Makyajda ustalaş: BB krem kullanım taktikleri

Makyajda ustalaş: BB krem kullanım taktikleri

BB krem, asya kökenli mucizevi bir ürün. 2012'de büyük bir yenilik olarak hayatımıza giren bu kremi en iyi şekilde kullanmak için ipuçlarımıza göz atmaya ne dersin?

Nedir, ne değildir?

Açılımı "Blemish Balm" olan BB krem, "kusur kapatıcı krem" anlamına geliyor. Bu kremi tek başına ya da makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanabilirsin. Bu renkli krem, nemlendirici özelliğiyle cildindeki ufak çizgileri dolduruyor, tenini daha eşit bir renge getiriyor ve bu sayede mükemmel makyaj için uygun zemini yaratıyor. Bu ürün, fondöten gibi ağır bir yapıya sahip değil.

Dikkat etmen gereken noktalar

- GKF'lü(Güneş koruma faktörü) olması

- Hafif ve az yağlı bir yapıya sahip olması

- Kullanmadan önce mutlaka denenmesi gerekliliği

Cilt tiplerine göre kullanımı

Kuru cilde sahip olanlar günlük bakımlarından hemen sonra, nemlendiricilerini uygulamanın ardından, yağlı ciltliler ise yine günlük bakımlarından sonra, bu kez nemlendiriciyi atlayarak direkt BB kremi sürebilirler.

Hangi durumlarda kullanmalı?

Fondöteni sürekli kullanma zorunluluğu olmayan ciltler, yani ciddi bir düzeltme gerektirmeyen tenler, BB kremi günlük nemlendirici şeklinde kullanabilirler.

Nasıl uygulamalı?

Bu kremi dilersen parmaklarınla, dilersen fırçayla uygulayabilirsin. Parmak uçlarına ürünü sıkıp daha sonra tenine sürerek, ardından ellerinle yayıp fırçayla yuvarlak hareketler yaparak dağıtman, en doğal ve ideal sonucu elde etmeni sağlayacaktır.

Ürün tavsiyeleri

-Maybelline Dream Fresh

-Garnier

 

 

 

 

 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure BB Krem Light-Medium

Dream Pure BB Krem Light-Medium

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Dream Pure BB Krem Light-Medium

Dream Pure BB Krem Light-Medium