loader

Makyaj Üzerinden Güneş Kremi Nasıl Yenilenir?

Favoriye Ekle

Yazın cilt bakımına dikkat etmek için güneş kremini düzenli olarak yenilemelisin. Peki, makyaj üzerinden güneş kremi nasıl yenilenir? Makyaj yaptıktan sonra güneş kremini nasıl sürmelisin?

Makyaj üzerine uygulanabilen güneş kremleri yaz boyunca cildini güneş ışınlarından koruyor ve cildinin zarar görmesini engelliyor. Yazın sıcak saatlerinde iki saatte bir güneş kremini yenilemek için bütün makyajını temizlemene gerek yok. Şimdi sana makyaj üzerinden nasıl güneş kremini tazeleyeceğini anlatıyoruz.

Pudra ile güneş kremini sür

Pudra ile güneş kremini sür

Dışarıda güneş kremini yenilemen gerektiğinde tüm makyajını silip yeniden yapmana gerek yok. Fondötenin üzerine uygulanabilen güneş koruyucuları sayesinde cildini güneş ışınlarından koruyabilirsin. Güneş kremini temiz ve hafif nemli bir makyaj süngeriniyle tüm cildine uygula. Makyajının bozulmaması için güneş kremini tampon hareketlerle dikkatlice uygulamalısın.

Makyaj üzerine güneş kremi sürerken kullandığın güneş kreminin beyaz iz bırakmamasına ve cildi yağlandırmamasına dikkat etmelisin. Yoksa tüm makyajın bozulabilir. Güneş kremi sürdükten sonra dilersen allık ve aydınlatıcını yenileyebilirsin.

UV korumalı fondöten kullan

uv korumalı fondöten

Güneşli günlerde makyaj yaparken kullandığın ürünlerin UV koruması olmasına dikkat etmelisin. SPF içeren fondötenler bizim için yaz aylarının kurtarıcısı oluyorlar! Lancome Teint Idole Ultra Wear Nude Fondöten, SPF 19 koruması sayesinde cildini güneşten korurken aynı zamanda incecik yapısıyla doğal bir bitiş sağlıyor. Özellikle yaz makyajında 'no makeup' görünümü yapmak için ideal olan bu fondöten, uzun süre tazeliğini koruyor, incecik örtücülüğü sayesinde cilt kusurlarını saklıyor. 24 saate kadar mat bitiş sağlayan bu fondöteni sürdükten sonra güneş kremini yenilemene gerek kalmayacak. İhtiyaç anında fondötenini yenileyerek makyajının daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Güneş kremini baz olarak kullan

Güneş kremini baz olarak kullan

Yaz makyajına başlamadan önce mutlaka güneş kremini baz olarak tüm yüzüne sürmelisin. Güneş kremi sürerken cömert olmalı ve iki parmak tekniğiyle bolca krem sürmelisin. Lancome UV Expert Milky Bright Güneş Koruyucu Krem, cildin lekelenmeye ve kararmaya karşı korur ve cildinin daha nemli görünmesine yardımcı olur. Lancome güneş kremi cildin UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlere karşı çoklu ve etkili korumasını sağlarken aynı zamanda mat bir bitiş sağlıyor. Böylece güneş kremi üzerine fondöten sürdüğünde cildinde yağlanma, parlama gibi istenmeyen sonuçlar oluşmuyor. Güneş kremini sürdükten sonra ortalama 8-10 dakika boyunca kremin emilmesini beklemeli ve sonrasında fondöteni sürmelisin. Lancome güneş kremin hafif ve sütsü krem dokusu sayesinde cilde uygulaması çok kolay! Artık yaz makyajın hem kusursuz görünecek hem de güneşten korunmuş olacaksın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler