loader

Makyajdan önce neden mutlaka primer kullanmalısın?

Favoriye Ekle
Makyajdan önce neden mutlaka primer kullanmalısın?

Pürüzsüz ten makyajının sırrı, primerlar. İyi bir cilt bakımı da elbette sana bu konuda yardımcı olacak ama eğer fondöten uygulamadan önce cildini hazırlamazsan, ten makyajın gün içinde uçup gider. Hiçbir makyaj artistinin vazgeçemediği bu ürüne bir de yakından bakalım...

1. Tenini makyaja hazırlıyor

Bazen fondöteninin cildine homojen bir şekilde dağılmadığını mı düşünüyorsun? Ne kadar fondöten kullanırsan bu sorun çözülmüyor üstüne üstlük bir de doğallıktan mı uzaklaşıyorsun? Bu noktada çözümün, tenine ilk önce bir primer uygulamak olacak.

2. Cilt rengini eşitliyor

Eğer varsa, primerın cildindeki renk dengesizliklerini düzenlerken, kızarıklık görünümünü de azaltacak. Başlı başına mucize!

3. Gözenek görünümünü azaltıyor

Eğer ince çizgilerden ve geniş gözeneklerden şikayetçiysen, primerlar en yakın arkadaşın olacağa benziyor. Bu ürün tüm cilt kusurlarını maskelemek için sana yardıma hazır!

4. Nemlendiriyor

Nemlendirici ve güneş koruması uygulamasına devam etmelisin, ancak, bazı primerlar teninin gün boyu fresh görünmesini sağlamak için nemlendirici özelliğe de sahip.

5. Makyajını sabitliyor

Primer, göz makyajının, bronzerının ve fondöteninin gün boyu dağılmamasına yardımcı oluyor. Silikon formülü cildin ve makyajın arasında bir katman görevi görüyor.

Tüm bu öğrendiklerinden sonra makyaj çantana primerları eklememen için hiçbir neden göremiyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön