loader

Makyajla burun estetiği

Favoriye Ekle

Bir kadını güzel yapan şeylerin, o kadının özgüveninde ve hayat sevgisinde olduğuna kuşkum yok. Ancak özgüvenlerini destekleyecek minik makyaj dokunuşlarına da hiçbir kadının hayır diyebileceğini sanmıyorum. Doğal özelliklerini kusursuz bir biçimde vurgulamak için çoğumuz makyaj tekniklerini ezberledik; bakışlarımı nasıl vurgularım, dudaklarımı nasıl belirginleştiririm… Makyajsa her zaman ufak dokunuşlarla mucizeler yaratmaya hazır: Saniyesinde daha kalkık kaşlar, daha iri bakışlar, daha ince bir yüz… Peki, estetik olmadan makyajla daha ince ve kalkık bir burun görünümü elde edebileceğini biliyor muydun?

Makyajla hokka burun görünümü için kontur tekniği

Makyajla burun estetiği_1

Evet, makyajın sihirli bir değneği varsa, olsa olsa o kontur stick’leridir! Bu pratik ürünler sayesinde daha belirgin elmacık kemikleri, daha ince bir yüz, hatta daha ince uzun bacak görünümü bile yakalamak mümkün. Hatta kontur ürününün stick formda olması da şart değil, toz kontur ürünleri de aynı şekilde iş görür. Tamamen gölge ve ışık oyunlarından yardım alan bu makyaj tekniği hokka gibi bir burun elde etmene yardımcı olacak.

Nasıl uygularım?

Makyajla burun estetiği_2

Burunlarının yan taraflarını gölgelerken, burun kemiğini aydınlatman gerek. Eğer stick bir kontur ürünü kullanacaksan, kalemin koyu kısmını, burnunun yan kısımlarına neredeyse kaşlarından başlayacak şekilde uygulamaya başla ve tüm yan kısımları bu şekilde çerçevele.

Kontur ürününün aydınlatıcı kısmıyla da burun kemiğini aydınlat. Burnunun ucuna bir “pıt” aydınlatıcı uygulamak burnunun hokka gibi görünmesini sağlayacak. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler