loader

Marjinal makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Marjinal makyaj trendleri aldı başını gitti... Artık sıradan ve klasik makyaj stilleri yerine marjinal makyaj modelleri daha dikkat çekiyor. Eğer sen de bizim gibi farklı ve özgün makyajlara merak saldıysan bu yazımız tam sana göre.

Kendine güvenen, çılgın stiller denemeye cesareti olanlar marjinal makyajı çok seviyor. Marjinal makyaj nedir? Aslında marjinal makyajın kuralları yok. Adı üzerinde farklı, sıra dışı ve içinde biraz da çılgınlık barındıran makyaj stillerinin tamamına marjinal diyebiliriz. Bugün sana marjinal makyaj modellerini gösteriyoruz, bakalım hangisinden ilham alacaksın?

Marjinal dumanlı göz makyajı

marjinal göz makyajı

Marjinal makyajın olmazsa olmazı dumanlı göz makyajı. Göz makyajını daha belirgin yapmak için far paletindeki en koyu renkleri kullanmalısın. Konserlere, festivallere giderken yapacağın marjinal koyu dumanlı göz makyajı seni ortamın en havalı kızı yapacak.

Koyu dumanlı göz makyajı için önce Maybelline New York Nudes of New York far paletindeki geçiş rengini kullanarak göz kapağına baz oluştur. Nude tonlarındaki geçiş rengini göz kapağının tamamına yaymalısın. Bu adım sayesinde göz makyajın gün boyu kalıcı olacak. Daha sonra krem farların kalıcılığından yararlanmak için Maybelline Color Tattoo krem farları kullanmanı öneriyoruz. Kahve tonlarındaki dumanlı göz makyajı için 170 Urbanite rengi ideal! Bu kahve krem farı gözlerinin dış köşelerine yoğun olacak şekilde uygula. Eğer daha çarpıcı bir göz makyajı istiyorsan tercihini 220 numaralı Trailblazer renginden yana da kullanabilirsin. Gece mavisi tonlarındaki bu renk oldukça marjinal! Dumanlı göz makyajının son adımında farını karıştırarak profesyonel bir görünüm yakala.


Editörün Önerisi: Böyle yoğun ve iddialı göz makyajları yaptığında, kirpiklerinde de aynı iddiayı sürdürmelisin. Kirpiklerine lifting etkisi verecek, çok daha kıvrık ve hacimli görünmesini sağlayacak Maybelline Falsies Lash Lift Kirpik Liftingi Etkili Maskara'yı kullanabilirsin. Çift eğimli fırçası ile en kısa kirpiklerini bile kaldırıp kıvırarak, kirpik liftingi etkisi verecek!

Marijnal dudak makyajı

marjinal dudak makyajı

Marjinal makyaj denilince akla ilk önce çılgın ve yoğun göz makyajları gelse de, dudakları unutmamak lazım. Marjinal makyajın bize göre olmazsa olmazı farklı ruj renkleri. Marjinalliğimizi dışa vurmak istediğimiz günlerde elimiz hep Maybelline New York Matte Ink likit mat rujlara gidiyor. Farklı ve özgün renkleri sayesinde Matte Ink likit rujlarla istediğimiz kadar çılgın olabiliyoruz.

Bugün sana önereceğimiz lacivert likit mat ruj, tam marjinal makyaj stiline uygun. Super Stay Matte Ink likit mat ruj serisindeki 105 Explorer lacivert ruj, dudaklarda hem uzun süreli kalıcılık yaratıyor, hem de asla kurutma yapmadan gün boyu süper mat bir şekilde kalabiliyor. Maybelline likit mat ruj serisinde lacivert renginin dışında mor, gri, koyu mürdüm gibi diğer marjinal renkleri de bulabilirsin.

Allık sürmeyi unutma!

Allık sürmeyi unutma!

Marjinal makyajını tamamlarken mutlaka allığını yoğun bir şekilde uygula. Günlük makyajında uyguladığından daha belirgin bir şekilde allık sürdüğünde ten makyajında da marjinal bir hava yakalayacaksın.

Marjinal allık görünümü için biz likit allıkları tercih ediyoruz. Maybelline Cheek Heat 10 Pink Scorch marjinal makyaj için ideal. Soğuk alt tonlu krem allığını elmacık kemiklerinden hafif yukarı doğru kaş kemiğine kadar yay. E, ne de olsa marjinal makyaj! Allığının daha belirgin olması için Maybelline likit allığını iki kat uygulayabilirsin.

Marjinal eyeliner stili

marjinal eyeliner stili

Marjinal makyaj görünümleri için farklı eyeliner stillerini denemeyi unutma. İddialı kuyruklu eyeliner, kedi gözü eyeliner ve kuyruklu göz makyajı gibi modeller marjinal göz makyajı stilleri için uygun.

Sen de kusursuz göz makyajı için en iyi eyelinerı kullanarak marjinal makyaja giriş yapabilirsin. Bizim de çok sevdiğimiz Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner, kolay bir şekilde farklı eyeliner stilleri yapmaya yardımcı oluyor. Yumuşacık eyeliner ucuyla önce eyelinerının kuyruk kısmını belirginleştir. Daha sonra eyelinerını göz pınarına kadar uzat. Dilersen eyelinerının kuyruk kısmını içi boş bırakabilirsin veya göz kapağının katlanma çizgisine eyeliner uygulayarak grafik eyeliner modeli yapabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler