loader

Manikür rehberi: Pastel renklerde yarım ay manikürü nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Klasik Fransız maniküründen hangimiz vazgeçebiliyoruz ki? Peki, göz alıcı renklerde bir manikür yapıp hafta sonunu eğlenceli bir değişiklikle karşılamak kulağa nasıl geliyor? Fransız manikürünü bu seferlik bir kenara bırakalım ne dersin?

Pastel renkler özellikle bahar mevsiminde oldukça popüler. Pastel renklerde yarım ay manikür, farklı renlerle kombinasyon yapıp eğlenceli ve şık tasarımlar yapmak için Fransız manikürüne harika bir alternatif olacak.

Bu göz alıcı manikürün bu kadar kolay oluşuna çok şaşıracaksın.

İhtiyacın olan malzemeler:

Base Coat

Color Show Moss

Yarım ay şeklinde maskeleme bandı

Cımbız (isteğe bağlı)

Color Show Silver Sky

Top Coat

1.Adım:

Daha öncede söyledik ancak yine tekrarlayacağız. Her manikür işlemi mutlaka koruyucu oje sürerek başlamalı. Koruyucu oje sürmek tırnaklarını dış etkenlerden koruyor, hava almasını sağlıyor, sararmasını önlüyor ve ojenin kalıcılığını arttırıyor. Aynı zamanda ojeni sürmen için sana pürüzsüz bir zemin hazırlıyor.

2.Adım:

Moss rengindeki ojeni iki kat sür ve diğer aşamaya geçmeden önce kurumasını bekle. Bir sonraki adımda maskeleme bandı kullanacağın için ojelerinin iyice kuruduğundan emin ol.

3.Adım:

Yarım ay şeklindeki maskeleme bandını tırnak etlerinin önüne yapıştır. Silver sky rengi ojeni tek kat sür ve kurumasına bekle. Kuruduğundan emin olduğunda cımbız yardımıyla ya da parmaklarında bandı yavaşça yerinden çıkart.

4.Adım:

İlk 'yarım ay'ın kuruduğunda üzerine tek kat koruyucu baz sür. Koruyucu baz ojenin kalıcı olmasını ve diğer aşamaya geçtiğinde ojenin bozulmamasını sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön