerek makyaj yaptı. Biz Melis'in makyajını çok beğendik ama diğer yarışmacılar ne düşündü? Makeup Hits yarışmasının ilk bölümünü izleyerek en sevdiğin Youtuberları bir de yarışma ortamında görmelisin!

Melis Deniz'in Sıfır Tolerans Makyajı

Toleranssız ten makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (21 Ara, 2017, 11:53ös PST)

Hiçbirimizin kusura toleransı yoktur, hele bir de konu makyajsa... Melis Deniz de, Hadise'nin Sıfır Tolerans şarkısına uygun kusursuz bir ten makyajı yapıyor. 

Öncelikle Melis cildinin aydınlık görünmesi için makyaja başlamadan önce Maybelline New York Master Strobing Liquid aydınlatıcıyı elmacık kemiklerine uyguluyor. Daha sonra kusursuz ten makyajı için

Maybelline New York Super Stay 24H Fondöten'i

tüm cildine yayıyor. Kusurları ilk katta gizleyen ve uzun süre ciltte kalıcı olan bu fondöteni biz de çok seviyoruz. Göz altına ve ciltteki kızarık bölgelerin üzerine Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcı uygulanıyor. Bu kapatıcının ince ve etkili yapısı sayesinde sen de cildindeki kusurları tolere etmeye gerek kalmadan gizleyebilirsin. Göz altına kapatıcı uygularken elini korkak alıştırma! Ne kadar bol sürersen o kadar aydınlık görüneceksin. 

Melis Deniz, ten makyajında risk almak istemiyor bu nedenle makyajını transparan pudra ile sabitleyerek bu kusursuz görünümü gün boyu koruyor. Maybelline New York Master Fix Sabitleyici pudrayı göz altına bolca uyguluyor ve baking için beklemeye başlıyor. Eğer sen de baking yapıyorsan göz makyajını bitirdikten sonra transparan pudranı süpürebilirsin. 

Pop tonlarda göz makyajı

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (4 Nis, 2018, 7:35öö PDT)

Hadise'nin en hareketli şarkılarını dinlerken Melis Deniz'in eli tabii ki de pembe tonlarına gidiyor. Bize yaz mevsimini çağrıştıran Sıfır Tolerans şarkısı Melis Deniz'i de renkli ve canlı renkleri kullanmaya yönlendiriyor. 

Melis, göz makyajı için Maybelline New York Color Tattoo Creme De Nude krem farı baz olarak kullanıyor. Böylece göz kapağındaki renk eşitsizliği düzenleniyor. Göz makyajında şeftali ve pembe tonları için Maybelline New York Master Blush allık paletini tercih ediyor. Allık paletindeki açık renk pembe allığı göz kapağının katlanma çizgisine uygulayarak gözlerini daha belirgin hale getiriyor. Daha sonra Maybelline New York Total Temptation far ve aydınlatıcı paletini kullanarak gözlerini derinleştiriyor ve ışıltı katıyor. Melis paletteki kahve farı gözlerinin dış köşesine uygulayarak gözlerini daha iddialı bir hale getiriyor. Ve göz makyajı artık kendini göstermeye başladı!

Makyajın kilit noktası Melis'e göre cut crease adımı! Cut crease makyajı için Maybelline New York Master Conceal Kapatıcıyı göz pınarından başlayarak tüm göz kapağına yayıyor. Kapatıcının üzerine Maybelline New York Burgundy Paleti'ndeki açık renkli farı uygulayarak kapatıcıyı sabitliyor. 

Keskin eyeliner uygulaması 

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (15 Kas, 2017, 10:48ös PST)

Melis Deniz, cut crease göz makyajını siyah ve iddialı kedi gözü eyeliner ile tamamlıyor. Maybelline New York Hyper Precise All Day Eyeliner ile önce kuyruk bölümü oluşturuluyor, daha sonra göz pınarından başlayan ince bir çizgiyle bu kuyruk birleştiriliyor. 

Göz makyajını tamamlamak ve gözlerini daha aydınlık göstermek için Melis'in tericih aydınlık bir göz kalemi oluyor. Alt kirpik dibine Maybelline New York Master Drama Lightliner göz kalemlerinden 20 Moonlight rengini uyguluyor. Göz makyajını ön plana çıkarmak ve kirpiklerine hacim katmak için Melis'in maskara seçimine yakından bakmanı öneriyoruz. Maybelline New York Lash Sensational Maskara ile Melis'in bakışları anında başka bir boyuta taşındı!

Melis, uzun süre kalıcı, doğal görünümlü ve kusursuz kaşlara kavuşmak için kaşlarının aralarındaki boşlukları Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint ile dolduruyor. Özel tasarlanmış ergonomik, açılı ucuyla bu kaş kalemi, doğal kaş modasından ödün vermek istemeyenlerin favorisi!

Bronz prenses!

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (14 Haz, 2018, 3:22öö PDT)

Melis Deniz, Hadise'nin şarkısını dinlerken bir yandan da gelecek yorumları tahmin ediyor. Kusursuz ten makyajına sıcak bir görünüm ve güneş öpücüğü katmak için Maybelline New York Master Bronze paletteki bronzerı yanaklarından başlayarak tüm yüzüne hafifçe uyguluyor.

Aydınlık görünmek şart! Böylesine önemli bir yarışmada aydınlatıcıyı unutacak değiliz. Melis, Maybelline New York Master Chrome aydınlatıcıyı elmacık kemiklerine, burun ve dudak üzerine uygulayarak capcanlı bir görünüm yakalıyor. 

Pembe ve kırmızının uyumu

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (21 Kas, 2017, 11:51ös PST)

Kim demiş pembe ve kırmızı birbirine yakışmaz diye! Melis Deniz, pembe göz makyajını kırmızı tonlardaki mat rujuyla tamamlayarak iddialı bir bitiş yapıyor. 

Dudaklarına Maybelline New York Super Stay Matte Ink Likit Matte Ruj 20 Pioneer rengini sürerek sıfır tolerans makyajına nokta koyuyor. 

Melis Deniz'in canlı ve yaza uygun makyajını biz çok beğendik! Bu eğlenceli makyaj yarışmasını takip etmek ve en sevdiğin youtuberların makyaj stillerini yakından izlemek için Makeup Hits yarışmasını kaçırmamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/