loader

Makyajını temizlemeyi hatırlamak için 5 yol

Favoriye Ekle
Makyajını temizlemeyi hatırlamak için 5 yol

Uzun geçen bir günün ardından, bazen makyajımızı temizlemeyi hatırlamaktansa kendimizi yatağımıza teslim etmeyi tercih ediyoruz. Ama söylemekten asla sıkılmayacağımız gibi, makyajını her koşulda, uyumadan önce tamamen temizlemelisin. Bunu hatırlamanı sağlamak içinse, sana önerebileceğimiz beş yöntem var!

1. Makyaj aynana notlar yapıştır

Kendine, saat ne kadar geç olursa olsun ya da ne kadar yorgun olursan ol, cildinin senin için ne kadar önemli olduğunu hatırlatan notlar yaz. Örneğin, 'Cildinin kusursuz görünmesini mi istiyorsun? O zaman cilt bakımını unutma' ya da 'Yalnızca iki dakikanı ayırarak mükemmel ten görünümünü yakala' gibi cümleler tercih etmeyi dene.

2. Baş ucuna makyaj çıkarıcı mendiller koy

Aşırı yorgun olduğun geceler de, en azından makyaj çıkarıcı mendillerden yardım alarak, gece boyunca cildinin yenilenmesine izin ver. Tembeller için bu yöntem ideal.

3. Cilt temizleyicini el altında bulundur

Bu temizleyici ürün cildin için harikalar yaratmaya hazır. Her zaman görebileceğin bir yere koy, (yastığının üzeri bile olabilir) üzerine birazcık cilt temizleyici sık ve çalıştır. Çabasız bakım!

4. Telefonuna alarm kur!

Kağıt notlar senin için işe yaramıyorsa, belki de elinden düşürmediğin akıllı telefonundan yardım almalısın. Yüzünü temizlemeni hatırlatan alarmlar kur ve alarmı ertelememeye özen göster. Eğer bu adım da işe yaramazsa, beşinci adımın işe yarayacağına eminiz.

5. Sabah nasıl görüneceğini resmet

Eğer makyajını temizlemeden uyursan, sabah ne ile karşılaşabileceğini aklına getir. Sabah, yeni bir akneye veya yeni bir yaşlanma belirtisine merhaba demek istemeyiz öyle değil mi?
 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön