loader

Manikür rehberi: Sim detaylı, şeftali rengi Fransız manikürü

Favoriye Ekle

Yaz ayları, pastel tonlarında yeni bir manikür denemek için bulunmaz fırsat; özellikle de Fransız manikürü gibi modası geçmeyen bir trendden bahsediyorsak. Genelde beyaz ve ten rengi kullanılarak yapılan Fransız manikürü, tırnak dünyasının 'küçük siyah elbisesi' olarak kabul ediliyor. Sebebi belli; bu klasik görünüm hem herkese yakışıyor hem de her kıyafete uyum sağlayıp, her yerde kullanılabiliyor. Peki bu klasik manikürü hareketlendirmeye ne dersin?

Işıltısı ve şatafatıyla bu manikür, tırnaklarına canlılık katmak için birebir. Ayrıca son dönemde moda ve güzellik dünyasını saran pastel akımını da başarılı bir şekilde kullanmış olacaksın. Haftaya başlamak için aklına daha iyi bir fikir geliyor mu?

İhtiyacın olan malzemeler:

Base Coat

Color Show Ballerina

Color Show Disco Diva

Top Coat

1.Adım:

Manikür rehberi: Sim detaylı, şeftali rengi Fransız manikürü_1

İyi bir maniküre başlarken, koruyucu bir baz oje kullanmak şart. Baz oje, tırnaklarının daha iyi görünmesine yardımcı olacağı gibi, tırnak yüzeyindeki kusurları doldurarak daha pürüzsüz bir zeminde çalışmana da izin verir.

2.Adım:

Manikür rehberi: Sim detaylı, şeftali rengi Fransız manikürü_2

Tırnaklarına sürdüğün baz oje tamamen kuruduğunda, üzerine iki kat tatlı pembe tonundaki ojeni sür ve yine tamamen kuruyana kadar bekle.

3.Adım:

Manikür rehberi: Sim detaylı, şeftali rengi Fransız manikürü_3

Işıltılı tırnaklar elde etmek istiyorsan, içinde pırıltılı simler bulunan Disco Diva ojeni tırnaklarının en uç kısmına uygula. Ojeyi tırnaklarının en ucuna yoğun oranda sürüp, tırnak dibine doğru yoğunluğu azaltırsan, ombre bir görünüm yakalayabilirsin.

4.Adım:

Manikür rehberi: Sim detaylı, şeftali rengi Fransız manikürü_4

Son olarak, manikürünün kusursuz bir şekilde parlayıp dikkat çekmesini istiyorsan, tüm katlar kuruduğunda üstüne Top Coat'unu sürebilir, gün boyu ışıldayan tırnaklara sahip olabilirsin.

Bu manikürü şeftali dışında; fıstık yeşili, uçuk limon sarısı veya lavanta rengiyle de deneyebilirsin. Dilersen, farklı renkleri bir arada kullanabilir, tırnaklarından birini diğerlerinden değişik renge boyayarak kendine has bir tarz yakalayabilirsin.

Haftanın felsefesi: Korkma karıştır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön