loader

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri

Favoriye Ekle

Kusursuz makyaj görünümünü elde etmek için artık hepimiz cilt bakım ürünlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Cildimize ne kadar iyi bakarsak, o kadar iyi görünüyor, makyajımız da bir o kadar doğal oluyor. Peki makyajdan önce cilt sorunlarına göre hangi cilt bakımı ürünlerini kullanman gerektiğini biliyor musun?

Hepimizin cildinde baş etmemiz gereken bazı sorunlar olabilir. Kimimiz yağlı cilde sahip olduğumuz için cildimiz gün içinde parlar, kimimizinki çok kuru görünür, bazen göz çevremiz nemsizdir bazen de siyah noktalar ve gözenekler gözümüze batar. İşte bu cilt sorunlarını minimuma indirmek ve kusursuz bir makyaj elde etmek için makyaj öncesi mutlaka kullanmamız gereken cilt bakım ürünleri var. Bu yazımızda makyajdan önce kullanabileceğin ve cildinin harika görünmesini sağlayacak önerilerimizi bir araya getirdik!

Kuru ciltliler için makyaj öncesi öneriler

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri_1


Makyaja başlamadan önce mutlaka ama mutlaka makyajdan önce cildini iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Özellikle kuru bir cilde sahipsen, fondöten uyguladığında cildin çok daha kuru görünecek ve ten makyajın istediğin gibi pürüzsüz durmayacak. Bunun için yoğun nem şart!

Sana önerimiz makyaja başlamadan önce L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu uygulaman. İçerisindeki aloe vera ve hyalüronik asit sayesinde cildini 72 saate kadar nemlendirecek bu bakım, çok daha taze, sağlıklı ve pürüzsüz görünmeni sağlayacak. Farklı cilt tipleri için de uygun seçenekleri bulunan bu nemlendirici uzun zamandır favorimiz.

Kırışıklıkları olan ciltler için makyaj öncesi öneriler

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri_2


Kırışıklıklarla baş etmenin en etkili yollarından biri de tabii ki kırışıklık kremlerini uygulamak. Ama bu noktada doğru kırışıklık kremini seçmek çok önemli. Her yaş için cildin farklı şeylere ihtiyaç duyacağını unutmamalısın. Tabii ki nemlendirme başta olmak üzere, yaşlanma etkilerine iyi gelen kırışıklık kremlerini makyaj öncesi tercih ederek cildini hem nemlendirebilir hem de kırışıklıkların azalmasını sağlayabilirsin.

L’Oréal Paris’in Yaş Uzmanı serisi, 30, 40 ve 50 üzeri yaşların farklı cilt ihtiyaçları için özel olarak geliştirilmiş bir seri. 30’lu yaşlardaki yaşlanmanın ilk belirtilerinden, 50 ve üzeri yaşlardaki elastikiyet kaybına çözüm olarak cildi nemlendiriyor ve sıkılaştırıyor, aynı zamanda içerisindeki Opuntia çiçeği özlü formülü sayesinde cildi yeniliyor ve ışıltı kazandırıyor.

Göz çevresi kuruluğuna karşı makyaj öncesi önerileri

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri_3


Eğer kapatıcının göz çevrendeki çizgilere dolmasından ve kuru görünmesinden şikayetçiysen, makyaja başlamadan önce mutlaka nemlendirici etkili bir göz kremi uygulamalısın. L’Oréal Paris’in Mucizevi Yağ Göz Kremi, içerisindeki arı sütü ve shea yağı ile göz çevresini nemlendiriyor ve besleyerek sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Makyajdan önce göz çevrenin daha pürüzsüz, nemlenmiş görünmesini istiyorsan, bu göz kremini mutlaka denemelisin.

Editörün Önerisi: Eğer ten makyajında aydınlık ve parlak bir bitiş elde etmek istersen, fondötenini uygularken 1-2 damla da L'Oréal Paris Mucizevi Yağ'dan karşıtırabilirsin.

Mat görünen ciltler için makyaj öncesi öneriler

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri_4


Mat ve solgun görünen bir cilde ne kadar bol aydınlatıcı sürsen yine de yetmez! O içten gelen sağlıklı ışıltıyı elde etmek için hem cildindeki ölü derilerden kurtulmalı hem de cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlamalısın. Bunun için şeker içeren peelingleri tercih edebilirsin.

L’Oréal Paris’in Işıltı Canlandırıcı Şeker Peelingi, içerisindeki %100 doğal kaynaklı 3 şeker, üzüm çekirdeği yağı ve Monoi yağı ile cildi canlandırıyor ve çok doğal bir ışıltı veriyor. Makyajdan önce bu şeker peelingini uyguladığında cildinin sağlıkla parlayıp bebeksi bir yumuşaklığa kavuşacağını göreceksin !

Siyah noktaları olan ciltler için makyaj öncesi öneriler

Makyajdan Önce Mutlaka Kullanman Gereken Cilt Bakım Ürünleri_5


Siyah noktalarla başın dertte mi? Ten makyajının pürüzsüz görünmesini sağlamak ve siyah noktalarını azaltmak için kil maskelerinden yardım alabilirsin. Makyaja başlamadan uygulayacağın bir kil maskesi ile cildin çok daha pürüzsüz görünebilir.

L’Oréal Paris’in Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske, siyah noktaları azaltma konusunda en sevdiğimiz maskelerden. İçerisindeki 3 saf kil ve su yosunu özü sayesinde siyah noktaları temizleyen ve gözenekleri sıkılaştıran bu kil maskesi gerçekten de büyük fark yaratıyor. Bir kere dene, bize anında hak vereceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler