loader

Makyajla Gamze Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Makyajla gamze nasıl yapılır? Adım adım anlatıyoruz!

Yanaktaki gamzelerin bir çoğumuz için sempatik göründüğü bir gerçek. Günümüzde gamze estetiği, gamze ameliyatı gibi operasyonlar bu kadar yaygınken gamze makyajı yapımını sana öğretmek istedik. Ten makyajına birkaç adım ekleyerek 'gamzeli gibi' görünebilir, yanaklarına sahte gamze çizebilirsin.

Tıpkı makyajla çil yapmak gibi trend olacak gamze makyajının sırlarını ilk öğrenen olmak istiyorsan makalenin devamına bekleniyorsun.

Makyajla gamze yapımı

1. Adım: Ten rengine uygun fondöten seç

1. Adım: Ten rengine uygun fondöten seç

Yanak gamzesi yapımından önce cildine kusursuz bir baz oluşturmalısın. Gamzeli makyaj için L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Fondöten ideal bir tercih olacak. Cildi kusursuz gösteren Loreal fondöten, cilde nefes aldıran formülüyle doğal bir bitiş sağlıyor. 32 saate kadar kalıcı ve yüksek kapatıcı etki sağlayan fondöten, her cilt tipine uyum sağlayabiliyor.

Ten rengine uygun fondöten rengini seçmek için boyun testi yapabilirsin. Güneş ışığında boyun bölgesine uyguladığın fondötenlerden cildine en yakın tonu olanı kullanmalısın. Fondöteni cildine nemli makyaj süngeriyle uygulayarak hafif ıslak ten makyajı yapmanı öneririz.

2. Adım: Yanaklarını dolgunlaştır

2. Adım: Yanaklarını dolgunlaştır

Sahte gamze yapımı için ilk önce yanaklarını daha dolgun göstermek gerekiyor. Bunun için iki makyaj malzemesine ihtiyacımız olacak: Allık ve aydınlatıcı. Allık rengi seçerken pembe tonlarına yönelmelisin. Canlı pembe renkleri yanaklarına ekstra dolgunluk kazandıracak.

Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık 20 Rose Flash rengini yanaklarının ortasına uygula ve makyaj süngeriyle dağıt. Allığını yanaklarının tam üzerine uygulayıp tampon hareketlerle daire şeklinde dağıtmanı öneririz. Allığını çizgi şeklinde değil yuvarlak bir şekilde uygula.

Likit allığını dağıttıktan sonra aydınlatıcını sürmeye başlayabilirsin. Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra 200 Diamond Glow rengini yanaklarının ortasından elmacık kemiklerine doğru dağıtabilirsin. Aydınlatıcıyla cildinde boyutlandırma yaparak gamzeli bir görünüm kazandıracak. Sahte gamze makyajı için toz formdaki pudralar daha kullanışlı olacak.

3. Adım: Kontür makyajıyla gamzelerini belirginleştir

kontür makyajı

Yanaklarına boyut kazandırmak için kontür makyajı yapmalısın. L'Oreal Paris Infaillible 24H Fresh Wear Pudra Fondötenin koyu tonlarından birini kullanarak yanaklarının ortasını boyutlandır. Pudra fondötenin içinden çıkan apliktörünü kullanarak yanaklarına yay. Suya, tere, ısıya ve neme dayanıklı bu pudra fondöten sayesinde 24 saat boyunca gamzeli makyajını taze tutabileceksin.

Gamzeli ten makyajını öğrendikten sonra en yakın arkadaşlarına öğreterek bu sempatik görünümü yaymalısın. Herkes senin bir makyaj gurusu olduğunu düşünecek!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/