loader

Makyaj sırları: 4 adımda daha ince görünen bir yüz elde et!

Favoriye Ekle
Makyaj sırları: 4 adımda daha ince görünen bir yüz elde et!

Kontur uygulaması ile yüzümüzde istediğimiz etkiyi yakalayabiliriz. Gölge ve ışık oyunlarını kullanarak elmacık kemiklerimizi vurgulayabilir, yüzümüzü daha ince ve burnumuzu daha küçük gösterebilir, kaşlarımızı belirginleştirip, bakışlarımızı derinleştirebiliriz. Bunun içinse bilmen gereken tek şey kontur makyajının püf noktaları!

Birinci adım: Cildini hazırla.

Makyaja temiz ve pürüzsüz bir cilt yüzeyi ile başlayarak, cilt kusurlarını maskele. Ardından tenini nemlendir. Tenine primer uygulayarak makyaja pürüzsüz bir bazla başla.

İkinci adım: Doğru ürünleri doğru şekilde uygula.

Her ürünün nereye uygulanması gerektiğini bilmek, makyaj hatalarının önüne geçmene yardımcı olacak. Örneğin ten renginden daha koyu tonlardaki fondötenini alnına ve yanaklarının dış köşelerine sürmelisin. Aydınlatıcını ise burun kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve dudak üstünün ortasına uygulanmalısın. En doğal etkiyi yakalamak içinse bu uygulamaları olabildiğince doğal tuttuğundan emin olmalısın.

Üçüncü adım: Dağıt, dağıt, dağıt.

Dağıtma işlemi kontur işleminin en önemli adımlarından biri. Doğal bir görünüm ancak dağıtma işlemi ile garanti altına alınabilir. Fondöten fırçasını kullanarak, renk geçişlerinin olduğu kısımları nazikçe dağıttığından emin ol ve makyaj çizgilerini yok et.

Dördüncü adım: Kalıcılık sağla.

Makyajın için bu kadar emek verdikten sonra, uçup gitmesine izin veremeyiz. Hafif veya transparan pudra ile makyajının üzerinden geçerek kalıcılık sağlayabilirsin. Makyaj sabitleyiciler de bu konuda işini görecektir.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön