loader

Makyajımızı çıkarırken en çok yaptığımız 3 hatayı belirledik!

Favoriye Ekle

Makyajımızı çıkartmak, cilt bakımının en önemli adımlarından biridir. Sağlıklı bir cilt  için gün boyu cildimizde duran makyajımızı uyumadan önce mutlaka çıkarmalıyız. Peki, makyajını doğru çıkarıyor musun? Belki de makyajını çıkarırken cildine istemeden zarar veriyorsundur. Makyajımızı çıkarırken en sık yaptığımız hataları belirledik, eğer sen de aşağıdaki hataları yapıyorsan hemen bırakmalısın! Merak etme, seni öyle bir ürün ile tanıştıracağız ki, cildin rahat bir nefes alacak!

1- Islak mendil ile makyaj çıkartmak

Cildine yapacağın en büyük kötülüklerden biri, ıslak mendile ile makyajını çıkartmaktır ( çıkartmaya çalışmaktır). Özellikle acil durumlarda başvurulan bu yöntem, cildini kurumasına ve hassaslaşmasına neden olabilir. İçinde ne olduğunu bilmediğin ıslak mendilleri cildine sürmeni hatta cildini bunlarla ovalamanı hiç tavsiye etmiyoruz.

2- Sadece su ile yüzünü yıkamak

Sadece su ile cildini yıkamak, makyajının çıkması için yeterli bir işlem değildir. Cildini su ile yıkamak ne fondöteninin ne de göz makyajının çıkmasına yardımcı olacaktır. Daha kötüsü makyajının cildine iyice yayılmasına neden olacağı için panda gibi gözükmek kaçınılmaz olur. Makyajını su ile yıkayanların yaptığı diğer hata ise, havluyla ciltlerini ovalayıp makyajın daha iyi çıkmasını denemektir. Bu işlemlerin hepsi, cildinin yıpranmasına, kurumasına ve tahriş olmasına neden olur, bizden söylemesi!

3- Pamuğa sürülen nemlendirici

Nemlendirici, adı üzerinde cildimizi, vücudumuzun ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olan cilt bakım ürünüdür. Bu ürünü pamuğa sürüp cildimizi ovaladığımızda, suya dayanıklı makyaj malzemelerini cildimizden temizlemeyecektir. Aksine makyaj kalıntıları gözeneklerini tıkayarak cildinin nefes almasına engel olabilir. Bu nedenle makyajını çıkartırken, makyaj temizleme amacı ile üretilen ürünleri kullanmalısın.

Makyajımı nasıl temizlemeliyim?

Vee bu 3 yanlış bizi bir doğruya götürüyor... Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile cildini ovalamadan en zorlu makyajını bile rahatlıkla çıkarabilirsin. Uzun süre kalıcı makyajı bile kolaylıkla çıkarabilen bu ürünü, günlük rutinin bir parçası haline getirdiğinde cildindeki değişimi ve hayatındaki kolaylığı kısa sürede fark edeceksin. İçindeki argan yağı sayesinde cildinde yumuşacık ama yağlı bir his bırakmayan bu ürün ile tanışınca bize teşekkür edeceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler