loader

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?

Favoriye Ekle

Makyaj çantamızda ne var merak ediyorsan, şimdi birlikte inceliyoruz!

Eğer sen de bizim gibi tam bir makyaj bağımlısıysan, arkadaşlarının makyaj çantaları sende büyük merak uyandırıyor olmalı. Herkesin kendine göre bir makyaj tüyosu olduğu için, makyaj çantalarının içi bizim için her zaman merak ve heyecan uyandırıyor. Bugün hep birlikte makyaj çantamızın içine dalmaya ve son zamanlarda yanımızdan ayıramadığımız makyaj malzemelerimizi incelemeye ne dersin?

Cildi nemlendirmeden makyaja başlamıyoruz!

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_1

Doğal ve sağlıklı görünen, iyi bir makyaj için ilk olarak cildi gerektiği gibi nemlendirmenin önemini biliyorsun. Cildimizi nemlendirmeden makyaja başlamamız düşünülemez, bunun için de son zamanlardaki favorimiz, Vichy’nin yeni çıkardığı 15 mineralli Vichy termal suyu içeren jel nemlendirici Minéral 89. Günlük bakım rutinimizin yanında bu nemlendirici makyaj bazı olarak da kullanmayı çok seviyoruz. Özellikle içerisindeki hyarülonik asit ile gözenek ve ince çizgileri de geçiriyor.

Gözenek görünümüne elveda!

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_2

Pürüzsüz ten makyajı için makyaj bazı seçimi de son derece önemli. Bunun için Kiehl’s’ın Micro-Blur Skin Perfector makyaj bazını, gözenek görünümümüzün en yoğun olduğu bölgelere tampon hareketlerle uyguluyoruz. Böylece gözeneklerimizi gizliyor ve fondöten uygulaması için pürüzsüz bir zemin yaratıyoruz.

Kadife gibi bir ten makyajı

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_3

Günlük makyajımızda doğal ten makyajlarını tercih ediyoruz. Makyaj çantamızdan eksik etmediğimiz fondötenimiz ise Armani Beauty’nin Maestro fondöteni. Çok ince yapılı olmasına rağmen çok güzel bir kapatıcılık veren bu fondöten gerçekten kadife gibi bir ten yaratıyor. Su gibi bir yapıya sahip olan bu fondöteni uygulamak da gerçekten çok kolay, mutlaka denemelisin!

Göz altı morluklarını yok ediyoruz

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_4

Kapatıcı olmadan evden çıktığımızı düşünemiyoruz bile! Ten makyajımızı kusursuzlaştırmak için son adımımız ise Maybelline New York’un Fit Me! kapatıcısı. Göz altı morluklarını, lekeleri ve sivilce izlerini çok iyi bir şekilde kapatan bu kapatıcı, makyaj çantamızın ayrılmaz bir üyesi.

Doğal ve belirgin kaşlar

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_5

Kaş makyajı özellikle son dönemlerde iyice ön plana çıkıyor. Kalem gibi çizilmiş kaş görünümünden çok, belirgin ve doğal bir görüntü tercih ediliyor. Bunun için de bizim favorimiz Maybelline New York’un Brow Precise Fiber Filler kaş maskarası. İçerisindeki fiber tüylerle kaşlara doğal bir dolgunluk verirken aynı zamanda sabitleyerek tüm gün kalıcılık sağlıyor.

Krem farlar ile pratik göz makyajı

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_6

Krem farların son derece pratik oluşu bizim için vazgeçilmez. Özellikle erken kalktığımız sabahlarda pratik ve göz alıcı bir göz makyajı yapmak, krem farlar sayesinde neredeyse 1 dakikamızı alıyor. Eğer renkli bir göz makyajı istersek Maybelline New York’un Color Tattoo krem farlarından 40 Pomegranate rengini, eğer sadece ışıltılı bir bitiş istiyorsak da L’Oréal Paris’in Infaillible Eye Paintlerinden 205 Champagne rengini tercih ediyoruz.

Takma kirpik etkili maskara

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_7

İster günlük isterse gece makyajı, hacimli ve yoğun kirpikler her zaman tercihimiz. Tek seferde kirpiklerimize takma kirpik etkisi veren favori maskaramız ise Lancôme’un Monsieur Big maskarası. Daha ilk çıktığı günden beri elimizden düşüremediğimiz bu muhteşem maskarayı denedikten sonra sen de makyaj çantandan eksik etmeyeceğine eminiz.

Kışa uygun doğal bir allık

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_8

Allık adımı, makyaja renk katan ve doğal bir görünüm veren adım. Özellikle kış aylarında soğuk ve biraz daha koyu tonlar çok güzel bir görüntü veriyor. Hafif ışıltılı ve soğuk leylak tonlarındaki Urban Decay Afterglow Rapture allık ise son zamanlarda makyaj çantamızda her gün bizimle!

Kusursuz eyeliner görünümü

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_9

Göz makyajında eyeliner vazgeçemediğimiz, feminen bir görünüm. Kusursuz kuyruklu ve mat bir eyeliner görünümü için en sevdiğimiz likit eyeliner ise Lancôme’un Grandiôse Liner’ı. Kıvrılabilen gövdesi ve sivri ucu sayesinde eyeliner çekmeyi son derece kolaylaştırıyor ve verdiği mat siyah etki gerçekten bir harika!

Mat, metalik ve parlak dudaklar

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_10

Tek bir rujla asla yetinemiyoruz! Makyaj çantamızın en kalabalık üyeleri de rujlar oluyor. Birbirinden farklı renkte ve bitişte birkaç ruju çantamıza atıp, o günkü modumuza göre sürmeyi çok seviyoruz. Makyaj çantamızdan eksik olmayan rujlar ise şöyle; kışa uygun koyu mat bir nude olan L’Oréal Paris Color Riche Matte Addiction serisinden 636 Mahogany Studs, parlak bitişi ve pembe yansımayısla Color Riche Shine 905 BAE, pudramsı matlığı ve soğuk nude tonuyla Maybelline New York Powder Matte 15 Smoky Taupe ve son olarak mat metalik bordo tonuyla NYX Professional Makeup Liquid Suede Metallic Matte serisinden 35 Biker Babe.

Aydınlatıcı olmadan olmaz!

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_11

İçerisinde aydınlatıcı olmayan bir makyaj çantası düşünmek çok zor bizim için! Makyaj çantamızın en değişken üyesi de aydınlatıcılar, o günkü makyajımıza, modumuza göre değişen aydınlatıcılardan son dönemde tercihimiz Maybelline New York’un Master Strobing Liqud likit aydınlatıcısının Medium/Nude rengi. Verdiği doğal ve bronz ışıltı sayesinde strobing makyajında harikalar yaratıyoruz!

Tüm gün kalıcı makyaj

Makyaj.com Editörlerinden: Makyaj Çantamızda Ne Var?_12

Makyajımızın tüm gün boyunca yüzümüzde bozulmadan kalması için asla vazgeçemediğimiz bir makyaj sabitleme spreyimiz var: Urban Decay All Nighter! Bu sprey resmen sihirli bir etki ile makyajı yüzümüze sabitliyor ve tüm gün boyunca bozulmadan kalmasını sağlıyor. All Nighter spreyi uygulamadan evden adımımızı atmıyoruz desek, abartmış olmayız!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler