loader

Makyajda uzmanlaş: Sık yapılan kapatıcı hataları ve doğruları

Favoriye Ekle
Makyajda uzmanlaş: Sık yapılan kapatıcı hataları ve doğruları

En can alıcı makyaj hilelerini seninle paylaşmayı seviyoruz! Bugünse makyaj artistlerinin rehberliğinde, en sık yapılan makyaj hatalarını doğrulamak için seninleyiz!

Kızarıklıklar, koyu halkalar ya da ince çizgiler; kapatıcılar günlük olarak makyaj yapan herkesin favori makyaj malzemelerinden. Genel olarak cilt kusurlarını kapamak için en pratik ürün olsa da, uygulamadan önce bilmen gereken bir kaç husus var! İşte muhtemelen yaptığın kapatıcı uygulama hataları ve doğruları!

1. Çok açık:

Bazıları kapatıcının cilt tonundan bir kaç ton daha açık olması gerektiğini söyler, ama aslında bu doğru değil. Kapatıcının doğal durabilmesi için ten rengine olabildiğince yakın bir tonda olması gerekir. Kapatıcın cilt tonundan açık olduğunda, tıpkı bir aydınlatıcı uygulamış gibi bu bölgeye daha çok ilgi çekeceksin.

2. Çok kalın:

Kapatıcın, renginde olduğu gibi kalıcılığında ve yapısında da olabildiğince doğal olmalı. Kapatıcıyı kalın uygulamanın veya dokusunun kalın olmasının daha iyi kapattığı yanılgısını düşünüyor olabilirsin. Yanlış! Kapatıcın dağıtabileceğin kadar hafif olmalı. Böylece çok daha natürel sonuçlar elde edeceksin.

3. Fondötenden önce uyguluyorsun:

Bir çoğumuz kapatıcıyı fondötenden önce uygulamamız gerektiğini düşünüyoruz, ancak aslında fondöten uygulamasının ardından kapatıcıya geçmeliyiz. Böylece kapatıcın çok daha uzun süre kalıcı olacak. Bize güven, pişman olmayacaksın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön