loader

Makyaj uzmanlarının bile bilmediği hayat kurtaran 7 sır

Favoriye Ekle
Bu ipuçlarıyla zor durumlara düşmekten kurtulacak ve hayatını kurtaracak sonuçlar elde edeceksin!

1) İlaç kutusuyla sana özel ruj paletini yap

Şeffaf bir vitamin kutusunun her bölmesine ayrı ayrı en sevdiğin rujlarını doldur. Bunu yapmak için, rujlarının bir kısmını nazikçe bıçakla kesebilirsin. Sonrasında saç kurutma makinesini en düşük ayarda çalıştırarak rujlarının ısınmasını ve erimesini sağla. Rujlar macun kıvamına geldiğinde en sevdiğin rujlarını hep yanında taşıyabileceğin paletin senin olacak!

2) Kızarık gözlerini ten rengi göz kalemiyle gizle

Yorgunluktan ya da uykusuzluktan kızaran gözlerini, nude renkte bir göz kalemi edinerek saklayabilirsin. Alt kirpik diplerine kalemi çekip bir damla visine sıktığında 8 saat uyumuş gibi görüneceksin.

3) Bir peçete ve transparan pudrayla kalıcı rujunu yarat

İnce bir kat peçeteyi ruj sürmüş olduğun dudaklarına nazikçe ört. Peçete üstünden irice bir fırçayla transparan pudrayı uygula. Rujunun kalıcılığına inanamayacaksın. Ayrıca matlaşan dudaklarında renk daha belirgin hale gelecek.

4) Kırık rujunu ısıtarak tamir et

Rujun kırık kısmını ruj kabına geri koy ve alttan çakmak ya da kibritle 10 cm kadar aralık bırakarak yavaşça rujunu ısıt. Isınan kırık parçayı parmaklarınla sabit parçaya tuttur. Ruju bir gece buzdolabında beklet. Yepyeni rujun artık seninle!

5) Kendi ışıltılı nemlendiricini yap

Ten rengin kışın çok mu donuk görünüyor? Hiç problem değil. Otobronzlar gibi yoğun olmayan, tenine hafif bir ışıltı vererek parlatan bir nemlendiriciyi 5 dakikada kendin yapabilirsin. Bronzlaştırıcından bir miktarı tırnağınla ya da bir kağıt yardımıyla al. Nemlendiricini elinin üstüne dök ve daha sonra bronzlaştırıcıyı ilave et. Dilediğin gibi renk miktarını arttırabilirsin.

6) Maskara lekelerini kağıtla önle

Ufak boyutta bir kağıdı ya da bir kartviziti, maskaranı sürmeden önce göz kapaklarının üstüne yerleştir. Bu şekildeyken maskaranı uygula. Bu sayede farın üzerinde oluşabilecek maskara lekelerini önleyebilir, makyajının mahvolmasını engelleyebilirsin.

7) Parmağını kullanarak ruj lekelerinden kurtul

Rujunu itinayla uyguladıktan sonra, sıra genellikle boyalı dişler korkusuna gelir. Boyalı dişlerden kaçınmak için, dudakların kapalıyken parmağını üst dişlerine yapıştırarak hızlıca çek. Bu hareket, dudaklarının içine bulaşan ruju ortadan kaldırarak lekeli dişlere baştan engel olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön