loader

Makyaj Tüyoları: Fırçasız Far Nasıl Sürülür.

Favoriye Ekle

Fırça kullanmadan far sürmenin en pratik yollarını anlatıyoruz!

Makyajımızı her zaman makyaj masamızda rahat rahat yapmaya fırsatımız olmayabiliyor. Arabada, ofiste, okulda hızlıca yapmak durumunda kalabiliyoruz. Hatta bazen öyle anlar oluyor ki, far fırçamızın yanımızda olmadığını görüp panikliyoruz. İşte bu yazımızda, far fırçalarını unuttuğunu ve kısa sürede iyi bir göz makyajı yapman gerektiğinde neler yapman gerektiğini anlatıyoruz. Far fırçan yok mu? Hiç dert değil, fırçasız far nasıl uygulanır, tüm tüyolarıyla karşında!

Krem far kullan

krem far kullan

Far fırçası olmadan göz makyajı yapmanın en pratik yolu, krem farlar kullanmak. Eminiz ki birçoğumuzun makyaj çantasında en az bir tane krem far vardır. İşte krem farlar, fırçalarımızın olmadığı bu stresli anlarda imdadımıza yetişiyor. Tek yapman gereken, parmağınla farı biraz ısıtmak ve göz kapağına dağıtmak. Vücut ısısıyla formülü daha da yumuşayan krem farlar, parmakla kolay uygulanma özelliğine sahipler. Böyle bir durumda, metalik bronz tonlarda bir krem farı tüm göz kapağına uygulayabilir, göz kapağının katlanma noktasına geldiğinde de hafifçe dağıtarak hem çok kolay hem de kusursuz görünen bir göz makyajı yapabilirsin. Metalik bronz renk, ışık oyunları yaparak göz makyajının daha boyutlu görünmesini sağlayacak.

Krem far önerisi: Maybelline Color Tattoo krem far - 35 On and On Bronze

Far paleti ve parmakla göz makyajı nasıl yapılır?

Far paleti ve parmakla göz makyajı nasıl yapılır?

Diyelim ki krem farın yok, yerine içerisinde birkaç rengin bulunduğu bir far paletin var. Toz farları far fırçası olmadan uygulamak biraz zor görünse de aslında hiç de zor değil. Birkaç makyaj tüyosuyla bu zor durumun üstesinden kolayca gelebilirsin.

1 Adım: Fırçasız far sürerken ilk yapman gereken orta tonlarda metalik bir far rengi seçip, yüzük parmağınla tüm göz kapağına eşit bir şekilde uygulamak. İşin güzel tarafı, ışıltılı ve metalik farlar parmakla uygulandıklarında daha yoğun etkili olurlar, fırçasızlığı avantaja çevirmek tamamen elinde :)

2 Adım: Daha sonra, far paletindeki açık ışıltılı tonu göz kapağının tam ortasına ve göz pınarlarına uygulayarak göz makyajını boyutlandırabilirsin.

3 Adım: Son adımda temiz bir parmağınla, gözünün katlanma bölgesindeki farları hafifçe dağıtarak yumuşak bir geçiş elde edebilirsin.

4 Adım: Hatta istersen koyu renkli bir farı, yukarı bakarak alt kirpik dibine bile uygulayabilirsin. Bunun için farı parmağının ortasına değil, kenarına dokundurarak almayı dene.

Editörün Önerisi: İhiyacın olabilecek doğal tonları barındıran bir far paleti istersen, Maybelline The Nudes of New York far paletini deneyebilirsin. Bu paletteki farların yapıları hem çok yumuşak, hem de pigmentli. Sadece parmakla bile çok kolay uygulanıyorlar.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Yaratıcı olmayı dene

Makyaj Tüyoları: Fırçasız Far Nasıl Sürülür._1

Hani olur ya, büyük bir şanssızlık oldu, far fırçalarınla beraber far paletini de yanına almayı unuttun, o zaman ne yapabilirsin? İşte sana hem farsız hem far fırçasız göz makyajı için tüyolar:

Göz kalemini dağıt: Eğer makyaj çantanda bir tane göz kalemi varsa çok şanslısın demektir. Tek yapman gereken göz kalemini kirpik diplerine gelişigüzel bir şekilde uygulamak. Sonrasında parmaklarınla dağıtarak, saniyeler içerisinde buğulu bir göz makyajı elde edebilirsin. Akmayan, bulaşmayan bir göz kalemi önerisi: Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerini mutlaka denemelisin.

Rujunu far yap: Ruj aslında çok amaçlı kullanılabilecek bir makyaj malzemesi. Farını, hatta allığını almayı unuttuğun zamanlarda tam bir kurtarıcı olacak. Yüzük parmağına rujunu al, biraz ısıt ve göz kapaklarında hafifçe dağıtmaya başla. Maybelline Superstay Ink Crayon mat kalem rujlar, hem gözlerde far olarak hem de allık olarak çok kullanışlılar.

Bronzerı göz kapaklarına uygula: Farların ve far fırçaların yanında olmadığında, bronzerından yardım alabilirsin. Böylece hem göz kapaklarını boyutlandırmış olacaksın, hem de sıcak bir ton vermiş olacaksın.

Aydınlatıcıyı far olarak kullan: Aydınlatıcıyı far olarak kullanmak, fırçalarımız ve far paletlerimiz yanımızda olsa bile sık sık başvurduğumuz bir yöntem. Böylece gözler çok daha aydınlık ve enerjik görünüyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler