loader

Manikür sanatı: Renkli görünüm için 5 kural

Favoriye Ekle

Şeker pembesi, canlı sarı, neon mavi... Bu yaz sen de kendini renklere bırakmak mı istiyorsun?Adımlarımızla bu riskli renkleri nasıl daha güzel taşıyabileceğini öğrenmeye ne dersin?

Sıra sende

Yaz manikürünün tadını çıkarmak için, bu 5 temel ipucunu uygula.

Nemlendirme

Yüzün ve vücudun gibi, ellerinin de günlük olarak beslenmeye ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bunun için, cildinin ihtiyacına yönelik bir el kremi seç. İçeriğinde hindistan cevizi, badem yağı, zeytinyağı ya da avokado bulunan kremlerin nemlendirici özelliği daha fazladır. Eğer ellerin kış aylarında çok kuruyorsa, yağ oranı yüksek kremleri geceden uygulayarak sabaha yumuşak ellerle uyanabilirsin.

Manikür

Güzel ve bakımlı eller, elbette sağlıklı tırnaklara sahip olmayı gerektiriyor. Tırnaklarını derinden kesmemeli, oje değiştireceğin zaman tırnaklarının hava alması için arada boşluklar bırakmalı ve Kütikül yağları kullanmalısın. Tırnak etlerini kesmek yerine geriye ittirmek de iyi bir yöntem. Doğal yağların birleşiminden oluşan kutikül yağlarıyla tırnak etlerine masaj yaparak onları besleyebilirsin. güzel bir oje sürerek bakımlı ellerini ön plana çıkarmak!

Koruma

Yaz ruhunu yansıtan rengarenk ojeleri daha iyi taşımak ve kalıcı kılmak için, base coat uygulamak şart. Bu şeffaf bakım tırnaklarını güçlendirecek ve koruyacaktır. Ayrıca çok az miktarı yeterli.

Doğru ürün seçimi

Tüm kozmetik ürünleri gibi, ojelerin de en fazla 1 sene ömrü vardır. Bu tarihi geçiren ojeler uzaması ve katılaşmasıyla kendini belli eder. Çok acil olmadıkça bozulmuş oje kullanmanı önermiyoruz.

Günlük bakım

Ellerini günlük olarak nemlendirmek hem kısa hem uzun vadede sonuçlarını alabileceğin bir adım. İki haftada bir peeling uygulayarak da teninin yenilenmesine yardımcı olabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön