loader

Makyaj sırları: Daha önce duymadığın 4 göz farı hilesi

Favoriye Ekle
Göz alıcı bir göz makyajı yapmak sanatın başka bir formu. Boşuna onlara makyaj artisti demiyorlar. Makyaj artistlerinin göz farı hilelerini senin için bir araya getirdik. Düşündük ki, birkaç makyaj hilesi ile sen de bir başyapıt yaratabilirsin.

Açık bej göz farını baz olarak kullan

Çoğu insan, beyaz farı göz makyajında baz olarak kullanıyor. Ancak danıştığımız makyaj artistleri bunun yapay görünümlere neden olabileceğini söylüyor. Bunun yerine, çok açık bej göz farını kullanmayı dene, bu ton beyaza göre ten rengine çok daha yakın olduğu için daha doğal sonuçlar elde etmene yardımcı olacak.

Geniş oval bir far fırçasını tüm farların için kullan

Göz makyajında kullanacağın her farklı tondaki far için, farklı bir far fırçası kullanmayı unut. Her bir far için aynı oval fırçayı kullanmayı dene, eğer ihtiyaç duyarsan parmaklarını da farını dağıtmak için devreye sokabilirsin.

Tek bir farla boyut kat

Sofistike görünen bakışlar için birden fazla renk tonu kullanmana gerek yok. Farklı alt tonlara sahip tek bir farla da aynı etkiyi yaratabilirsin. Bu şekilde, hem doğal hem çabasız hem de iddialı bakışlar elde edeceksin.

Farı liner olarak kullan

Eğer daha yumuşak bir eyeliner görünümü istiyorsan, eyeliner yerine farlardan yardım al. Eyeliner fırçanı ıslat ve farınla eyeliner çeker gibi kirpik çizgini takip et. Yalnız farını ıslatırken bir damladan daha az miktarda su kullandığına emin olmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön