loader

Makyajla uyuduğunda sabah seni neler bekliyor?

Favoriye Ekle

Haydi itiraf edelim: Hepimiz en az bir kere makyajımızı silmeden uykuya dalmışızdır. Yorucu bir iş haftası ya da uzun geçen bir gecede

en sevdiğin fondöten

ve maskaranı üşenip silmedin, ne de olsa yalnızca bir gece için değil mi? Değil. Bazı tembellik hataları ayda yılda bir de olsa cildinde ciddi zararlara yol açabilir. Bu hatayı ne kadar sık tekrarlarsan, hasar da o kadar çok büyüyecek.

Geceleri cildimizin en önemli özelliği, kendini yenilemesidir. Makyajla uyumaksa bu süreci bloke eder ve cildine hasar verir. Bu durumu ayda yılda bir tekrarlamak bile, cildinde hasara neden olacaktır. Peki ya hafif makyajlar bunun neresinde? Tek bir ürün de hasara neden olur mu? Senin için her bir ürünün neden olabileceği hasarları derledik.

Primer

Eğer

primerın

gün boyu cildinde kaldıysa tehlikedesin çünkü bu demek oluyorki tüm çevre kirliliği hala cildinde. Uyumadan önce primerını temizlemezsen sabah aynada aknelerle karşılaşabilirsin.

Fondöten

Fondötenini oluşturan büyük parçacıklar ve pigmentler gün için de kırılarak emilir, çevredeki kirliliğe neden olan bakteriler de aynı şekilde cildin tarafından emilir. Bu ise cildinin önemli bir rolu olan kendini yenilemesini bloke eder. Bu ise, tıkalı gözeneklere, kırışıklıklara ve akneye yol açar.

Ruj

Hangi türde olursa olsun rujla uyumak kurululuğa yol açacaktır. Uyumadan önce mutlaka rujunu temizle ve dudağına nem kazandırmak için bir dudak balmı sürerek uyumayı dene.

Maskara

Maskara ile uyumak kirpiklerinin kırılganlaşmasına ve kolayca kırılmasına yol açıyor. Daha uzun kirpikler isteyen bizler için son derece kötü bir sonuç!

Makyajla uyumanın ne kadar kötü olduğunu bilmek, tembel hissettiğin başka bir gün daha olmayacağı anlamına gelmiyor. Makyaj temizleyicini ve pamuğunu yatağına yakın bir yere koyarak, bahanelerin önüne geç!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler