loader

Makyaj.com Yılbaşı Özel: Ali Rıza Özdemir ve Sürpriz İsimler ile Yılbaşı Makyajı

Favoriye Ekle
Makyaj.com Yılbaşı Özel: Ali Rıza Özdemir ve Sürpriz İsimler ile Yılbaşı Makyajı

L’Oréal Paris makyaj artistlerinden Ali Rıza Özdemir’in Elvin Levinler ile şık ve bir o kadar da çarpıcı yılbaşı makyajı ile başlıyoruz! 

Yılbaşı gecesi makyajı denince aklımıza hemen ışıltılı göz makyajları ve kıpkırmızı dudak makyajları geliyor. Hem göz makyajında hem de dudaklarda bu iddialı tercihleri dengeli bir şekilde uygulayarak yeni yılı en çarpıcı halinle karşılamak istiyorsan Ali Rıza Özdemir’in Elvin Levinler ile uyguladığı bu ışıltı dolu makyajı kesinlikle sen de adım adım uygulamalısın! 

Kusursuz Ten Makyajı

Ali Rıza Özdemir makyaja ilk olarak Elvin’in cildiyle kusursuz uyumu yakalayan L’Oréal Paris True Match fondötenin 3 R/C Rose Beige rengi ile başlıyor. Fondöten fırçası yardımıyla uyguladığı True Match’in ciltle mükemmel bir şekilde bütünleşen yapısı yılbaşı gecesi makyajı için ideal bir tercih. Gece boyunca yüzünde kalıp varmış gibi hissettirmeyen ve aynı zamanda sağlıklı bir ışıltı kazandıran True Match sanki yüzünde hiç fondöten yokmuş hissi veriyor.

Yılbaşı gecesi makyajı için bir sonraki adım ise göz altlarındaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırıp yüzün yüksek bölgelerini aydınlatıcı ile belirginleştirmek. Bu adımda L’Oréal Paris True Match Kapatıcının 1N ve 2N renklerinden koyu alt tonlu olanını göz altlarının alçak bölgelerine, açık alt tonlu olanını ise yüzün yüksek bölgelerine uygulayarak Elvin’in yüzünü boyutlandırmadaki ilk adımını da atmış oluyor.

Kaşlarda Doğal Görünüm

Kaş makyajına başlamadan önce kaş fırçası yardımıyla kaşları düzeltip L’Oréal Paris Genius Kit Profesyonel Kaş Kitinin toz formunu kaş diplerinden başlayarak yukarıya doğru hafifçe uyguluyor. Bu ürün dağıtması çok kolay ve kaşlarla çabucak bütünleşen bir ürün olduğu için uygulama fırçasına çok fazla ürün almadan hafif dokunuşlar yaparak dağıtmak yeterli oluyor. Dikkat çekici göz ve dudak makyajı olacağı için kaşlarda doğal bir görünüm olması çok önemli!

Hem Trend Hem De Işıl Işıl Parlayan Bir Göz Makyajı

Şu sıralar en sevilen trendlerden biri olan metalik göz makyajları yılbaşı gecesi makyajı için de çok uygun! Aynı zamanda kalıcılığı yüksek bir göz makyajı olması için L’Oréal Paris’in Eye Paint’lerini kullanan Ali Rıza Özdemir Eye Paint’lerin kremsi yapısının göz makyajındaki kalıcılığı bir üst seviyeye taşıdığını söylüyor. Far fırçası yardımıyla göz kapaklarına uyguladığı Eye Paint’in 205 Champagne rengini yuvarlak hareketlerle tüm göz kapağına yayarak ışıltının dozunu arttırıyor. Daha sonra göz kapağının katlanma bölgesini 404 Man Down Merry Metals Eye Paint uygulayarak göz makyajında derinlik elde ediyor. Sıra siyah farı uygulamaya gelince ise çok hafif bir şekilde göz kenarlarına ve alt kirpik diplerine gölge vermek için kullanıyor.

Göz makyajında klasik ve şık bir görünüm için L’Oréal Paris Gel Intenza Jel Eyeliner ile incecik bir eyeliner çekiyor. Eyeliner uygulamasına kuyruk kısmından başlayarak daha kusursuz bir eyeliner görünümü için iç gözün iç kısımlarına doğru ilerliyor. Son olarak da  göz makyajlarının olmazsa olmazı Paradise maskara ile ekstra hacimli ve uzun kirpikler elde ederek çarpıcı ve ışıltı dolu göz makyajını tamamlıyor.

Sürpriz Kontür Uygulaması

Ali Rıza Özdemir kontür uygulamasına geçerken bu adımda ürün tercihini bu sefer de L’Oréal Paris Genius Kit Profesyonel Kaş Kitinin açık renginden yana kullanıyor. Kontür yaparken gri tonlarını içeren bir ürün kullanılması gerektiğine dikkat çeken ünlü makyaj artisti bu tekniği denediğinizde daha öne yaptığımız kontür makyajları ile arasındaki farkı hemen göreceğimizi söylüyor! Cildi boyutlandırma aşamasında kullandığı ürünlere dair bir diğer sürprizi ise L’Oréal Paris’in Ocak aynında satışa sunulacak olan Infallible Sticks’lerine de yılbaşı gecesi makyajında yer vermesi! Parmak uçları yardımıyla uyguladığı krem aydınlatıcılar ile cildi boyutlandırmaya başlıyor. Elmacık kemiklerinin üst kısmında daha açık renkli olanı uygularken yanakların üzerine pembe alt tonlarını barındıran kontür stick’i uygulayarak daha sağlıklı bir görünüm elde ediyor.

Kıpkırmızı Dudaklar

Bu makyajın da son adımı yılbaşı gecesi makyajının olmazsa olmazı kırmızı dudaklar için. L’Oréal Paris Color Riche Matte 346 ve Infallible Longwear Lip Liner ile çarpıcı bir dudak makyajı hedefleyen Ali Rıza Özdemir makyaja dudak kalemi ile dudakları çerçeveleyerek başlıyor ve kalemi dudakların iç kısımlarına doğru da uygulayarak dudak makyajının kalıcılığını arttırıyor. Ruj ve kalem arasında hafif bir ton geçişi elde ederek dudaklarda ombre dudak makyajı görünümü elde ediyor. 

Şimdi sıra bir diğer yılbaşı gecesi makyajında! Ali Rıza Özdemir'in Pelin Taşkıran ile yaptığı bu makyajda ise öncelik çekici bir göz makyajı. Yeni yıl denince hemen aklımıza gelen kırmızı dudak makyajlarının ışıltılı farkların yanında sıcak tonlarda yapılan göz makyajları da ön planda oluyor. Yeni yılı coşkuyla karşıladığımız yılbaşı gecesinde özellikle bakışlarını ön plana çıkardığın daha modern ve etkileyici bir makyaj arayışı içerisindeysen Ali Rıza Özdemir ile Pelin Taşkıran’ın yaptığı bu çekici makyajı kesinlikle sen de uygulamalısın! 

Kalıcı Ten Makyajı

Bu makyajda da yılbaşı gecesi makyajının en önemli adımlarından biri olan ten makyajı için mükemmel kalıcılığıyla ünlü L’Oréal Paris Infallible 24H fondöten 125 numara ünlü makyaj artistinin Pelin için ilk tercihi oluyor. Fondöten fırçası yardımıyla uyguladığı fondötenin Pelin’in cildine eşit bir şekilde dağıttıktan sona göz altında oluşan renk eşitsizliklerini kapatmak için L’Oréal Paris True Match kapatıcıların 1N ve 3R tonlarından daha koyu alt tonlu olanı göz içindeki koyu bölgeleri kapatmak için, daha açık tonlu olanı ise gözün dış kısmını aydınlatmak için kullanıyor. Aradaki renk geçişini kusursuz bir şekilde sağlamak içinse bir fırçadan yardım almayı da ihmal etmiyor.

Kusursuz Doğallıkta Kaşlar

Kahverengi tonlarında doğal bir göz makyajı hedefleyen Ali Rıza Özdemir’in göz makyajına başlamadan önceki adımı doğallıkta kusursuz gözüken kaşlar. Bu adımda L’Oréal Paris Genius Kit Profesyonel Kaş Kitinden yardım alan ünlü makyaj artisti kaşların alt kısmından başlayarak yukarı doğru uyguladığı ürünü kaş maskarasıyla tüm kaşa yayarak daha doğal bir görünüm elde ediyor.

Buğulu Göz Makyajı

Kahve tonlarında buğulu bir göz makyajı için L’Oréal Paris Eye Paint 303 Breathtaking Brown'un kalıcılığına, gece boyunca bozulmadan kusursuz göz makyajı görünümünden taviz vermeyeceğine sonuna kadar güvenen Ali Rıza Özdemir far fırçası ile hafif dokunuşlarla Eye Paint’i yaymaya başlıyor. Eye Paint kremsi ve kolay dağılan yapısı ile makyajı aynı zamanda pratikleştiriyor da. Sonrasında kirpiklere yakın ve göz bebeğinin tam üzerine gelecek kısmı L’Oréal Paris Superliner Smokissime Eyeliner Brown Smoke’u göz makyajına derinlik katması ve içerisinde bulunan bronz ışıltılarla renklendirmesi için hafifçe uyguluyor. Aynı işlemi alt göz kapaklarına uygulayıp yine bir far fırçasıyla dağıtarak gözlerdeki derinliğe derinlik katıyor. 

Buğulu göz makyajlarında gözlere derinlik katmak için uygulanan makyaj adımları en önemli adımlar oluyor. Ali Rıza Özdemir ‘de bu makyajda L’Oréal Paris Merry Metals Glow Kit paletinde bulunan açık renk ile kaşların alt kısmında kalan bölgeyi aydınlatarak göz makyajına derinlik kazandırıyor. Sonrasında göz içlerine uyguladığı L’Oréal Pairs Infaillible göz kalemi ile göz makyajında aradığı derinliğe tam anlamıyla kavuşmuş oluyor.

L’Oréal Paris Merry Metals Lip Paint 305 Cut but Psycho rengini sürpriz bir şekilde göz kapaklarının tam orta kısmına uygulayarak göz makyajına sıcaklık kazandırıyor. Uygulamak için parmak uçlarıyla tampon hareketler yapması Lip Paint’in far ile bütünlük sağlamasında yeterli oluyor. Son olarak kıvrık ve uzun kirpikler için L'Oréal Paris Miss Baby Roll maskarayı tercih ediyor. Maskarayı kirpik diplerinden uçlara doğru zig-zag hareketler yaparak uyguluyor. Sonuç: Etkileyici, derin ve sıcak bir göz makyajı.

Sıra kontür makyajına gelince Elvin Levinler ile uyguladığı makyajda olduğu gibi bu makyajda da gri alt tonları içeren L’Oréal Paris Genius Kit Profesyonel Kaş Kiti ile kontür uygulamasını yapıp elmacık kemiklerinin üst kısmını Infalliable Sticks ile aydınlatıyor. 

Yeni Yıl Sürprizi

Gözlerin ön planda olduğu bu makyaj için daha doğal ve ışıltılı bir dudak makyajı tercih eden Ali Rıza Özdemir yine Ocak ayında satışa sunulacak olan ve bizleri de fazlasıyla heyecanlandıran L’Oréal Paris Color Riche Shine rujlardan şeftali alt tonlarında bir tercih yaparak dudak makyajını da böylelikle tamamlamış oluyor! 

Sen de yılbaşı gecesi makyajı için arayışı içerisindeysen bu makyajlardan birini mutlaka denemelisin!

En beğendiğin makyajı uyguladığın fotoğrafın altında bizleri de #makyajselfiem etiketi ile etiketlemeyi sakın unutma! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön