loader

Makyaj sırları: Fondöten nasıl uygulanır?

Favoriye Ekle

Fondöten seçimi zorlu bir süreç olabilir. Doğru tonu ve cildin için uygun fondöteni bulmak bazen o kadar da kolay değil. Sonunda cildin için doğru tonda ve doğru formülde fondöteni bulduysan, sıra uygulamada!

Doğru fondöten uygulayarak tüm cilt kusurlarını gizleyebilir ve saniyeler içinde kusursuz görünen ikinci bir ten yaratabilirsin. Kusursuz ten makyajına giden yolda önerilerimizi aşağıda derledik! Eğer "En iyi fondöten önerilerimize" göz atmak istersen, makalemizi okumayı unutma!

Fondöten nasıl uygulanır?

Birinci adım: Cildini hazırla

Maybelline Face Studio makyaj bazı

Genellikle makyaja başlamadan önceki cilt bakım rutinin, teninin makyajdan sonra nasıl görüneceğini doğrudan etkiliyor. Cildini makyaja hazırlamak için önce cildini derinlemesine temizle. Daha sonra nemlendirici ve makyaj bazı uygula. Nemlendirici ile cildini nemlendirirken, primer ile geniş gözenekleri ve ince çizgileri maskeleyip, fondötenin uygulamasından önce kusursuz bir baz yaratacaksın. En iyi primer önerisi için Maybelline New York Face Studio makyaj bazlarını araştırmalısın. Her cilt problemine ve ihtiyacına göre düzenlenmiş olan Maybelline makyaj bazları, cildinin pürüzsüz görünmesini sağlar ve fondötenin daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olur.

Editörün önerisi: İhtiyaçtan fazla fondöten uygulamak yapay bir görünüm elde etmene yol açacak. Bir ya da iki damla fondöteni tüm yüzüne uygula. Kusurlu bölgelere ise önceden kapatıcı uygula.

İkinci adım: Fondöteni uygula

fondöteni uygula

Fondöteni ilk olarak elinin arkasına al ve fondöten fırçası yardımıyla , küçük ve yuvarlak hareketlerle cildine dağıt. Fondöten fırçasının küt uçlu olması fondötenin tampon hareketlerle daha iyi uygulanmasını sağlar. Fondötenini yayarak değil tampon şeklinde yüzüne uygulamalısın.

Fondöten önerisi: Kolay sürümü olan en iyi Maybelline fondötenlerinden biri Maybelline Superstay Fondöten. Cildinde uzun süre kalıcılığını koruyan bu fondöten seni gün içinde yarı yolda bırakmaz. Superstay fondöten incecik yapıya sahip olduğu içinde yüzünde fırça izi olmaz ve sürüldükten sonra hızlı sabitlenir.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Üçüncü adım: Fondöteni doğal bir şekilde yay

Üçüncü adım: Fondöteni doğal bir şekilde yay

Fırça ile ürünü doğal bir şekilde cildine dağıtarak, çene kemiğinden başlayarak saç çizgine kadar uygula. Fondöteni yüzünün tamamına yaydığına emin ol. Böylece yüzünde renk farklılığı oluşmayacak.

Editörün önerisi: Fondöten uyguladıktan sonra cilt kusurların hala belirginse Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıdan yardım alabilirsin. Yumuşacık bitişi sayesinde cildinde doku farklılığı yaratmaz ve cilt kusurlarını doğal bir şekilde gizler.

Dördüncü adım: Transparan pudra kullan

maybelline fit me transparan pudra


Ten makyajının daha kalıcı olması için transparan pudra uygulamayı denemelisin. Transparan pudra kullanmak makyajının hızlı sabitlenmesini ve gün boyu parlama yapmamasını sağlar. Eğer yağlı veya karma cildin varsa T bölgesinde makyajının parlaması çok normal. Bunun önüne geçmek için biz Maybelline New York Fit Me Transparan Pudra kullanıyoruz. Çizgilere dolmayan ve yüzde donuk bir görüntü bırakmayan bu pudrayı sen de fondöten uygularken kullanmalısın.

 Beşinci adım: Makyaj spreyi ile makyajını sabitle

maybelline glass sprey

Makyaj sabitleme spreyi kullanmak hem fondötenin kalıcılığını arttırır hem de yüzüne son bir dokunuş ekler. Yüzün yağlıysa Maybelline New York Lasting Fix Mat Bitişli makyaj sabitleme spreyini kullanmalısın. Eğer daha aydınlık ve ıslak bir bitiş arıyorsan Maybelline Glass Sprey uygulamalısın. Yüzüne ayna ışıltısı kazandıran bu sabitleme spreyi seni gün boyu ışıl ışıl gösterecek.

Fondöten sürmek kolay iş gibi görünüyor ama aslında pek öyle değil. Doğru makyaj malzemeleri ve doğru tekniği öğrendikten sonra kusursuz görünüm yakalayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön