loader

Makyajcom Özel: Nefise Karatay’a Cilt Bakım Sırlarını Sorduk!

Favoriye Ekle
Makyajcom Özel: Nefise Karatay’a Cilt Bakım Sırlarını Sorduk!

Geçen ay, Vichy yeni lansmanı Liftactiv Collagen Specialist için Bebek Lucca’da bir etkinlik düzenledi. Etkinliğin ev sahipliğini yapan Nefise Karatay, etkinlik sonunda cilt bakım rutinine dair sorularımızı yanıtladı.

Bizim de çok severek kullandığımız, Vichy Liftactiv Collagen Specialist, ciltte kolajen kaybı nedeniyle oluşan yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltıyor. Eğer bu kırışıklık kremi ile ilgili daha detaylı bilgi almak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Nefise Karatay denince aklımıza güzellik geliyor. Doğuştan gelen bir güzelliğin olduğu su götürmez gerçek fakat güzelliğini korumak için ne gibi önlemler alıyorsun?

Bu güzel cümleniz için çok teşekkür ederim. Öncelikle, düzenli uyku ve düzenli beslenmek, benim için en önemli konular. Uykumu almaya ve güne güzel bir kahvaltıyla başlamaya dikkat ediyorum. Bunun yanında cilt bakımımda doğal içerikli ürünleri kullanmaya özen gösteriyorum. Bu sebeple, önceliğim eczanede satılan ürünleri kullanmak. Bunun yanında, çok fazla makyaj yapmıyorum. Makyaj yaptığım zaman da doğru ürünlerle cildimi temizlemeye özen gösteriyorum. Cildimi ve saçımı yıpratmamaya ve daima temiz tutmaya çalışıyorum. Temizlik ve sağlıklı olmak, benim için güzelliğin ilk adımı.

Günümüzün en büyük problemlerinden biri cildimizdeki güneş lekeleri. Ancak bu senin için bir problem gibi durmuyor. Cildini güneşten nasıl koruyorsun?

Bu soru çevremden bana çok fazla geliyor aslında. Maya’nın da bize katılmasıyla birlikte ailecek güneşte vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Bu aslında güneş lekelerinin oluşması için büyük bir risk ancak bunun için uyguladığım bazı önlemler var. Özellikle öğlen saatlerinde güneşin altında uzun süre kalmamaya dikkat ediyorum. Ancak bence en önemlisi, bana bu alışkanlığı kazandırdığı için anneme çok teşekkür ediyorum, düzenli olarak güneş kremi kullanmaya çok dikkat ediyorum. Hamileliğim de yaz dönemine geldiği için lekelerimin oluşmasından çok korktum ama cildimi o süreçte de iyi korudum.

Cilt bakımı sizin için ne ifade ediyor?

Özellikle son zamanlarda düzenli olarak cilt bakımına gitmeye özen gösteriyorum. Güvendiğim yerlere gidip, güvendiğim ürünleri kullanıyorum ve açık söylemek gerekirse ürünler konusunda oldukça seçiciyim. Cildime uygun bakım rutinini oluşturmak çok önemli bence. Bu yüzden de gece ve gündüz bakım kremlerini, maskeleri ve trend içerikleri daima takip ederim. Kolajen de son zamanlarda rutinime dahil ettiğim en önemli içeriklerden.

Peki Vichy ve Nefise Karatay iş birliği nasıl meydana geldi? Seni bir Vichy kullanıcısı olarak kabul edebiliriz sanırım?

Evet, yukarıda da bahsettiğim gibi Vichy hem doğal kaynaklı içeriklere sahip olması hem eczanelerde satılması, hem de çok etkili olduğunu bildiğim için benim de kullandığım bir marka. Özellikle, bakım rutinimin yeni üyesi Liftactiv Collagen Specialist ile böyle bir ortaklığa gitmek beni inanılmaz mutlu etti. Uzun zamandır böyle bir iş ortaklığı gerçekleştirmek istiyordum ama çok seçici davranıyordum. Vichy’nin eczanelerde güvenilir bir marka olması, benim de bir Vichy tüketcisi olmam ve projenin ilgimi çekmesi… Tüm olumlu şeyler bir potada eridi ve benim de içime sinen bir birliktelik oluştu.

Cilt bakımından bahsederken özellikle kolajeni işaret ettin. Neden kolajen?

Kolajen aslında cildimizin kendisinde bulunan ve cildin genç görünümü için en önemli içeriklerden biri. Ancak dermatologlarımızın da söylediği gibi, 20’li yaşlardan itibaren cildin kolajen üretim hızı gittikçe düşüyor. Buna karşı doğru kolajen bakımını yapmak bence çok önemli. Kolajenin cilt bakımındaki önemini öğrendikten sonra diyetime de kolajen üretimini tetikleyici içerikleri dahil etmeye başladım ancak sadece içeriden alınan kolajen ne yazık ki yeterli olmuyor. Cildin kolajen üretimini dışarıdan, bakım kremleri ile de tetiklemek gerekiyor. Bu yüzden cilt bakım rutinime kolajen üretimini artıracak ürünleri ekliyorum ve faydalarını görüyorum.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön