loader

Makyajını Üşenmeden Çıkaranların Bildiği 8 Durum

Favoriye Ekle

Makyajımızı temizlemek, zaman zaman hepimizin üşendiği bir durum, dürüst olalım! Makyajımızı temizlemeden yatağa girmek de o an çok cazip görünse de sabah uyandığımızda çok pişman olduğumuz da bir gerçek. İşte o pişmanlığı bilmeyen, makyajını üşenmeden çıkaranların bildiği 8 durumla karşındayız! Bakalım kaç tanesi senin için de geçerli?

1. Sabah tertemiz bir ciltle uyanırlar

Sabah tertemiz bir ciltle uyanırlar

Sabahları tertemiz, makyajdan tamamen arınmış bir ciltle uyanmak gerçekten çok keyifli. Yataktan çıkmadan keyif yaparken, aklından “Kim bilir akşamdan kalan makyajım şu an ne halde?” diye düşünmemek, tüm kirlerden ve makyajdan tek bir pamukla arınmış bir cilde sahip olmak, makyajını üşenmeden çıkaranların en iyi bildiği şeylerden biri!

2. Geceden kalan maskara izleriyle karşılaşmazlar

via GIPHY

Üşenip de makyajını çıkarmadan yattıysan, canını en çok sıkan şeyin, sabah aynaya baktığında göz altlarına akmış maskara izlerini görmek olduğunu bilirsin. Bu görüntüyle karşılaşmamak için uyumadan önce üşenmeyip makyajını çıkarmalısın. Tek seferde en inatçı makyajları bile çıkaran Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu, en üşendiğin anda bile seni akmış maskara derdinden kurtaracağı için, şiddetle önerimiz!

3. Yastıkları hep "mutludur"

Yastıkları hep temiz kalır

Makyajla uyumanın cildine ne kadar zararlı olduğunu sanıyoruz ki söylememize hiç gerek yok! Bu durumdan bir tek cildin de değil, yumuşacık yastığın da muzdarip… Gece boyunca, makyajını çıkarmadığın için makyaj lekeleriyle dolan yastığına rahat bir nefes aldırmak istersen, üşenmeyip makyajını çıkarmanı öneririz :)

4. Yumuşacık bir cilde sahip olurlar

4 Yumuşacık bir cilde sahip olurlar

Tertemiz ve arınmış bir ciltle uyanmanın yanında, yumuşacık bir his de bize göre paha biçilemez. Belki de makyajını çıkarmaya üşendiğin kadar, sonrasında arkası gelmek bilmeyen cilt bakım rutinlerine devam etmek de gözünde büyüyor olabilir. Bazı günler, özellikle de en tembel olduğun günler, işin kolayına kaçmak istemen çok normal. O yüzden sana önerimiz cildini makyajdan temizlerken aynı anda cildine bakım yapıp, nemlendirecek bir makyaj temizleyici kullanman. Garnier Çift Fazlı Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu’nun içerisindeki argan yağının cilde verdiği o yumuşacık hisle tanıştığında, makyajını üşenmeden çıkaranları daha da iyi anlayacaksın!

5. Rahat bir uyku uyurlar

Rahat bir uyku uyurlar

Makyajını üşenmeden çıkaranlar, gönül rahatlığıyla yatağa girerler ve rahat bir uyku uyurlar. Neden mi? Yukarıda saydığımız sebepler çok geçerli değil mi? Sabah panda gibi uyanma derdi yok, makyaj izleriyle dolu bir yastık yok, tertemiz, yumuşacık ve deliksiz bir uyku çekmek için rahatlamış bir cilt var! 

6. Gözenek sorunu nedir pek bilmezler

Gözenek sorunu nedir pek bilmezler

Makyajını temizlemeden uyumanın, cilt üzerindeki en kötü etkilerinden biri de gözenek sorunu. Gece boyunca makyaj yüzünden nefes alamayan cildindeki gözenekler genişler, makyajdan ve kirden tamamen arınmadığı için bu gözenekler zamanla siyah nokta ve pürüz olarak sana geri döner. İşte bu sorunları sonradan düzeltmeye çalışmak yerine, önlemini en baştan alabilirsin. Tabii makyajını üşenmeden çıkaranlar kulübüne dahil olursan!

7. Arınmış, sağlıklı ciltlerinin keyfini yaşarlar

7. Arınmış, sağlıklı ciltlerinin keyfini yaşarlar

Cildini düzenli olarak temizler ve yatağa makyajdan arınmış bir şekilde girersen, zamanla cildinin ne kadar sağlıklı ve pürüzsüz olduğunu fark edeceksin. İşte makyajını üşenmeden çıkaranların keyfini sürdüğü şey de bu! Ciltlerine böyle özen gösterdikleri için övünmek de hakları!

8. Suya dayanıklı makyaj gözlerinde büyümez

8. Suya dayanıklı makyaj gözlerinde büyümez

Suya dayanıklı makyaj her ne kadar bizi en eğlenceli partilerde, en özel günlerde ve romantik akşam yemeklerinde yarı yolda bırakmasalar da, çıkarma anına geldiğimizde çok üşenmemize sebep oluyorlar. Defalarca ovalamana gerek bırakmadan, en inatçı makyajı bile mıknatıs etkisiyle temizlenmesini sağlayan Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu olmasa ne yapardık bilemedik! Waterproof maskarayı bile hiç zorlamadan temizleyen bu micellar su sayesinde artık bir gün bile makyajımızı çıkarmaya üşenmiyoruz. Sen de bize katılmaya ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/