loader

Makyajda Sonbahara Hazırlık: Rutini Nasıl Değiştirdik?

Favoriye Ekle
Makyajda Sonbahara Hazırlık: Rutini Nasıl Değiştirdik?

Değişen mevsime adapte olmak hem cilt bakımı hem de makyaj açısından önemli. Sonbahara hazırlanırken, makyaj rutinimizi nasıl değiştirdiğimizi adım adım seninle paylaşıyoruz!

Yazın sıcak havasını çoktan geride bırakmışken, soğuyan hava ve yağmurlarla baş başa kaldığımız bu günlerde, tıpkı kıyafetlerimizi kalınlaştırarak sonbahara uyum sağladığımız gibi makyaj rutinimizi de elden geçiriyoruz. Yazın o hafif, varla yok arası makyajlarına şimdilik veda ediyor ve biraz da o özlediğimiz mat, koyu renklerin hakim olduğu sonbahar makyajlarına geri dönüyoruz. Peki makyaj rutinimizi sonbahara hazırlanırken nasıl değiştirdik? İşte tüm ipuçları karşında.

Cilt bakımı seviye atladı!

Maybelline Face Studio Prime Nemlendirici Makyaj Bazı

Yazın cilt bakımında endişeler farklıydı, güneş koruyucu içeren ürünlere ağırlık verip bronz teni nemli tutmanın derdindeyken, şimdi soğuyan havaya ve yağmurlara odaklı daha dikkatli bir bakımın peşindeyiz. Güneşin yıpratıcı etkisini cildimizden silmek için nemlendiricilere de hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var. Peki cilt bakımını aksatmadan makyaj rutininde de kolaylık sağlamak için ne yapabilirsin? Cevap basit: Nemlendirici etkili makyaj bazları en yakın arkadaşların olmalı. Bunun için sana çok yeni bir ürün önermeden geçemeyiz; Maybelline New York’un Face Studio Prime makyaj bazlarından nemlendirici özellikte olanını makyaj çantandan bu sonbaharda eksik etme!

Editörün Önerisi: Eğer cildinde mevsim geçişlerinden kaynaklanan kırmızılıklar oluyorsa Face Studio makyaj bazlarından kızarıklık önleyici olanı, gözenek görünümünden şikayetçiysen gözenek gizleyici olanı, aydınlık bir etki elde etmek istiyorsan da aydınlatma özelliği olan makyaj bazını tercih edebilirsin.

Mat ve tam kapatıcılıkta bir ten makyajı

Makyajda Sonbahara Hazırlık: Rutini Nasıl Değiştirdik?_1

Yazın çok özel bir durum olmadıkça ten makyajını hep es geçtik. Ne yalan söyleyelim, mat bitişli, tam kapatıcı fondötenlerimizle elde ettiğimiz porselen ten makyajlarını çok özlemiştik. Yokluğunu en çok hissettiğimiz fondötenlerin başında da Maybelline'nin Superstay 24H Coverage Fondöten'i geliyordu. 24 saate varan kalıcılık, doğal, mat ve kapatıcı bitişi ile bu fondöten kusursuz ten makyajları için sonbaharda en sevdiklerimizden. Üstelik mevsim geçişinde kendini aniden gösteren cilt problemlerini kamufle etmenin en güzel yolu!

Pratik ve kalıcı göz makyajı

Maybelline Color Strike Kalem Farlar

Yılın her zamanı olduğu gibi sonbaharda da metalik ve ışıltılı göz makyajlarından vazgeçemiyoruz. Değişen tek şey, sonbahar yağmurlarına ve değişken havalarına dayanacak kalıcılıkta bir göz makyajı hedefliyoruz. Bunun için, Maybelline Color Strike kalem farlar, bu sonbaharda favorimiz. 12 saate kadar kalıcı, dağılmaya, akmaya ve dökülmeye dayanıklı formülleriyle bu kalem farlar, gün içinde asla bozulmuyorlar ve çizgilere dolmuyorlar. Yumuşak sünger aplikatörüyle çok rahat uygulanan bu farlardan renk önerimiz ise rose gold rengiyle Color Strike 30 Spark.

Lifting etkili kirpikler

Maybelline Falsies Lash Lift Maskara

Maskara konusu mevsim fark etmeksizin her zaman cömert olduğumuz bir konu. Bu sonbaharın maskara favorisi ise kirpik liftingi etkisiyle Maybelline Falsies Lash Lift Maskara. Çift boğumlu fırçası ile en kısa kirpikleri bile kökten kavrayıp kaldıran bu maskara, profesyonel kirpik liftingi uygulamasından esinlenerek üretilmiş. Her uyguladığımızda kirpiklerimize verdiği lifting etkisi ve hacim sayesinde, bu sonbaharda da çekici ve yoğun bakışlara sahibiz.


Dudaklarda kahve tonları

Maybelline Super Stay Matte Ink Coffee Edition - 260 Hazelnut Hypnotizer

Dudak makyajında her zaman nude tonların aşığı olsak da, sonbaharın etkisiyle kahverengi tonlarına dönüş yapmak çok cazip geliyor. Süper mat ve süper kalıcı likit mat rujların favorilerinden Maybelline Super Stay Matte Ink rujlar, bu sonbaharda da makyaj çantalarımızın vazgeçilmezlerinden. Özellikle kahve tonlarından oluşan Coffee Edition serisi, tam sonbaharlık! Renk önerimiz ise 260 Hazelnut Hypnotizer!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön